להלן מספר טיפים שיקלו עליכם לבחור סורגים חדשים לחלון, מתלה כביסה או מעקה למדרגות הבית וגם כמה מילים על רתכים.

ראשית חוכמה, בכל הקשור בבחירת מסגריות, עשו ביקור במסגריה והתרשמו מהאופן שבו עובדים המסגר והעובדים שלו. אל תסגרו דברים בטלפון, והשתדלו תמיד לראות פריטים במהלך עבודה. כך תוכלו להתרשם מאיכות העבודה במסגריה ובעיקר מאיכות הגימור, שהיא דבר מאוד חשוב, במיוחד בעבודות ריתוך וברזל.
בנוסף, בביקור במסגריה עצמה, תוכלו להבין על מה ידברו אתכם בכל הקשור בחומרי הגלם שבהם ישתמש המסגר: עובי הברזל, קוטר צינורות או ברזלי בניין, סוג הריתוכים השונים והאם יבוצע או לא יבוצע גלוון לעבודה לפני הצביעה. לפני מסירת ההזמנה, ודאו שהמסגר מגיע לקחת מידות ולראות את המקום.

רתכים – אפשר לתקן, לא חייבים חדש

לא לכל עבודה חייבים מסגר: ישנם מקרים שבהם עדיף רתך טוב, במיוחד בדברים קטנים או בתיקונים. רתכים טובים יכולים לתקן גדרות או שערים שנפלו או התפרקו מהצירים שלהם, ורתכים מיומנים, עם יד עדינה, ישמחו לרתך גם אביזרים קישוטיים שונים, שנגרם להם נזק. בזמן הריתוך הקפידו להגן על רצפות או משטחי אבן ומשטחים אחרים מפני הגיצים.

 

 

מסגר מבצע קישוט עלה מברזל

 

 

סורגים

מסגריות מתכננות, בונות ומרכיבות שפע של סוגי סורגים. אלה נחלקים לשני סוגים: קבוע ומתקפל. סורג מתקפל רלוונטי בעיקר לחלונות גדולים ופתחי יציאה למרפסות, אך לא רק. כאשר אתם מזמינים סורג כזה במסגריה, בידקו בשבע עיניים את הריתוכים ואיכויותיהם, לא פחות מסוג הברזל ועוביו.
בקשו לראות את האלמנטים שבהם ישתמש המסגר ונסו לעמוד על טיבם: האם הריתוכים טובים? האם העובי מספק אתכם? האם המרווחים בין הסורגים הם כאלה, שלא מאפשרים לילד או תינוק להעביר דרכם את ראשו?! במקרים של סורגי 'בטן', ודאו שאין סכנת התפסות או נפילה לילד שיושב על אדן החלון ושולח רגליים דרך הסורג.

מתלה כביסה

תכננו את המתלה כך, שיהיה יציב ותהיה גישה נוחה לכביסה. אם המתלה ננעץ באדמה, ודאו שהמסגר מבצע ריתוך של ברזל זווית לעמוד, לשם קיבוע באדמה. תנו לפחות 30 ס"מ גובה לריתוך הזה, מקצה הצינור. אם מדובר במתלה בצורת "ך", ודאו שיש תומך מרותך בין העמוד העיקרי למתלה עצמו. ללא זה, המתלה שלכם יהיה בסכנת שבירה. כל הברזלים והריתוכים חייבים להיות מגולוונים ורצוי שיהיו צבועים בצבע מגן, כמובן.

 

 

אילוסטרציה של מסגריה

מחפשים איש מקצוע קרוב לעבודות השונות? היכנסו ומצאו מסגר מומלץ באזורכם

 

 

מעקות

קיים תקן למעקות, שמגדיר את גובה המעקה והאופן שבו מותקנים חלקיו השונים. ודאו שהמעקה שמציעים לכם המסגרים עומד בתקנים. בנוסף, בדקו גם כאן את איכות הריתוכים ואת טיב חומרי הגלם שמהם מייצר המסגר את המעקה. בדקו שאין בתוכנית חלקים בולטים, בהם עלולים להתפס בגדים או חלקי גוף, ואם אתם אנשים פרקטיים, ודאו שקל לנקות את המעקה. גם כאן חשוב מאוד גילוון, להגנה מפני חלודה.

 

טיפ לסיום - בזמן ההרכבה, חשוב שכל המקומות שעליהם מבוצעים ריתוכים והרכבות יהיו מוגנים. גיצי הרתכת והריתוך מלכלכים ושורפים קרמיקה, אבן וציפויים שונים. כיסוי שלהם לפני תחילת הריתוך וההרכבה – אפילו בקרטון – ימנע נזק רב ועוגמת נפש. קבלו מהמסגר אחריות לתקופה של שנה ומעלה – לפחות ארבע עונות השנה – ורצוי גם אחריות להרכבה, מלבד למוצר עצמו.