שפות תכנותשפת תכנות – אוסף של חוקים תחבירים וסמנטיים שבאמצעותם מגדירים למחשב פעולות שעליו לבצע ואת אופן הצגת התוצאות של כל פעולה.
שפות תכנות ראשונות נכתבו כבר בשנות ה-50, כאשר כל פקודה הכילו אלפי שורות של קוד ועובדו על ידי מחשבי ענק (בגודל של חדר) שעבדו במשך שעות על כל פעולה וחישוב קטן. אך מאז ועד היום עברו אין ספור שינויים אשר הנגישו את שפות התכנות והובילו למצב ששפות תכנות נלמדות ומיושמות  ע"י ילדים כבר מהגילאים המוקדמים של 10 עד 12.אז מי לומד שפות תכנות ואיפה?


•    ילדים - לומדים בבית הספר כחלק מהפעילות השוטפת של משרד החינוך או כחלק מחוגי העשרה אחרי שעות הלימודים כגון חוג בניית אתרים.
•    חיילים – יש כאלה שמעבירים את השירות הצבאי, אחרי שלמדו תכנות בצבא,  מול מחשב ולא מול גדר מערכת.
•    סטודנטים -   ניתן ללמוד תכנות באחת האוניברסיטאות או המכללות. לאלה שסיימו תואר, בכל תחום ניתן לעשות הסבה מקצועית בבתי ספר  לתכנות קורסים מקצועיים, כמו QA, כאשר מבינים שהתואר האקדמאי שלך לא יקנה לך אוטומטית מקום עבודה או לא יגמול את ההורים שלך מהשאלה : "ומה תעשה אם התואר הזה? פרנסה יש?"  
•    עובדים -המחשב נהייה המרכיב המרכזי בכל משרד ובכל עסק קטן ככל שיהיה. חברות קידום אתרים מכשירות את העובדים שלהם בתוכנות בסיסיות ומורכבות בכדי שהעבודה תתבצע בצורה היעילה ביותר. בנוסף לכך, חברות רבות שולחות את העובדים שלהם לתוכניות העשרה, כחלק מגמול השתלמות, בכדי להרחיב את האופקים שלהם.האם משתלם ללמוד שפות תכנות?התשובה לכך היא מאוד פשוטה, כן. אם בעבר כל "אמא פולניה" רצתה שהבן שלה יהיה רופא או עורך דין, אז כיום אותה אמא הייתה תשוויץ בבן סיים תואר בהנדסת מחשב, או לפחות תשוויץ בכלתה שהיא מתכנת מחשבים. מבחינת תנאי העסקה חברות תכנות ידועות במתן תנאים טובים, בלשון המעטה,ובאופק תעסוקתי רחב.   כיצד מתחילים ללמוד שפות תכנות?


 לאלה ששוקלים ללמוד באוניברסיטה ניתן לברר,ב מדריך לימודי מחשבים של B144 על  לימודים לתואר שאורכו 3 שנים באוניברסיטה או מכללה. ב מדריך לימודי מחשבים של B144 ניתן למצוא קורסי תכנות ספציפיים, להסבת מקצוע,  או כקורסים מקצועיים אחרים . אלה הרוצים ללמוד בביתם או במסגרת חוג, לילדים, או סדנא, למבוגרים, יכולים להשתמש במדריך החוגים והסדנאות של B144 ובאמצעותו לבחור את המורה, הסדנה המתאימה להם.