"עבודות עפר" נשמע מושג ששמור לקבלנים, רשויות מקומיות וגופים גדולים, אבל גם לכם יש סיכוי להזדקק לשרותיו של קבלן עבודות עפר, וכדאי לעשות היכרות עם המושג.

עבודות עפר הוא שם כולל להעברה ושינוע של עפר. בהגדרה הזו כלולות גם עבודות חפירה או עבודות תשתית שונות, שדורשות מן הסתם עבודות עפר, בצורת פינוי והעברה של אדמה.

עבודות עפר וקבלני עפר

הכנת שטח לביצוע תשתית, לבניה או לכל מטרה אחרת, מתחילה תמיד בעבודות עפר, נקודתיות או רחבות-הקף. מצד אחד, זו יכולה להיות חפירה לצורך תיקון או התקנה של קו ביוב. מצד שני, יכול להיות שעבודות עפר יכללו יישור שטח וריבוד לצורך סלילת כביש.

כל שכונה חדשה וכל כביש נולדים למעשה הודות לקבלני עפר, שהם אלה שמוציאים עבודות עפר שונות אל הפועל. קבלני העפר מפעילים מגוון כלים ייעודיים: מבובקט ומחפרונים לעבודות קטנות, ועד בולדוזרים לעבודות עפר גדולות. כיום, במיוחד כשמדובר בעבודות תשתית ועבודות עפר גדולות, קבלני עפר חייבים להיות מומחים ובעלי ידע רב בתורות קרקע שונות כדי לבצע הכנות שטח ותשתית בצורה יעילה וכלכלית.

בנוסף, הם מתאמים ומבצעים פינוי, החלפה והעברה של אדמה, עפר חפור, סלעים וכדומה, וצריכים לתכנן לאן ואיך לפנות את העפר שהם מפנים. מטבע הדברים, קבלני עפר עוסקים גם בפינוי פסולת, אם זו נמצאת באתר שבו מתבצעות עבודות עפר שונות.

קבלני עפר ועבודות עפר פרטיות

גם בחצר הבית יהיה לעיתים צורך בקבלן עפר לביצוע עבודת עפר: חפירת מרתף, הנחה או שיפוץ קו ביוב, דורשים כולם עבודות עפר. כאן, בגלל שהשטח קטן והנגישות מוגבלת, ישתמש קבלן העפר בכלי עבודה קטנים – מחפרון או בובקט. כלים אלה קומפקטיים מאוד, ויכולים לעבוד גם במקומות קטנים. ניתן להרכיב עליהם מגוון אביזרים וכלים, כגון דלי, מחפר, מברשת ואפילו דקר, ולבצע בעזרתם את כל סוגי עבודות העפר והתשתית. יתרון נוסף של בובקט לביצוע עבודות עפר הוא משקל הכלי הנמוך, שמאפשר לו לנוע בחצר הבית או על שבילים, בלי לגרום להם נזק.

בכל הקשור בעבודות עפר פרטיות, אין צורך להתלבט הרבה: כמעט כל קבלני העפר משכירים מחפרון או בובקט על מפעיליהם, גם ליום עבודה יחיד, בעלויות לא גבוהות. אם אתם מתכננים שינויים בחצר הבית, חפירת תשתית או אפילו שוקלים לטעת עץ גדול, אתרו לכם כאן באתר b144 קבלן עפר או משכירי בובקט, בררו מחירים ותאמו את העבודה. גם חידוש גינות של בניני מגורים גדולים – הבאה ופיזור של חמרה או טוף – כדאי לעתים לבצע עם בובקט: העבודה כולה תהיה זולה יותר מהעסקתו של פועל במשך יום או יומיים.