אפשר לחגוג יום הולדת או ארוע בהפקה ביתית של הפעלת ילדים, אך אפשר גם להזמין הביתה מפעילי אטרקציות לילדים. כן, זה ככל הנראה יעלה לכם יותר, אבל לא לכולנו יש זמן להפיק אירועים, דמיון או יכולת, ואטרקציות מקצועיות לילדים הן פתרון מצוין.

ראשית חשוב לדעת בני כמה הילדים, מה גודל הקבוצה ואם מדובר בקבוצה מעורבת – בנים ובנות.

מפעילי אטרקציות ומארגני הפעלות ילדים מחלקים את ההצעות שלהם לפי חתכים אלה, ומכוונים לפיהם את התכנים וההפעלות. באטרקציות לילדים, דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא עונת החגיגה והאפשרות לערוך את האירוע מחוץ לבית. אם הדירה קטנה מדי, אפשר לפנות למתנ"ס המקומי או למועצה המקומית ולשכור חדר לשעתיים, או להשתמש במקלט הבניין, במידה והוא גדול ומאוורר מספיק.

לגילאים צעירים - אטרקציות ילדים 'נושאיות'

מסיבות בנוסח ערב אינדיאנים – הכנת תחפושות, איפור ולבישה, מרדפים ותפיסות ועוד. ילדים צעירים יהנו גם מאטרקציות ילדים שמקורן באגדות וסיפורים, כמו שלגיה, או החתול במגפיים, ועוד. אטרקציות והפעלות ילדים אלה מבוססות על הצגה או סיפור שמקריאים מפעילי האטרקציה, ופעילות קבוצתית אחריה. ה'טריק' כאן הוא לא להחזיק את הילדים יותר מדי זמן בחלק אחד, ולא להאריך אותו יותר מדי.  בגילאים האלה עדיין אפשר להזמין קוסם או אטרקציות שמבוססות על חיות שונות, כמו מכרסמים ידידותיים, נחשים, אווזים ועוד. ילדים אוהבים מאוד את המגע עם בעלי החיים, וגם את הפחד מפניהם, לפעמים.

מפעילי אטרקציות טובים ידעו להציע לכם אטרקציות לילדים שיתאימו גם לפעילות בשטח הקרוב לבית: מחפשים את המטמון ומשחקי אתגר, שמבוססים על מתקני הגן הציבורי. במיוחד כשמביאים מתקני הפעלה ניידים – אך לא רק - הקפידו על נושאי הביטוח וודאו ההכשרה של המפעילים.

אטרקציות לילדים בגילאי גן חובה וכיתות א-ב

יתאימו אטרקציות שמבוססות על סיפורי אגדה ומשחקי תפקידים ותחפושות. משחקי מצנח וכדורים, מעגלי תופים ודרבוקות, תיפוף על הגוף, שירים,בלונים, ריקודים וברכות, וכמובן – עוגה לסיום.

הפעלות לבני 8-11

שם המשחק הוא פעילות והוצאת אנרגיה. לכו על אטרקציות שקשורות בתחרויות קבוצתיות ואישיות, וסיגרו את הערב עם פעילות מהסוג של תיפוף דרבוקות או תיפוף על הגוף. מקפצות ומרדפים יעבדו מצוין עם דגשים נכונים.

נקודה חשובה לגילאים אלו היא העובדה שמדובר בתקופת "החביון", כלומר ישנה הפרדה כמעט מוחלטת בין בנים ובנות. על כן, ילידכם כנראה, אך כמובן לא תמיד, יעדיף לחגוג עם בני מינו. קחו זאת בחשבון, הקשיבו לרצון הילד והתאימו יחד איתו את ההפעלות המתאימות.