שטיחים

שטיחים הינם אביזר יופי דומיננטיים, ועל מנת לחיות עימם בשלום באופן יומיומי, צריך לדעת כיצד לבחור אותם. לשטיח, עד כמה שהוא נוח ויפה, יש גם חסרונות. מומלץ בטרם הקנייה להבין אם שטיח אכן מתאים לבית הנוכחי או למשרד, כדי שלא יהפוך בסופו של דבר למטרד שימצא את עצמו בפח האשפה.

יתרונות וחסרונות של שטיחים

  1. שטיח הוא אביזר המוסיף לסביבתו סגנון ויופי.
  2. מלבד היותו אביזר נוי השטיח עוזר לכסות חלקים שאנו לא רוצים להראות, כמו רצפה ישנה ושבורה, ואף עוזר לבודד רעשים.
  3. ניקיונו בדרך כלל פשוט, נעשה על ידי שואב אבק, מבלי להשתמש בכוח רב.
  4. שטיח הינו משטח נעים לשבת ולשחק עליו. אפשר להניחו בחדר הילדים, כך שאם ברצונם לשחק על הרצפה, ישבו על שטיח המבודד מקור. כמובן שיש גם חסרון לשים שטיח בחדר ילדים, שכן הוא עלול לספוג לכלוך ו"תאונות משחקים" בלתי הפיכים, כמו צבעי גואש.  
  5. אם יש חיות בבית, שטיח לא תמיד רצוי, משום שאם החתול החליט שהוא מסמן טריטוריה, אי אפשר יהיה להחזיר את השטיח לקדמותו.


סוגי שטיחים

כאשר רוצים לבחור שטיח לבית או למשרד צריך לדעת מה מטרתו. אם בוחרים שטיח למשרד, בו יכנסו ויצאו אנשים רבים, צריך לבחור שטיח קל לניקוי, לא מאוד יקר, שישמש את מטרתו ויישאר למשך זמן רב יפה ושמור.

ישנם סוגים רבים של שטיחים, יקרים וזולים. קטנים, גדולים ומקיר לקיר. סינטטיים עשויים חומר טבעי. כל פקטור כזה משפיע על מחיר השטיח. למשל, אלו העשויים בעבודת יד, יקרים הרבה יותר לעומת שטיחים שנארגו על ידי מכונות. גם מקום מוצאם של השטיחים משפיע על סוג השטיח ומחירו: איראן, אפגניסטן, קווקז, הודו ועוד. לכל אחת מארצות אלה יש צורות ייחודיות להן המוטבעות על גבי השטיח. כך שמי שמבין בשטיחים יכול לדעת בדיוק באיזו ארץ השטיח יוצר והאם הוא מקורי.

שטיחים אינם רק לשימוש פרקטי, אלא הם סמל של מעמד, של סטאטוס מסוים. אם ניכנס למקום בו יהיה שטיח פרסי מקורי, יהיה ברור לנו שאנשים אלה הם אנשים עם כסף רב, אנשים מהמעמד הגבוה.

צריך לזכור שלא חשוב אם שטיח הוא יקר או זול, מה שחשוב באם אתם אוהבים אותו והאם הוא משמש את מטרתו.