כולם יודעים שתחבורה ציבורית בישראל היא לא הדבר היעיל ביותר או הזול ביותר. מספר המוניות, למשל, נמצא בירידה, וכיום בהחלט לא קל להשיג או למצוא מונית בשעות הלילה או שעות העומס. איך משתמשים בטכנולוגיה האחרונה ומזמינים מונית כשאין תחבורה ציבורית אחרת, בלי לחכות שעות?

הזמינו ישירות מתחנת מוניות קרובה

אם אתם בבית או במקום נח להמתנה למונית, הפתרון הנח ביותר הוא יצירת קשר טלפוני עם תחנת מוניות קרובה. הסדרן בתחנה יפנה אליכם מונית קרובה ויעריך את הזמן הדרוש להגעה אליה. בנוסף, תוכלו לברר עם הסדרן כמה אמורה לעלות לכם הנסיעה. במקרים שונים – כמו בהזמנת מונית לשדה התעופה או בנסיעות מחוץ לעיר – יש תעריף מוניות וניתן גם לעמוד על המקח, בגבולות מסוימים. בכל מקרה, שימרו לכם כמה מספרים של תחנות מוניות בזכרון הפלאפון, או גלשו לאתר b144 כדי לאתר תחנת מוניות קרובה, גם בסיווגים מקומיים: תחנת מוניות בתל אביב, מוניות בירושלים וכדומה. אפליקציית b144 אף מאפשרת לכם לאתר תחנות מוניות בקרבת מיקומכם, במידה ואתם נמצאים באיזור לא מוכר לכם.

אפליקציות שונות להזמנת מוניות

בישראל ובמקומות אחרים בעולם, אתם יכולים להזמין מונית ישירות מהטלפון החכם שלכם, תוך שימוש באפליקציה מתאימה. ישנם נהגי מוניות שוויתרו על חברות בתחנת מוניות, ומקבלים הזמנות נסיעה רק באמצעות אפליקציות שונות. מצד שני, יש לא מעט תחנות מוניות שלהן עצמן יש אפליקציות. אם אתם מרבים להשתמש במוניות כתחבורה ציבורית, כדאי לבדוק את האפליקציות השונות לא רק מבחינת זמינות מוניות, אלא גם מבחינת התעריפים וההנחות. בכל מקרה, הזמנת מונית באמצעות אפליקציה מאפשרת לכם לקבל לטלפון את מיקומה של המונית 'שלכם' בכל זמן נתון, את שמו של הנהג ומספר הטלפון שלכם, ונתונים נוספים על המונית. זה כמובן מגדיל את תחושת הבטחון בשימוש בתחבורה ציבורית, משהו שלא תמיד יש לנו.

הזמנת מונית בלי לדעת את המיקום שלי

נתקעתם בעיר לא מוכרת? אתם לא בטוחים איפה אתם? לא נורא. אפליקציה נוספת להזמנת מונית, משתמשת בנתוני ה- GPS של המכשיר שלכם. היא מצליבה אותם עם נתוני GPS ומיקום של מוניות שונות, ומאתרת את המונית הקרובה אליכם. לאחר שתאשרו את ההזמנה על צג המכשיר שלכם, תקבלו את פרטי המונית, כולל פרטי תחנת המוניות שממנה היא נשלחה ויצאה. במקרה שבו אין מונית במרחק של עד 10 ק"מ מהנקודה בה אתם נמצאים, תקבלו התרעה מתאימה. כמובן, שעם פרטי המונית והתחנה, אתם מקבלים גם מספר טלפון, שבאמצעותו ניתן ליצור קשר עם הסדרן.

ומה אם אני רוצה לבטל את ההזמנה?

ברוב המקרים, אם אתם רוצים לבטל את הזמנת המונית, ניתן לעשות זאת בלחיצת כפתור או הודעה לתחנת המוניות. בידקו היטב את תקנון השימוש באפליקציות השונות – הן אפליקציות המוניות העצמאיות, והן האפליקציות ששייכות לתחנות המוניות השונות.