תחום האנימציה הוא תחום מורכב, מאתגר ומעניין, אשר התקדם מאוד בשני העשורים האחרונים. עבור רבים מדובר בתחביב בלבד, אך ניתן בהחלט להפוך את התחביב הזה למקצוע לכל דבר ואפילו מקצוע מכניס.

יש בישראל לא מעט מוסדות לימוד, קורסים והשתלמויות בהם ניתן ללמוד אנימציה וכך להפוך את התחביב של לצייר, לשרבט ולעסוק באנימציה ממוחשבת למקצוע לחיים. עוד על לימודי אנימציה בישראל בכתבה הבאה.

מה כולל תחום האנימציה ?

אם בעבר רוב סרטי האנימציה (וגם סדרות הטלוויזיה) צוירו באופן ידני, כיום התחום של אנימציה ממוחשבת לסרטים, פרסומות וכמובן משחקי מחשב התפתח מאוד והפך למרכזי בתחום האנימציה. המדובר למעשה באמנות לכל דבר, הבאה לידי ביטוי באין ספור סרטים, סדרות, ספרים, קומיקס, קריקטורות ועוד. תחום האנימציה מאפשר להפוך את המחשבות והרעיונות שלנו לסיפורים המסופרים בדרך של הנפשה ולא בכדי, תפס תחום זה פופולאריות כה גבוהה בשנים האחרונות (במיוחד בקולנוע).

 כל מי שרוצה לעסוק באופן מקצועי בתחום האנימציה חייב ללמוד אותו לעומקו. יש לא מעט תוכנות בתחום המאפשרות יצירת דמויות אנימציה מגוונות למטרות רבות. בישראל ניתן ללמוד את תחום האנימציה במסגרת קורסים קצרים וממוקדים (של התוכנות הרלוונטיות) או במסגרת לימודים מורחבת (של מספר שנים), המעניקה רקע נרחב לעיסוק בתחום.

לימודי אנימציה - תחומי לימוד

קיימם מספר מוסדות לימוד בישראל בהם ניתן ללמוד קורסים בתחום האנימציה, כגון - קורס אנימציה בסיסי, אנימציית תלת מימד, קורס stop motion, קורס אפטר, קורסים מקצועיים בתוכנות כגון Cinema 4D ו- After Effects, קורס אנימציה ועולמות וירטואליים, קורס אנימציה - Maya העוסקת בהנפשת דמויות ועוד. ניתן כמובן גם ללמוד קורסים באנימציה קלאסית, שיש בה פחות שימוש במחשב. בנוסף, אפשר ללמוד גם במסגרת של מסלול מורחב בו נלמדים מספר תוכנות וגם לימודים תיאורטיים ומעשיים בתחומים רבים מעולם האנימציה, למשל - תיאוריות בתחום, כלים וטכניקות, אנימציה ממוחשבת דו ותלת ממדית ועוד. בסיום הלימודים ניתן ליצור תיק עבודות מקצועי, ולנסות באמצעותו להשתלב בתחום זה במגוון מקומות עבודה כגון אולפני עריכה, תכניות טלוויזיה, קולנוע, חברות הפקה ועוד.

מה עוד ניתן ללמוד בתחום?

מי שרוצה להתפתח בתחום האנימציה יוכל להרחיב את העשרת הידע שלו ביני קורסים נלווים הקשורים כולם לעיסוקו כאנימטור: פוטושופ, פלאש, בימוי סרטי אנימציה, סאונד, שימוש באפקטים ויזואלים וקוליים, פוסט פרודקשיין, הדמיות למחשב ועוד. כמו כן ניתן להעמיק את ההכרות עם עולם זה באמצעות קורסי מבוא כגון: תולדות הקולנוע, עיצוב גרפי ועוד.

אז אם יש לכם חלום להפוך את האהבה שלכם לעולם הציור למקצוע, כל מה שצריך לעשות זה לאתר את מסגרת הלימודים המתאימה לזמנכם ולכיסכם ולהתחיל ללמוד. המוכשרים ביותר יוכלו לנסות להשתלב בעולם הטלוויזיה, הפרסום, הקולנוע, הקומיקס, המוזיקה (יצירת קלפים של אנימציה) וכמובן גם המחשבים והמולטימדיה (משחקי מחשב). עבור אנימטור מוכשר, השמיים הם הגבול ובעולם בו האנימציה הממוחשבת מתקדמת ומתפתחת מדי יום, ניתן בהחלט להפוך תחביב זה למקצוע מעניין ומכניס.