מנופים מהווים פתרון יעיל ביותר בענף הבנייה, שכן באמצעותן ניתן להתמודד עם הדרישות השונות והמורכבות של פרויקטים בתחום הבניה, הלוגיסטיקה, התעשייה והחקלאות. המטרה העיקרית של השימוש במנוף היא לנצל את הגובה שהוא יכול להגיע אליו כדי להרים סוגי מטען שונים.

קיימים מגוון מנופים כאשר כל אחד מהם בעל מאפיינים שונים ועונה על צורך שונה. לדוגמה, ישנם מנופים המגיעים עם סל היכול לשאת אדם כך שיוכל לעבוד בגובה, או מנופים המתאימים בעיקר למשאות במשקל נמוך. איך תבחרו את המנוף שיתאים ביותר עבורכם? רשמנו לכם את כל הטיפים הכי טובים שיעזרו לכם לבחור.

 

מתי יש צורך בשימוש במנוף?

 • מעבר דירה - בעת מעבר דירה, כאשר קיימים חפצים גדולים או כבדים מאוד ואין אפשרות להעלות אותם בדרך אחרת. למשל, כאשר אין מעלית בבניין או שמעבר המדרגות ופתח הדלת צרים מידי.
 • בניית בניין - בעת בניית בניין יש צורך בהובלת חומרי גלם והרמתם לגובה הרצוי.
 • תיקונים - כאשר מעוניינים לבצע תיקונים של אלמנטים שונים בגובה.
 • העברות - בעת העברת קרוואנים ומבנים ניידים.

 

מנוף נייד

(צילום: ShutterStock)

 

מה הם סוגי המנופים הנפוצים ביותר כיום?

 • מנוף נייד - מנופים אלו לרוב קטנים מאוד. המנוף הנייד יכול להגיע כחלק עצמאי או כאשר הוא מחובר על משאית, בשל כך הוא מכונה - מנוף נייד. מנוף זה מתאים בעיקר עבור שירותי הובלות ולצרכים ביתיים. כמו כן, המנוף מעניק נוחות לשימוש בשל היותו נייד.
   
 • מנוף טלסקופי - זהו מנוף קטן שניתן להעביר בקלות ממקום למקום והוא מתאים בעיקר למשאות במשקל נמוך ולעבודות במבנים נמוכים, למשל לשימושים ביתיים. ניתן להרכיב ולפרק אותו באופן יחסית פשוט ומהיר ומחירו בהובלה אינו יקר. כמו כן, למנוף טלסקופי יש מגבלה ביכולת העבודה שלו והוא אינו יכול להגיע לגבהים גדולים.
   
 • מנוף עגורן / צריח - מנוף מסיבי וגדול מאוד שהשימוש בו הוא בעיקר באתרי בנייה. מנוף מסוג זה נבנה מחוליות ולכן יש אפשרות להגביה ולהוסיף עוד שלבים, או להנמיך אותו בהתאם. כמו כן, מנופים אלו לרוב נבנים לגובה רב והם יכולים לסחוב משאות כבדים מאוד.

 

מנוף עגורן

(צילום: ShutterStock)

 

 

כיצד תבחרו את סוג המנוף המתאים עבורכם?

כמו שתיארנו קודם, קיימים מגוון סוגי מנופים כאשר לכל אחד יש יכולות שונות. כדי לדעת איזה מנוף הכי מתאים עבורכם כדאי להתייחס לפרמטרים הבאים:
 

 • משאות קלים / כבדים - עליכם לדעת מהי מטרת השימוש במנוף ובהתאם לכך לבחור את סוג המנוף. לדוגמה, אם יש לכם מטענים מאוד כבדים, עליכם להתאים את סוג המנוף שיכול לשאת במשקל זה. לכן כדאי לבדוק מראש האם הוא יכול לסחוב משאות קלים/כבדים.
   
 • גובה המנוף - כדאי לדעת מה הגובה שהמנוף יכול להגיע אליו, שכן קיימים מנופים עם הגבלת גובה, לעומת כאלו שיכולים להגיע לגבהים גדולים. לכן זה תלוי בצורך שלכם.
   
 • סוג הפרויקט - עליכם להתאים את המנוף לסוג הפרויקט שלכם. למשל, אם זה עבור מעבר דירה יתאים לכם יותר מנוף טלסקופי, לעומת פרויקט של בניית בניין שיתאים לו יותר מנוף צריח. 
   
 • התנאים הסביבתיים - לעיתים קיימות מגבלות שונות בתנאי האתר או בסביבת העבודה. לכן מומלץ לבדוק איזה מנוף יתאים לכם בהתאם למקום בו אתם רוצים להשתמש במנוף.


   

מנוף טלסקופ.

(צילום: ShutterStock)


 

כמו כן, כאשר אתם פונים לחברת מנופים מקצועית ומיומנת, מומלץ לברר מידע בנוגע למנוף שאתם מתעניינים לגביו ולפרט להם את הצרכים שלכם, כדי שהם ידעו להכווין אתכם לבחירה הנכונה ביותר. למגוון חברות הובלה ומנופים היכנסו אל B144.

 

לסיכום, לאחר שריכזנו עבורכם את כל סוגי המנופים הנפוצים ופירטנו על איזה צורך עונה כל אחד, תוכלו לדעת באופן יותר ברור מהו המנוף שהכי יתאים לכם. כמו כן, לפני שאתם בוחרים בחברת מנופים, מומלץ להציג בפניהם את כל הפרטים בנוגע לשירותי המנוף שאתם זקוקים להם, כדי שהם יספקו לכם את השירות הטוב ביותר. 

 

מצאו את סוג המנוף המתאים עבורכם:
 

מנופים בתל אביב

מנופים בחיפה

מנופים בירושלים