אחד הטיפולים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות לחידוש העור והצערתו הוא טיפול למילוי העלמת קמטים. הטיפול נחשב כיום לאחד היעילים, המשפיעים והבטוחים ביותר בתחום הרפואה האסתטית, זאת לאחר לא מעט שנים שבהם נחשב הטיפול לבעייתי.

היום כבר מדובר בטכנולוגיה בטוחה יותר ופרוצדורה שנמשכת רק כמה דקות בלבד, ללא זמן התאוששות ובלי תופעות לוואי בעייתיות. התוצאות נראות לעין מהר יחסית והתחזוקה השוטפת היא כמעט אפסית.

למי מתאים הטיפול?

טיפול של מילוי קמטים מתאים לנשים (וגם לגברים) שכבר מבחינים בקמטים ושינויים בעור הפנים. השינויים האלו מגיעים לרוב בגילאים של 40 ומעלה, אך יכולים להופיע מוקדם יותר. כל מי שמרגישה שהיא רוצה לעשות שינוי, לחדש את העור וליצור לעצמה מראה אסתטי וצעיר יותר יכולה לפנות לקליניקה לרפואה אסתטית ולבחון את האפשרות לעבור את הטיפול.

איך מתבצע מילוי קמטים?

טיפול למילוי והעלמת קמטים מתבצע תוך שימוש בחומרי מילוי, שהנפוץ מביניהם הוא הבוטוקס. לפני הטיפול המטופלת מקבלת אלחוש מקומי והרופא בודק את מצב הפנים ובוחר היכן להזריק את החומר. החומר מוזרק אל תוך הקמטים על ידי מזרק קטן מאד ומחט דקיקה, ללא כאבים. הרופא יעסה את האזור ויוודא שהחומר התפזר באופן שווה בתוך איזור הקמט. הטיפול אורך כאמור רק מספר דקות ולאחריו יכולה המטופלת לקום ולהמשיך בשגרת יומה.

לרוב התוצאה תיראה לעין באופן מיידי לאחר הטיפול אך חשוב לדעת שלאחר מספר חודשים יש צורך להגיע למרפאה ולבצע מילוי נוסף של הקמטים, בהתאם לסוג הטיפול ובהתאם למצב העור.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים טיפול?

אם החלטת שאת רוצה ליצור מראה אסתטי וצעיר יותר לפנייך, הצעד הראשון הוא למצוא קליניקה לרפואה אסתטית שמציעה את הטיפול. חשוב מאד לבדוק שהקליניקה היא של רופא מוכר, בעל מוניטין טוב, ידע בתחום הרפואה האסתטית וניסיון בטיפולים למילוי והעלמת קמטים.

חשוב מאד לוודא שחומר המילוי בו משתמשים הוא חומר שאושר על ידי משרד הבריאות, ה-FDA האמריקאי או ארגון CE האירופאי. בנוסף, חשוב לקיים פגישת ייעוץ בקליניקה שאליה את פונה לקבלת הטיפול. במהלך הפגישה את תוכלי להתרשם מהשירות ומהמומחיות של הרופא והוא יוכל לבחון את פנייך, לבדוק את מצב הקמטים ולהחליט על טיפול אחד או מספר טיפולים בהתאם לצורך ולרצון המטופלת.

טיפולי מילוי והעלמת קמטים יכולים להיות משולבים לצד טיפולים אסתטיים נוספים, כמו טיפולי לייזר להבהרת כתמי עור, הסרת שיער מיותר וכדומה.