אם התריס שלכם התקלקל או שאתם רוצים לחדש אותו - אין לכם מה לדאוג, כיום ניתן לתקן ולחדש את כל סוגי התריסים. כמה יעלה לתקן תריס ומה חשוב לוודא לפני שאתם מזמינים טכנאי לתיקון תריסים? יהודה אלקסלסי, מומחה לכל עבודות האלומיניום ותיקון תריסים, עונה על כל השאלות.
 

לאילו סוגי תריסים מתאים שירות תיקון תריסים?
 

כיום ניתן לחדש או לתקן את כל סוגי התריסים, בין אם זה תריס הזזה, תריס חשמלי ועוד. התקלות רבות ומגוונות וניתן לטפל בכולן. לדוגמה, בתריס הזזה ניתן להחליף שלות (מחזיקי תריס), גלגלים, סגרים, נעילות, שלבים ואת כל המנגנונים של התריס כל עוד המסגרת של התריס במצב טוב.

 

תריסים חשמליים

(צילום באדיבות: יהודה אלקסלסי)

 

תריסים זכוכית

(צילום באדיבות: יהודה אלקסלסי)

 

למעבר לכרטיס העסק וקבלת הצעת מחיר לחצו כאן >>

 

 

מהן הבעיות הנפוצות בתריסים?
 

התקלות הנפוצות משתנות בהתאם לסוג התריס:

תריס חשמלי - הבעיה הנפוצה ביותר בתריס חשמלי היא כאשר השלבים של התריס מתעקמים או שהרצועות נתלשות. בעיה זו נוצרת כאשר התריס נמצא ביציאה למרפסת או לחצר ובלי לשים לב הדיירים סוגרים את התריס על אחד מפריטי הריהוט (כיסא או שולחן), הנמצאים בפינת ישיבה והוא למעשה יורד באופן לא תקין.

כמו כן, התקלה הכי יקרה בתריס חשמלי היא כאשר צריך להחליף את המנוע שלו. כדאי לדעת שעל המנוע של התריס אמורים לקבל 5 שנים אחריות יצרן של אותה החברה.

 

תיקון מנוע תריס

(צילום: ShutterStock)

 

תריסי הזזה פלסטיק - לעומת התריס החשמלי, תריס זה אינו עשוי מאלומיניום ולכן הוא פחות עמיד ועלול להיהרס באופן מהיר יותר. החלקים שיכולים להיהרס הם: שלות, מנופים, סגרים, נעילות, שלבים ועוד. חלקים אלו נאכלים עם השמש ולאורך השנים נוצר בלאי, לכן כדאי להחליף אותם ולחדש את התריס. לדוגמה, לאחר הרבה שנים כאשר הפלסטיק נמצא לכיוון השמש, האיכות שלו יורדת והצבע של הפלסטיק דוהה.


 

טיפים לשמירה על תריסים לאורך זמן ותחזוקה שוטפת
 

אם מדובר על תריס חשמלי, מומלץ להתקין מתג מדגמים ישנים יותר בהם ניתן לווסת את התנועה של התריס ולהחליט מתי לעצור אותו. כיום, רוב האנשים מתקינים מתגים חדשים בהם לא ניתן לעצור את התנועה של התריס כאשר סוגרים או פותחים אותו ועקב כך עלולות להתרחש תקלות רבות. לדוגמה, התקלה הכי נפוצה מתרחשת כאשר שוכחים חפץ במסילות של השלבים וכשמורידים את התריס מופעל לחץ רב, עקב כך התריסים עלולים לצאת מהמקום או להישבר.   

כאשר אתם מנקים את התריסים, מומלץ לעשות זאת על ידי מטלית לחה. אם אתם רוצים להיפטר מכתמים קשים יותר, כמו שאריות שומן או עלים יבשים שנדבקו לתריס, כדאי להשתמש בחומרי ניקוי לפי הוראות היצרן וסוג החומר ממנו עשויים השלבים של התריס.

 

כמה זמן בממוצע לוקח לתקן תריס?
 

זמן העבודה משתנה בהתאם לסוג התקלה וסוג התריס. תיקון פשוט יכול להמשך כ- 20 דקות, לדוגמה, אם צריך לבצע החלפת רצועות בתריס חשמלי או לסדר שלב נקודתי. בעוד שתיקון מורכב יותר עשוי להמשך כ-3 שעות. לדוגמה, אם מדובר על חידוש מלא לכל התריס.

 

למעבר לכרטיס העסק וקבלת הצעת מחיר לחצו כאן >>


 

כמה עולה לתקן תריסים?
 

המחיר משתנה בהתאם למספר פרמטרים:

  • דגם התריס - הזזה/ חשמלי/ כיס/ פתיחה.
  • סוג התקלה.
  • זמן העבודה.
  • המחיר נע בין 1,700-300 ₪. לעיתים המחירים יכולים להיות גבוהים יותר, למשל, בתריס חשמלי אם יש צורף להחליף את כל השדה.

 

מה חשוב לוודא לפני שמזמינים טכנאי לתיקון תריסים?
 

  • כדאי לפנות לאיש מקצוע שקיבלתם עליו המלצה כדי שתוכלו לסמוך עליו שהוא יעשה עבודה מקצועית. בין אם זה מישהו שאתם מכירים, או שמצאתם דרך אתרים מומלצים.
  • לברר ולקרוא האם יש מידע וביקורות על העבודה של הטכנאי.
  • לבדוק מה ההתמחות הספציפית של בעל המקצוע כדי לדעת האם הוא יכול לטפל בתקלה.
  • לשים לב שאיש המקצוע לא נותן לכם הצעת מחיר לפני שהוא מגיע לשטח ומאבחן את התקלה.

 

יהודה אלקסלסי הוא בעלים של "אלוף התיקונים באלומיניום". כל המידע במאמר מטעמו בלבד. 
 

למעבר לכרטיס העסק וקבלת הצעת מחיר לחצו כאן >>