בעולם האסתטיקה והיופי שבו אנו חיים, עיצוב הגבות הפך לאחד האלמנטים המרכזיים בשיפור המראה הכללי וביטוי האישיות. גבות מעוצבות יכולות לשנות לחלוטין את מראה הפנים, להדגיש תכונות ולאזן את הפרופורציות. בשנים האחרונות, פותחו מגוון שיטות עיצוב גבות, מקלאסיות ועד לחדשניות, כל אחת עם יתרונותיה ואפשרויות התאמה אישית.

בין אם מדובר בשיטת השערה או שיקום ועיצוב הגבות - כל אחת יכולה למצוא את הדרך המתאימה לה להבליט את יופייה הטבעי. בכתבה זו נצלול לעולם העשיר והמרתק של עיצוב גבות ונכיר את השיטות הנפוצות והחדשות בתחום.

 

 

בחורה צעירה אצל קוסמטיקאית שעושה לה גבות עם חוט

(צילום: ShutterStock)

 

 

מהן השיטות הנפוצות לעיצוב גבות?

עיצוב גבות היא אמנות משתנה ומתפתחת עם הזמן, כאשר כל שיטה מציעה מראה ותחושה שונים. בשנים האחרונות, הפכו מספר שיטות לפופולריות במיוחד בתחום עיצוב הגבות:

שיקום ועיצוב גבות - שיקום ועיצוב גבות הוא תהליך הכולל שיקום של גבות דלילות או פגומות, תוך שימוש בשיטות שונות כדי להחזיר להן את המראה הטבעי והמלא. זה יכול לכלול שיטות כמו שימוש במוצרים המסייעים לגידול שיער וטכניקות עיצוב מיוחדות המתאימות לצורת הפנים. לעיתים יש לחכות מספר חודשים עד שהגבה משתקמת. זה תלוי במצב של הגבות ומשתנה בהתאם לגדילה של השיער.

שיטת פודרה (Powder Brows) - שיטת פודרה מיועדת ליצירת מראה עשיר ואחיד של הגבות, כאילו הן עברו מילוי באמצעות אבקת פודרה. השיטה משלבת שימוש בדיו ומחטים מיוחדים ליצירת אפקט של פודרה עדינה, מה שנותן לגבות מראה מלא ומודגש יותר. התוצאה היא טבעית ומחזיקה מעמד בין שנה ל- 3 שנים, תלוי בגיל ובעור של המטופלת.

מילוי גבה בלוק (Block Filling) - שיטה המיועדת למי שמחפש ליצור מראה בולט ומודגש של הגבות. השיטה כוללת מילוי כללי של הגבה באמצעות דיו קבוע או איפור קבוע, כאשר הגבות נראות צפופות ומודגשות ללא הבחנה מובהקת בין השערות הנפרדות.

שיטת השערה (Microblading) - שיטה פופולרית שמטרתה ליצור מראה טבעי של שערות גבה בודדות. באמצעות מחט דקיקה ודיו, יוצרים עיצוב שמדמה שערות גבה באזורים בהם הגבות דלילות או חסרות. התוצאה היא גבות שנראות טבעיות ומלאות, עם קווים דקיקים המדמים שערות גבה אמיתיות.

>>> למידע נוסף על מיקרובליידינג (שיטת השערה) לחצו כאן

 

 

 

 

כיצד יודעים מהו עיצוב הגבות הנכון עבורי?

עיצוב גבות לפי מבנה הפנים הוא חשוב ביצירת הרמוניה ואיזון במראה הכללי. כל צורת פנים מחייבת עיצוב גבות שונה על מנת להדגיש את היתרונות ולהסתיר חלקים אותם לא נרצה להדגיש.

אני מתאימה לכל מטופלת את עיצוב הגבות בהתאם לצורת הגבה ולמבנה הפנים שלה. לעיתים יש בנות שרוצות עיצוב מסוים, אני אנסה למקסם את רצון הלקוחה בהתאם למבנה הגבות שלה.

 

הנה מדריך קצר לעיצוב הגבות לפי צורת הפנים:

פנים עגולות - יש לוודא שהגבות אינן קצרות מדי. גבות ארוכות וחדות יותר יכולות לסייע ביצירת אשליה של פנים ארוכות וצרות יותר.

פנים מרובעות - לפנים בעלות קווי יסוד מובהקים וזוויות חדות מתאימות גבות עם קשת רכה, שמטרתן לרכך את המראה הכולל. עיצוב כזה מאזן בין תווי הפנים ומחמיא למבנה הטבעי שלהם.

