הקיץ כבר פה והביקיני מהקיץ הקודם קורא לך בקול מהארון, גם השורטס השמימיים מתחננים בקול רם שתלבשי אותם ותפגיני את הרגליים החטובות... אבל זה לא ממש הולך. הביקיני מתפקע והשורטס חושפים שומנים ולא חיטובים. אז מה עושים? נפטרים ממאגרי השומן על ידי שאיבת שומן ולא חייב ניתוח. שלל שיטות חדישות מקצרות ומייעלות תהליכים שבסופם תצמצמי היקפים.

בעבר השיטה היעילה ביותר לשאוב שומן עיקש שנצמד לעכוזים, לזרועות או לבטן הייתה ניתוח שאיבת שומן, אבל בשנים האחרונות בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית פותחו שיטות יעילות לא פחות אשר אינן מחייבות לקחת סיכונים כמו אלה הכרוכים בהליך שאיבת השומן (הרדמה, ניתוח פולשני ותקופת החלמה ארוכה). אם יש לך שומן שלא יורד בעזרת שינוי תזונתי וספורט אין לך ברירה אלא ללמוד על השיטות החדשות הללו המאפשרות שאיבת שומן ללא ניתוח. לפחות לא מעורבים בעניין סכינים וחומרי הרדמה ואת גם נמנעת מכל הסיכונים שכרוכים בניתוח הזה.

אילו שיטות מאפשרות שאיבת שומן ללא ניתוח?

ישנן שלוש שיטות מרכזיות להצרת היקפים ולהמסת שומן עיקש ללא ניתוח. רובן מאד יעילות. אלה הן השיטות:

1. קריותרפיה – ניוון תאי שומן על ידי קירור: השומן שמקיף אותנו הוא למעשה שכבה ג'לית של תאי שומן שמצויים מתחת לפני העור. תאי השומן אינם מתרבים כשאנו עולים במשקל אלא הם גדלים. כאשר אנו גורמים לסילוקם בדרך כלשהי מספרם מצטמצם ואז יש פחות תאי שומן ולכן פחות היקף וגם יש פחות תאי שומן שיגדלו לכשנעלה במשקל. על כן, כל השיטות להמסת שומן שוקדות על סילוק של תאי שומן. בניתוח לשאיבת שומן התאים נהרסים ונשאבים מתוך הגוף. בשיטה הבלתי פולשנית להמסת שומן המכונה קריותרפיה הם עוברים תהליך של קירור קיצוני מאד. אל תאי השומן מוצמד מכשיר שמקפיא אותם ומוריד את הטמפרטורה שלהם אל מתחת לאפס. הקור העז גורם לניוון של התאים שמתכווצים ולא חוזרים לגדול. התאים אמנם נשארים בתוך הגוף ולא נשאבים כמו בניתוח שאיבת שומן אבל ההיקפים בהחלט מצטמצמים.

2. המסת שומן באמצעות גלי רדיו- בשיטה זו תאי השומן גם מתנוונים וגם מפונים. ההליך מבוצע תחת הרדמה מקומית במהלכה יש שימוש במכשיר חדיש ומתוחכם שממיס את השומן וגם שואב את תאי השומן המומסים החוצה. מה שמוחדר לאזור מצבורי השומן הוא מעין צינורית עם תפקיד כפול – מטרתה לחמם ולהמיס את תאי השומן (היא מהווה אלקטרודה המפיצה גלי רדיו) וכן לפנות אותם מהגוף.

3. המסת שומן באמצעות אולטראסאונד- עוד שיטה מתקדמת להמסת שומן שגם בה תאי השומן מומסים באמצעות חימום והפעם באמצעות גלי קול. מכשיר האולטרא סאונד, המפיץ גלי קול, מוצמד ומשייט על גבי מצבורי השומן שמומסים. ברוב המקרים לא נשאבים תאי השומן אבל ישנה אפשרות לשלב בין השיטות ולחמם את תאי השומן הן באמצעות גלי רדיו והן באמצעות גלי קול ולהשלים את התהליך על ידי שאיבת תאי השומן המומסים.

ומה הכי יעיל?

למעשה השיטה הכי יעילה היא השיטה המשלבת בין שאיבתם של תאי השומן והמסתם. אפשר להשתמש בחימום על ידי גלי קול או גלי רדיו, העיקר להוציא בסופו של תהליך את תאי השומן המומסים. בשני המקרים מדובר בהליך קצר, לא כואב שלא מחייב החלמה ארוכה ויש לו סגולות רבות: הוא מסייע הן לצמצום השומן, צמצום היקפים וכן מיצוק העור והפיכתו חלק ורענן באזור המטופל. השיטה להמסת שומן על ידי קריותרפיה – המסת שומן באמצעות קירור היא הכי פחות מומלצת משום שאין שאיבה של תאי השומן המנוונים ובנוסף התהליך הטיפולי כרוך בכאב ואי נוחות ולרוב נדרשת סדרת טיפולים כדי להשלימו עד להשגת תוצאות.