כולנו מכירים את החשש מפני פריצות של גנבים, או מסכנת נפילה של ילדים קטנים מהחלון. סורגים לחלונות נועדו כדי לסייע להגנה במצבים אלו. קיימים היום מגוון סוגי סורגים לחלונות: סורגים סטנדרטיים ישרים, סורגים נפתחים או אפילו שקופים, וגם מגוון עיצובים לפי בחירתכם. בחירת הסורגים תבחר על פי הצורך וטעמכם האישי. עשינו לכם סדר עם כל סוגי הסורגים לחלון, בטיחות, עלויות ועוד.

סורגים לחלונות

הסורגים נועדו לשמור על בטיחותכם, ולהגן עליכם מפני נפילות או פריצות. במידה ואתם עומדים להיכנס לדירה חדשה, או מעוניינים להחליף בדירה הנוכחית שלכם את הסוגרים ולהגדיל את הבטיחות בבית, מומלץ מאוד להתקין סורגים כדי לקבל שקט נפשי. קיימים סוגים רבים של סורגים מבחינת עיצובים ופרופילים, במחירים שונים.

סוגי סורגים לחלון

באופן כללי, את "עולם" הסורגים לבית, אפשר לחלק לשני סוגי סורגים עיקריים: סורגים קבועים וסורגים מתקפלים.

סורגים קבועים

לעומת סורגים מתקפלים, סורגים קבועים לבית נהנים מיותר אמון. בהתקנת סורגים לבית מסוג זה, אתם יכולים לקבוע בצורה קלה יותר את עובי הברזל בו ישתמשו המסגר או מתקיני הסורגים, את העיצוב וכמובן את המרחק בו יותקנו הסורגים מקיר הבית.

 • סורגים ישרים - הם בנויים מפסי ברזל ישרים וסטנדרטים, ומותקנים לצד החלון. מחירם בדרך כלל יותר זול משאר סוגי הסורגים.
 • סורגים עם בטון - סורגים אלו הם בעלי בליטה שיוצאת החוצה, החלק התחתון בנוי בצורה רחבה, והוא גם שימושי: ניתן להניח עליו קישוטים או אדניות עם פרחים. צורתו מעניקה תחושה של מרחב, ונראית מעודנת יותר לעומת הסורגים הישרים. לסורגים אלו קיימים מגוון עיצובים שונים, וניתן לבחור את הגודל של הבטנה היוצאת החוצה.
 • סורגים שקופים - סורגים אלו מיוצרים על ידי חומר חזק העונה לשם: פוליקרבונט. סורגים אלו נחשבים יחסית חדשים. היתרון המשמעותי הוא שהם אסתטיים מאוד ולא מפריעים לנוף. הם לא מיוצרים על ידי מסגרים, במידה ואתם מעוניינים עליכם לפנות אל חברה המתמחה בייצור והתקנת סורגים שקופים.

 

פרופיל סורגים לחלונות

(צילום: ShutterStock)

סורגים מתקפלים

סורגים מתקפלים לבית הם המצאה חדשה יחסית. במשך שנים הם היו פחות מקובלים, כיון שנחשבו לפחות אמינים או חזקים. כיום, עם השיפורים הטכנולוגיים שהוכנסו בהם, סורגים מתקפלים לבית נחשבים אמינים יותר והם כבר יותר מקובלים.

סורגים מתקפלים לבית מאפשרים כניסה ויציאה מהפתח עליו הם מגנים. הם מתאימים מאוד ליציאה למרפסת למשל, או לפטיו. סורגים מתקפלים לבית טובים גם להגנה על חלונות של חדרים שאותם רוצים לפתוח בכל זאת מדי פעם, כמו בחלונות ממ"ד או היכן שיש מתלה כביסה.
הם ישרים עם מנעול, והם קיימים במספר אפשרויות של פתיחה, באמצעות הזזה בחלונות גדולים או פתיחה של דלת כלפי חוץ בחלונות קטנים.

יתרון נוסף של סורגים מתקפלים הוא שבתנאים מסוימים ניתן להתקין אותם בשיטת "עשה זאת בעצמך".

עיצוב ופרופילים של סורגים לחלון

מטרת ההתקנה

קיימים מגוון סוגים של סורגים עם צורות, גוונים ועיטורים שונים. אתם יכולים לבחור את סוג הסורג שאתם רוצים לעצב לביתכם, לפי טעמכם האישי והחדר בו תרצו להתקין אותם. לדוגמא, לסלון, לחדר שינה, לחדר ילדים ועוד. במידה ואתם מעוניינים להתקין את הסורגים להגנה מפריצות, מומלץ שיהיו חזקים ועמידים על מנת שיהיה קשה לחתוך אותם. עדיף שהסורגים יהיו עשויים מברזל, בעובי של 12-14 מ"מ. כך תרוויחו הגנה גבוהה וגם מראה אסתטי. בנוסף, תוכלו לבחור באיזה צורה להתקין אותם: סורגי בטון, סורגים ישרים ועוד.