פנים ארוכות - לאנשים עם פנים ארוכות מומלץ לשמור על גבות ישרות ורחבות יותר, שיכולות לגרום לפנים להיראות קצרות יותר. גבות ישרות מחמיאות ומאזנות את אורך הפנים.

פנים בצורת לב - לפנים בצורת לב מתאימות גבות עם קשת עדינה, שמטרתן להדגיש את החלק הצר של הפנים ולאזן את המראה הכללי. קשת מעודנת מוסיפה נשיות ורכות למראה.

פנים מעוגלות – לאנשים עם פנים עגולות,  מתאימות גבות בצורת קשת טבעית שלא מוגזמת. עיצוב זה מחמיא לאורך הפנים ולא מוסיף נפח לא נחוץ.

 

 

 

 

מה ההבדל בין עיצוב גבות טבעי לאיפור קבוע בשיטת השערה?

עיצוב גבות טבעי ואיפור קבוע בשיטת השערה הן שתי אפשרויות פופולריות לשיפור מראה הגבות, אך הן שונות מאוד אחת מהשנייה במטרה, בתהליך ובתוצאה.

בשיטת השערה ניתן למלא את הגבה במידה וישנם חוסרים או חורים בגבה ויש צורך למלא אותם. עיצוב זה הוא קבוע, ומחזיק מעמד כשנה וחצי עד שנתיים ולעיתים אף יותר, תלוי בסוג העור. לדוגמה, בסוג עור שומני עיצוב זה יישאר פחות זמן, בסוג עור בוגר יותר או יבש הוא יכול להישאר הרבה יותר זמן.

התהליך מתבצע בשני טיפולים, מבצעים טיפול אחד ואז עושים אחרי חודש עוד אחד. לעיתים מבצעים את הטיפול שלוש פעמים, זה משתנה בהתאם למטופלת.

  • עיצוב גבות טבעי - עיצוב גבות טבעי הוא תהליך שבו מעצבים את צורת הגבות באמצעות שיטות שונות כמו שעווה, חוט או פינצטה. המטרה היא להדגיש את הצורה הטבעית של הגבות ולהתאימן למבנה הפנים, מבלי לשנות באופן מהותי את צבען או צפיפותם. התהליך דורש תחזוקה קבועה כל כמה שבועות על מנת לשמור על המראה המעוצב.
  • שיטת השערה - איפור קבוע בשיטת השערה, המכונה גם מיקרובליידינג, הוא תהליך שבו מציירים שערות דקות באמצעות דיו מיוחד ומחט דקיקה. השיטה מיועדת ליצור מראה טבעי וצפוף יותר לגבות, בעיקר לאלה שגבותיהם דלילות או חסרות. התוצאה היא גבות שנראות מלאות ומוגדרות יותר, עם צורה מחמיאה לפנים. האיפור הקבוע יכול להחזיק מעמד למשך שנה וחצי-שנתיים ולעיתים אף יותר, תלוי בסוג העור.

 

 

 

 

האם עיצוב גבות מתאים רק לנשים?

לא, עיצוב גבות אינו מתאים רק לנשים. בשנים האחרונות, גברים מבינים כי גבות מטופחות יכולות לשפר את המראה הכללי, להדגיש את מבנה הפנים ולתרום להופעה נקייה ומסודרת יותר. עיצוב גבות לגברים בדרך כלל מתמקד בניקוי וסידור הגבות למראה טבעי ולא מוגזם, תוך שמירה על עובי וצורה טבעיים.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמעצבים גבות?

בעיצוב מיקרובליידינג אני מבצעת שאלון מראש ללקוחה ובודקת האם יש לה מחלות כלשהן , כדי שלא תתפתח תגובה אלרגית. כמו כן, במקרים של לקוחה שנוטלת כדורי רואקוטן אני לא יכולה לעשות לה גבות עם שעווה - רק עם פינצטה או חוט.

 

כמה עולה עיצוב גבות?

  • מחיר עיצוב גבות טבעי הוא 70 ₪.
  • המחיר עבור שני הטיפולים לעיצוב גבות בשיטת השערה (מיקרובליידינג) הוא 1,700 ₪.

>>> עוד בנושא: מחירון עיצוב גבות של B144

 

רבקה ניסמיאן היא מעצבת גבות. כל המידע במאמר מטעמה בלבד.