חימום תת רצפתי היא שיטת חימום שמוכרת כבר מאות שנים ויותר בתרבויות שונות. השיטה אומצה על ידי עמים שונים במקומות שונים בשל יעילותה הגדולה לשמור על חום הבית בהוצאות מופחתות, לאורך זמן ארוך, וביציבות.

הטכנולוגיה של ימינו מגישה לנו את פתרון החימום התת ריצפתי באופן משוכלל ויעיל יותר מבעבר, תוך צימצום מרבי של קרינה ועלויות צריכה, ובאפקטיביות תפעולית שמשרתת את בני הבית למשך שנים ארוכות ורבות. אמנם בישראל החורף מתון יחסית, אך כולנו זקוקים בימי ולילות החורף הקרים לסביבה ביתית חמה ומפנקת, חסכונית, ובעיקר אמינה וחימום רצפתי הינו הפתרון הטוב ביותר.

חסרונות של שיטות החימום האחרות מתבטאים בקרינה מסכנת, בצריכת אנרגיה רבה ויקרה לתקציב הביתי, ביובש שהופך את הסביבה הביתית ללא נעימה, ובסביבה ביתית לא אחידה בטמפרטורות שלה, חימום תת רצפתי חשמלי נמנע מכול החסרונות הללו, ושומר לכם על בית נעים באופן קבוע, כאשר החום מופק ומופץ דרך תשתית נסתרת שאינה גלויה לעין, ואינה תופסת נפח בחלל הדירה.

דגשים בבחירת מערכת חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי מתחלק לשתי קבוצות, קבוצת החימום באמצעות צינורות מים המונחים מתחת לריצפה או קבוצת החימום החשמלית באמצעות מרבד סגסוגת ניקל המונח תחת הרצפה. החימום בצינורות מים מופק בתשתית צינורות סגורה בה נעים מים מחומים המעברים את חומם אל הרצפה מעל ואל החדר, האמינות הגבוהה של המערכת מבטיחה לכם שמים הזורמים בצינורות לא ינזלו, ויועברו בכוח משאבה המונעת באנרגיה מתחדשת שגם תורמת להפחתת עלויות הצריכה וגם תורמת לסביבה.

הקבוצה השניה היא חימום תת רצפתי חשמלי, כשאת צינורות המים מחליפה סגסוגת ניקל הנטענת בחום ומפיצה אותו. את סגסוגת הניקל ניתן להתאים בדיוק לגודלו של כול חדר, ומומלץ להקפיד על בחירת מערכת בחוט שזור שמצמצם מאד את כמות הקרינה ומעניק לכם שימוש בטיחותי.

ישנה חשיבות גדולה בבחירת מערכת מוכחת ומוכרת ברמת אמינות גבוהה, שעמידה בלחץ של 2 אטמוספרות ובטמפרטורות גבוהות. וכך גם להקפיד על בחירת מתקין מעולה להתאמה אידיאלית לטופוגרפיה של הבית, גודל חלליו, סוגי הריצוף, והפונקציות השונות של כול חדר. בחימום תת רצפתי אתם יכולים לשלוט על המערכת באמצעות שלט בקרה מקובע לקיר ושלט נייד וקריא ברמת כול חדר וחדר בבית. אתם יכולים לקבוע את הטמפרטורה הרצויה בכול חלל ואף לבחור בתוכניות אנרגיה אפשריות שונות. מעלות, אוטמוספרות,

יציבות ואמינות עם מערכת חימום רצפתי איכותית

מערכת חימום תת רצפתי נועדה לתת לכם תמורה לחורפים רבים, והאחריות נעה בדרך כלל בין 30 שנים לכול החיים. משווקי המערכות יכולים להציע אחריות מופלגת זו בשל פשטות הרעיון ורמת היישום הטכנולגי הגבוהה בשימוש בחומרי בידוד, ומתכות עמידות.

החיסכון המצטבר בשימוש במערכת חימום רצפתיים עומד על כ 30% מעלויות השימוש במערכות אחרות, כשמערכת החימום הרצפתי במים יקרה מעט יותר ממערכת חימום תת רצפתי חשמלי. כדאי תמיד לבדוק שלמותג בו אתם בוחרים ישנם תווי תקן ישראלים ובינלאומיים, על מנת לקבל את התמורה הטובה והגדולה ביותר עבור רכישתכם.