כמו כן, במידה ואתם רוצים לעצב את הסורגים עבור הגנה לילדיכם, מספיק לכם מעט ברזל. אך לצד זה לא תוכלו לשחק יותר מידי עם העיצוב - ככל שיש יותר חומר יש אפשרויות לעיצוב. סורגים למטרת הגנה לילדים לא אמורים להיות עבים, מטרתם למנוע מהילדים יציאה החוצה. בנוסף, מבחינת הצורה, לא כדאי לכם להתקין סורג בטן, שכן הילדים יכולים להיכנס לתוכו.

 

סורגים לחלונות

רוצים להתקים סורגים לחלונות בבית? היכנסו ומצאו מסגריה מומלצת באזורכם

(צילום: ShutterStock)

 

סגנונות עיצוב

עיצוב הסורגים משתנים לפי צורת הפרופיל, האלמנטים של הסורגים והצבע. כמו כן, קיימות מספר צורות של פרופילים, סורגים ישרים, סורגים נפתחים, מתקפלים או סורגי בטון.

 • סורגים ישרים - סורגים אלו הם סטנדרטיים ומורכבים באופן אנכי, ומגנים מפני פריצה. החיסרון הוא שהם לא ממש אסתטיים. אך ניתן לשדרג אותם באמצעות עיצוב וצורות שונות.
 • סורגי בטון - סורגים המעוצבים כך שהחלק התחתון שלהם יוצא באופן מעוגל כלפי חוץ, הנראה בצורת בטן. הם מעוצבים בצורה אסתטית ומעניקים תחושת פתח ואוורור, כמו כן, הם שימושיים וניתן להניח עליהם דברים.
 • סורגים נפתחים - סורגים אלו יכולים להיפתח או להתקפל, הם עשויים בקו אנכי ישר, וכך ניתן לפתוח ולהזיז אותם ממש כמו דלת. מבחינת העיצוב תוכלו לעטר אותם לפי טעמכם האישי, עם פרחים, מעוינים ועוד.

בטיחות הסורגים לחלונות

חשוב מאוד שהסורגים שאתם מתקינים יהיו בטיחותיים. מומלץ לבדוק לפני ההתקנה שאכן הסורגים חזקים מאוד. אסור שהסורגים יהיו ברווח של יותר מ-10 ס"מ, לכן יש לוודא שהסורג אכן עומד בתקן הבטיחות. בנוסף, עליכם לגלוון את הסורגים, מפני שהם יכולים עם הזמן להחליד כיוון שהם חשופים למזג האוויר העלול לפגוע בו.

כמו כן, עליכם לבצע קיבוע סורגים לחלון. קיימים שני סוגי ברגים מומלצים הנחשבים בטוחים וחזקים: סורגי מיגון - מיועדים נגד פריצה, וסורגי בטיחות - מיועדים למניעת נפילות. חשוב לציין, מומלץ להסתמך על מתקין מקצועי שיש עליו המלצות מלקוחות קודמים.

 

בטיחות סורגים לחלונות

(צילום: ShutterStock)

מה חשוב לבדוק לפני רכישת סורגים?

לפני רכישת הסורגים ישנם מספר דברים שכדאי לכם לבדוק:

 1. על הסורגים להיות חזקים מבחינת עובי פרופיל הברזל, קיבוע לקיר שיעמוד בעומס ועוד.
 2. במידה וצובעים את הסורגים, יש לבדוק שהצבע לא רעיל ומהווה סכנה, ושהוא אכן עומד בתקן הנקבע על ידי האיחוד האירופי.
 3. מומלץ לוודא שהסורגים עשויים מפרופילים פתוחים, כדי שהמוטות יהיו מוגנים מפני חלודה ושהצבע לא יתקלף.
 4. בדקו שהסורגים לא עולים על 10 סנטימטרים ברווח, כדי למנוע מפורצים או אובייקטים להיכנס אל הבית.
 5. וודאו שהמסגר יבצע עבודה כראוי מבלי לגרום נזק לקיר, במידה ותצטרכו להוריד את הסורגים, שלא ישארו סימנים.
 6. מומלץ לרכוש את הסורגים בחברה מוכרת שתוכלו לסמוך עליה, ושהיא תספק לכם אחריות על המוצר.

 

סורג חלון עם בטן

(צילום: ShutterStock)

 

כמה עולים סורגים לחלונות בממוצע?

מחירי הסורגים משתנים לפי העיצוב. במידה ואתם בוחרים בסורגים סטנדרטיים ללא עיצוב מיוחד, הם יעלו לכם פחות מסורגים מעוצבים. כמו כן, כך גם הצבע. סורגים אפורים מברזל יעלו פחות מכאלו הצבועים. הגורם המשפיע על מחירם של סורגים מעוצבים היא צורת הפרופיל של הסורגים. סורגים ישרים יעלו הכי פחות, עם בטן יהיו יותר קרים וסורגים נפתחים הכי יקרים.

מחיר סורגים ישרים יעלה בין 600-450 ₪ עבור חלון, מחיר סורגי בטן יעלה בין 650-500 ₪ עבור חלון ומחיר סורגים נפתחים יעלה בין 1,200-800 ₪ עבור חלון.

 

מצאו בעלי מקצוע המתמחים בהתקנת סורגים לחלונות באזורכם:
 

מסגריות באזור תל אביב

מסגריות באזור ירושלים

מסגריות באזור חיפה

מסגריות באזור רמת גן

מסגריות באזור באר שבע

מסגריות באזור ראשון לציון