לימודי מחשבים כוללים קורסים ללימוד שפות תכנות ותוכנה, וכן לימודים לשימוש בתוכנות שונות, כמו תוכנות אופיס ועיצוב. בנוסף, ישנם כמובן קורסים לטכנאי מחשבים – עניין שונה לגמרי.

השתחררתם מצה"ל ואתם רוצים להשתלב במהירות בשוק העבודה? ידע ומיומנות בתוכנות מחשב שונות יסייעו לכם בכך מאוד. מנהלי משאבי אנוש רבים נתקלים לא פעם במועמדים לא מיומנים במחשבים, וזהו כישור חשוב מאוד על גבול ההכרחי בימינו. כיום יש תקן בינלאומי (ICDL- International Computing Driving License) שקובע רמות למיומנות מחשוב. דבר ראשון, בידקו שלימודי המחשבים שמציעים לכם מתנהלים לפי התקן החדש, כיון שחברות השמה או כח אדם עשויות לבחון  אתכם.

לימודי מחשבים – אופיס ותוכנות משרד

רבים מציעים לימודי מחשבים וקורסים בהפעלת תוכנות משרד כמו וורד, אקסל, אאוטלוק ופאוארפוינט. מכללות רבות וגופים פרטיים אחרים מציעים לימודי מחשבים ותוכנות במגוון צורות: אתם יכולים לבוא לכיתות מיוחדות בבתי ספר ללימוד מחשבים, ללמוד את התוכנות בקבוצות, מול מחשבים, או ללמוד מחשבים בעצמכם בבית, על בסיס לומדה שאותה אפשר לקנות או להוריד באינטרנט.

לימודי מחשבים – תוכנות יעודיות

הקורסים הנפוצים ביותר בתחום לימודי מחשבים הם קורסים ללימוד אופיס ותוכנות המשרד, אבל מי שרוצים ללמוד מחשבים בתחומי עיצוב ובניית אתרים, יכולים גם כן:
קורסים ללימוד תוכנות כמו פוטושופ, אינדיזיין, אילוסטרייטור או פלאש, הם קורסי מחשבים נפוצים. בנוסף, אפשר לקחת קורסים בסיסיים בבניית אתרים, לפי תוכנות שיש בשוק.

מה עוד חשוב לבדוק בקורסים למחשבים?

ראשית, יש לברר האם אתם זכאים לקורס מחשבים של משרד העבודה. ישנן מכללות שמציעות את קורסי המחשבים של משרד העבודה, וכדאי לברר מתי נפתחים קורסים ובאילו נושאים. כמו כן, אם אתם חיילים משוחררים, בדקו האם הלימודים על חשבון הפקדון, ואם אתם מורים – גמול השתלמות.

האם קורס המחשבים מועבר על הגרסאות האחרונות של התוכנה? חשוב מאוד להיות מעודכן בשימוש בתוכנה בשתי הגרסאות האחרונות שלה. גם קורסי מחשבים ללימוד מערכות הפעלה – וינדוס 8 למשל – הם קורסי מחשבים שיכולים לעזור לכם.

בידקו מה גודל כיתת הלימוד: לכל תלמיד בקורס מחשבים אמור להיות מחשב, אבל גם תשומת הלב של המדריך יכולה להתחלק רק על מספר מסוים של תלמידים.

קורסים שונים במחשבים מעניקים תעודות השלמה והסמכה שונות. בידקו מה אתם מקבלים בתום לימודי המחשב, ואיזה ערך יש לתעודה בשוק העבודה.

כל הנתונים האלה יעזרו לכם להחליט איפה לללמוד לימודי מחשבים, כמובן תוך כדי התחשבות במחיר הקורס והאפשרות לשיעורי חיזוק והעשרה, לאחר סיומו.