כמה רעיונות לצעצועים לאמבטיה תוצרת בית וגם: מה עושים כשהצעצועים האלה מיצו את עצמם?

 

צעצועים לאמבטיה: דבר ראשון - כמה מילים על בטיחות

  • הכלל החשוב ביותר הוא לא להשאיר את התינוק או הילדון שלכם לבד באמבטיה. גם אם אתם ממלאים רק כמה סנטימטרים של מים באמבט, אל תשאירו אותם לבד; תינוקות עלולים לטבוע! 

  • גם אם מלאתם את האמבטיה בצעצועים לאמבטיה, עדיין, זאטוטים יכולים לפתוח בעצמם מסקרנות או בטעות ברז מים שעלול להיות מכוון על מים חמים!

  • בטיחות בצעצועים לאמבטיה מבוססת על התאמת הצעצועים לגיל הילד. כל פעם שאתם קונים צעצועים לתינוק או לילד, ודאו התאמה בין גיל וצעצוע

  • נקו כל צעצוע חדש לפני השימוש הראשון

אחרי שדיברנו קצת על בטיחות וצעצועים לאמבטיה אפשר לדבר על סוגים של צעצועים. 
בשוק אפשר למצוא צעצועים לאמבטיה מרובי חלקים ופעילות, וצעצועים פשוטים יותר, שרובם מיועדים לתינוקות בגילאים צעירים: ברווזים וחיות גומי אחרות, גופים צפים שונים וכד'. מבין צעצועי האמבטיה המורכבים, אפשר למצוא ערכות הרכבה, צעצועים שמבוססים על התאמה (צורות וגופים) והשחלה, וכן את כל המשפריצים למינהם. 
מלבד התאמה בין גיל וצעצועים לאמבטיה, בידקו את איכות הצעצוע: ודאו שהוא מתאים לתקן ישראלי, שהוא מורכב היטב (אם קיימים חלקים נעים), ושהוא לא מבוסס על חלקים קטנים מדי לגיל או בכלל. אם קניתם צעצועים לאמבטיה במחיר נמוך מאוד – ומחיר נמוך מאוד זה לא דבר רע – בידקו שכל שפות הצעצוע מוחלקות ואין "שפיצים" משום סוג או חלקים בולטים וארוכים. 
קלות ניקוי: צעצועים לאמבטיה נוטים לתפוס עובש. ייבוש הצעצועים לאחר כל שימוש יכול לפתור חלק מהבעיה, ולשם כך רצוי שהצעצוע יהיה קל לניקוי. ואגב ניקוי צעצועים לאמבטיה, רצוי לטבול מדי כמה ימים את הצעצועים שלכם בתמיסה מהולה של אקונומיקה במים, דבר שימנע כמעט לחלוטין התפתחות של עובשים. יש לשטוף היטב צעצועים לאמבטיה לאחר שנוקו באקונומיקה. 

צעצועים לאמבטיה תוצרת בית

לא בא לכם להוציא עשרות  שקלים על צעצועים לאמבטיה? אתם תמיד יכולים להשתמש בצעצועים לאמבטיה תוצרת בית:
  • כוסות פלסטיק בגדלים שונים שנכנסות אחת לתוך השניה ובקבוקים לחיצים עם ובלי שפריצרים הם צעצועים לאמבטיה בסיסיים וכיפיים מאוד. 
  • ספוגי אמבטיה, שאפשר להשתמש בהם כמו שהם או לחתוך מהם צורות שונות – שימו לב לגודל!
  • בועות סבון: אפשר להכניס מעט מי סבון לבקבוק וללחוץ החוצה את הבועות וליצור כך צעצועים לאמבטיה מגניבים מאוד
  • ערכות ים: דלי, כף ומסננת. הערכות האלה עולות מעט, ומחזיקות הרבה זמן מעמד. היתרון הגדול הוא כמובן שאפשר לקחת אותן גם לים... ומי לא אוהב "שניים במחיר אחד"? 
 
ולאחר שהילדים גדלו וסיימתם עם הצעצועים לאמבטיה, אל תשאירו אותם לנכדים: יש הרבה ארגונים שישמחו לקבל תרומה של צעצועים לאמבטיה משומשים. 
 
למציאת חנויות המתמחות בצעצועי ילדים באזור שלכם העזרו באינדקס החנויות של בזק 144.