בשנים האחרונות, עקב מספר רב של מקרי רשלנות קשים ובלתי הפיכים בכל הקשור להסעות ילדים לבתי הספר, חלה עלייה במודעות ובאכיפה של תקנות הבטיחות בתחום זה. בעיקר היום, נוכח תאונות הדרכים הרבות, מומלץ לבחור חברת הסעות בקפידה אשר תבטיח את הגעת ילדינו בריאים ושלמים למחוז חפצם ובחזרה הביתה. לשם כך, מומלץ להיות מודעים למספר נקודות חשובות שיביאו לפניה אל החברה המקצועית ביותר.

כל כלי הרכב של חברת הסעות מקצועית צריכים לעמוד בתקני הבטיחות המחמירים ביותר, בין אם מדובר על תקינות הרכב – הגלגלים, המראות, מערכת הבלמים וכ"ו, או על איבזורו מבפנים – חגורות בטיחות, מיזוג, כסאות שלמים והיעדר סכנות בדמות חורים, סדקים או חפצים חדים. כלי הרכב של חברות אלו צריכים לעבור ביקורות תקופתיות של קציני בטחון המאפשרים את תקינותם ומתירים את השתתפותם בהסעות ילדים.

צוות מקצועי בהסעות ילדים

חברת הסעות מקצועית מקפידה על העסקת נהגים בעלי רישיון נהיגה בתוקף וללא עבירות תנועה או רשלנות. כמו כן, מקפידה החברה על כך שצוות זה יעבור את כל ההסמכות וההשתלמויות באופן סדיר בכדי להתעדכן בתקני הסעות ילדים, לרכוש כלים להתנהלות יום יומית בטיחותית והשתתפות בקורסים רלוונטיים. רוב מקרי הרשלנות כוללים נגרמים עקב נהגים שלא עמדו בתקנות הנחוצות ולכן כדאי להפקיד על נקודה זאת במיוחד.

במקרים של ילדים קטנים במיוחד או ילדים בעלי צרכים מיוחדים חובה על חברת הסעות לספק מלווה מטעמה. מלווה זה תפקידו לוודא כי הנסיעה עוברת כשורה וכי הילדים מגיעים בבטחה אל יעדם ולא יורדים מהרכב ללא ליווי. מעבר לכך, מומלץ להיות ערני בנוגע להתנהלות נהג הרכב - לכך שהוא חביב וידידותי אל הילדים ומקפיד על נהיגה בטוחה ולפי הכללים.

 נסיעה בטוחה!