התאימו את הצבע לאופנה ולרוח הזמן

כמו בכל דבר, גם בצבעי קירות וחדרים יש אופנות. 

  • כלל אצבע טוב יהיה לחדש את מראה חדר הילדים על ידי כך שתתאימו ככל האפשר את הצבע המרכזי או את סכמת הצבעים בה החדר צבוע, למה שאופנתי ומקובל יותר על הילדים. 

לדוגמא, לפני כמה שנים, היו אלה צבעי הפסטל הקרים, ששלטו בעולם הילדים. היום הגוונים אחרים והרבה חדרי ילדים צבועים בצבעים מנצנצים או בצבעים חמים יותר. 
 - ולמה אנחנו אומרים "ככל האפשר"?
כיון שקודם כל, לא תמיד יש התקציב להחליף את צבעי כל הקירות בחדר. 
דבר שני, הצבעים חייבים להתאים לצבעי הרהיטים או השטיח שקיים בחדר. אם אתם לא מתכוונים להיכנס להחלפת כל ריהוט חדר הילדים, חדשו את הצבע בגוונים שיתאימו להם, קרובים כאמור ככל האפשר לאופנה ה"שולטטתת". 

השתמשו בצבעים שמתאימים לגיל הילד או הילדה

אם לא צבעתם במקור את החדר בצבע נייטרלי, כמו אוף-וייט או צבע קרם עדין כלשהו, יכול להיות שהשתמשתם בצבע בגוון שחשבתם שיתאים לחדר ילדים; גוונים תכולים לחדר של בנים, למשל, או ורודים לחדר של בת, וכן הלאה. 
הצבעים האלה לרוב מתאימים לילדים בגילאים צעירים מאוד. בגילאי חטיבת הביניים ו'צפונה', הילדים בחלקם רוצים להרגיש בוגרים יותר, הצבעים המקוריים כבר לא מתאימים להם והם רוצים להחליף אותם. 
למה זה? כיון שגם אם הגוונים יפים, ולא בהכרח 'ילדותיים', הם עדיין קשורים אסוציאטיבית לשנים הצעירות שלהם. לכן הם לא מתאימים להם בגילאים הבוגרים יותר. 

 

 

עיצוב חדר ילדים

 

 

כאשר אתם מתכננים את הצבעוניות החדשה של החדר, שתפו את הילד או הילדה בהחלטות 

כך הם ירגישו שותפים מלאים בהחלטות ויהיה לכם קל יותר להגיע בסופו של דבר לגוונים שיהיו מקובלים על כולם.

אל תצבעו חדר בגוון קיצוני מדי

בני נוער בגיל ההתבגרות מגדלים קוצים והופכים קיצוניים: הם רוצים קירות שחורים, כתומים, כחולים-כהים. הם רוצים פתאום תקרה בצבע אדום. 
תזרמו, אבל אל תרוצו איתם לכל מקום. צבעי "מצב רוח" יהיו טובים לתקופה קצרה מאוד, ואם הם יהיו כהים או חזקים, יהיה לכם קשה מאוד לצבוע מעליהם. 
במקום צבע, נסו לשכנע את המתבגרים שלכם להשתמש בתאורה בגוון מסוים ואת הקירות השאירו נייטרליים ככל האפשר. אהיל או נורה אפשר תמיד להחליף.

צובעים את הדירה? היכנסו לקטגוריית צבעים וסיידים באתר b144.