1. מחליפים מזגן? קנו מזגן חסכוני

מזגנים צורכים לא מעט חשמל, אבל יש סוגים חסכוניים יותר ויש פחות. חשוב להתקין מזגן חסכוני, שמתאים לגודל החדר שאותו אתם מקררים או מחממים (בחורף). מזגן גדול מדי הוא פשוט מיותר, ומזגן קטן מדי יעבוד קשה ויצרוך יותר חשמל.

 

תשקיעו במזגן חסכוני

 

2. תחזוקה נכונה מונעת בעיות - והוצאות

אם המזגן לא מקרר כהלכה קופא או מוציא מים, אם הוא רועש או עובד רצוף ללא צורך נראה לעין, יש להניח שקיימת בעיה טכנית כלשהי. קראו לטכנאי מזגנים לברור הנושא. מזגן שעובד קשה צורך יותר חשמל ומתבלה מהר יותר. בסופו של דבר ההוצאה על תיקון תהיה גבוהה יותר מזו של ביקור טכנאי בלבד וטיפול בבעיה בעודה 'קטנה'.

קשור: המזגן מטפטף? כך תתקנו אותו בעצמכם מבלי להוציא כסף על טכנאי

ניקוי פילטרים במזגן

 

3. נקו את הפילטרים - זו פעולה פשוטה מאוד

נקו את הפילטרים של המזגן לפחות פעם בחודשיים. אם אתם גרים באזור שבו יש הרבה אבק או זיהום אוויר, עשו זאת לעיתים קרובות יותר. פילטר סתום או סתם לא נקי גורם לעומס על יחידת פיזור האוויר ומגדיל את חשבון החשמל.

 

כיוון טמפרטורה במזגן

 

4. כוונו את הטמפרטורה נכון

בחודשי הקיץ אפשר בהחלט לחיות בבית שהטמפרטורה שבו היא 24 מעלות. קחו בחשבון שכל מעלה שווה 5% בצריכת החשמל, כך שאם אתם מכוונים את המזגן ל- 23 מעלות, אתם משלמים יותר בחשבון החשמל שלכם.

 

5. שתמשו בפונקצית "שינה"

מזגנים רבים מצוידים בפונקציה שנקראת SLEEP. פונקציה זו מאפשרת להעלות בהדרגה את הטמפרטורה בחדר במשך הלילה, לצרוך פחות חשמל ועדיין לישון בצורה נעימה. זכרו שמזגן שמקרר יותר מדי עלול לגרום גם לשרירים תפוסים ואפילו לכאבי גב.

 

כלב נהנה מהמאוורר

 

6. השתמשו במאוורר

מזגנים בנויים לפזר אוויר בצורה מסוימת; לרוב בקרבת המזגן עצמו. הם לא יעילים מאוד בכך ואם רוצים שהאוויר הקר יזרום למרחק גדול יש להפעיל את מאוורר המזגן על עוצמה גבוהה ואז הוא רועש וזולל חשמל.

קנו מאוורר קטן והעמידו אותו בהמשך ישיר למזגן או התקינו אותו מעליו. המאוורר יפזר את האוויר בצורה טובה יותר ולמרחק גדול יותר, ויחסוך לכם לא מעט כסף. אגב, זה פתרון מצוין גם לחודשי החורף: מאוורר שולחני קטן שמותקן מעל למזגן ידחוף את האוויר החם שעולה למעלה, כלפי מטה.

 

עקבו אחרי מונה החשמל ותימנעו מהפתעות

 

7. עקבו אחרי חשבון החשמל

נכון מאוד לעקוב אחרי מונה החשמל לאורך כל השנה ולא רק בקיץ. כמו איתור נזילת מים, גם קריאה חריגה של מונה החשמל יכולה להעיד על בעיה.  ייתכן ואתם לא מודעים לכך שהמזגנים שלכם עובדים קשה ומעקב אחרי החשבון - במיוחד אם אתם משלמים בהוראת קבע - יסייע לכם לראות זאת.