מניקור – טיפול ידיים וציפורני ידיים, ופדיקור – טיפול לכף הרגל וציפורני הבהונות, מקובלים כטיפולים שמיועדים בעיקר לנשים. מצד שני, בשנים האחרונות יותר ויותר גברים מגיעים למכונים כדי לעבור טיפולי מניקור ופדיקור. לא כל הסיבות  הן בהכרח בריאותיות, אלא גם קוסמטיות. 
 

מדוע מניקור קוסמטי לגבר?

מראה כף היד, מצב הציפורניים ותחושת המגע בעור, הפכו בשנים האחרונות לסמן לבריאות ובנוסף גם מדד להתרשמות כללית מהאדם עצמו. 

כניסתן של יותר ויותר נשים לעולם העסקים העלה את המודעות לנושא הזה, לא רק בגלל הערכת הגברים את הנשים, אלא ההפך: נשים בתפקידי מפתח ותפקידים ניהוליים החלו להעריך גברים – בין אם עובדים ובין אם כשותפים לעסקים – ובאופן טבעי הפך גם המראה והטיפוח האישי לחלק מהכלים להתרשמות הזו. 
באופן הזה אנחנו מוצאים שגברים אולי לא צובעים עדיין ציפורניים בלק, אבל הם בהחלט מבקשים להימנע ממראה של עור ידיים לא מטופל, ציפורניים כסוסות, שבורות או גזוזות ברשלנות.
ואם דיברנו על עולם העסקים, הרי שבעולם האישי נושא הטיפוח והמראה הכללי הוא כמובן בולט וחשוב עוד יותר: גברים רבים עוברים טיפולי מניקור אחת לעונה או אחת לתקופה אחרת כדי לשמור על מראה מטופח ונקי.  
 

מדוע פדיקור לגברים? 

בתחום כף הרגל, עדיין מדובר יותר על סיבות רפואיות, מאשר קוסמטיות, למרות שמראה רגל מטופחת בסנדלים הוא הרבה יותר אטרקטיבי ממראה רגל גסה. 

  • עור כף רגל יבש ועבה – לא כל פדיקור חייב להגיע למצב של פדיקור רפואי, וגברים רבים יודעים שאפשר לטפל בכף הרגל ולרכך את העור גם בפדיקור רגיל. 
  • מניעת בעיות של פטרת ציפורניים – פדיקור וטיפול רגיל בציפורניים יכולים בהחלט למנוע הופעת פטרת ציפורניים, בעיה שלא רק מציקה מבחינה בריאותית, אלא מהווה גם בעיה אסתטית חמורה.
  • מניעת הופעת פטריות בעור הרגליים – טיפול נכון בכף הרגל, טיפוח שלה ומניעת סדקים ופצעים בעור יכולים למנוע גם בעיה של פטריות עור שונות. זה נכון שישנם היום תכשירים רפואיים יעילים לבעיה, אבל למה להשתמש בתרופות, אם אפשר למנוע את הבעיה מראש? 
  • זה פשוט נעים – נעים יותר לצעוד על כף רגל יבשה ובריאה, שהעור שלה גמיש ובריא ואם הטיפול לא ארוך ולא יקר, אז למה לא? בנוסף, עולם הגבר משתנה, וגברים מבינים שזה לא נורא ליהנות מדי פעם מעיסוי טוב, גם של כף הרגל...