רבים שואלים את עצמם איך מדביקים קרמיקה בבית בחדרי האמבטיה או במטבח למשל. ובכן, הדבקת משטחים גדולים של קרמיקה כדאי להשאיר למקצוענים, אבל החלפת אריחים ספורים היא עניין שקל יחסית לבצע. אז איך מדביקים קרמיקה מבוא מקוצר

מדוע קורה שאריחי קרמיקה נופלים?

אנחנו פותחים בשאלה הזו, כיון שרבים ממי ששואלים את עצמם איך מדביקים קרמיקה נתקלים במצב שבו נופלים יום אחד כמה אריחים מהקיר.

נפילת אריחים במיוחד בחדרים לחים ויחסית סגורים כמו חדרי אמבטיה קורית לרוב בגלל אחת משתי סיבות עיקריות:

1. פגמים בהדבקת האריחים מראש (מישהו לא ידע איך מדביקים קרמיקה או ידע איך מדביקים קרמיקה ולא עשה עבודה טובה)

2. התרופפות של המצע שעליו הדביקו את הקרמיקה התפוררות קיר בגלל נזילה ורטיבות, למשל

מי שיודע איך מדביקים קרמיקה כהלכה יודע שיש להכין את הקיר עליו מדביקים את הקרמיקה בצורה נכונה. הטיח חייב להיות ישר וחלק ויש אף להכין אותו בצורה טובה. מה שכן, הדבר החשוב ביותר למי שיודעים איך מדביקים קרמיקה הוא לדאוג שהטיח יהיה יבש לחלוטין לפני ההדבקה. אם הטיח לא יבש, לא יעבור זמן רב, ואריחי הקרמיקה יתנתקו ממקומם.

במקרה שבו אריח התנתק בגלל טיח לח במקור, אפשר לוודא שהטיח יבש ולהדביק את האריח בחזרה במקומו. יש לשייף את שאריות דבק הקרמיקה או הטיח שנדבק לאריח ולהחליק אותו ככל האפשר. עושים זאת בעזרת סכין מתכת פשוטה, שאותו מעבירים הלוך ושוב על גב האריח.

בסיום, מוודאים שהקיר נקי מאבק ושאריות רופפות, ממלאים בדבק קרמיקה (בטיח או בתערובת מלט אם ישנו חור גדול) ומצמידים את האריח לקיר. חשוב ששכבת הדבק קרמיקה לא תעלה על גובה של 3 מ"מ בערך ושהיא תהיה אחידה.

למתלבטים איך מדביקים קרמיקה על קיר רטוב ומתפורר נאמר, שיש לנקות ולתקן את הקיר (והנזילה, כמובן) לפני שמדביקים קרמיקה.

איך מדביקים קרמיקה על קרמיקה? איך מדביקים קרמיקה על בלטות? זה אפשרי?

אפשר להדביק קרמיקה על כל משטח ישר, יציב ואחיד ובתוך זה עץ, בטון או אריחי קרמיקה. נקו היטב את המשטח עליו אתם מדביקים קרמיקה חדשה ודאגו שיהיה יבש. אם ישנם שומנים נקו את האריחים בדטרגנט או אלכוהול שימיס אותם ויבשו. כשאתם קונים את דבק הקרמיקה ציינו בפני המוכר את סוג המשטח שעליו אתם מדביקים את הקרמיקה, כיון שאם הוא לא סופג, תצטרכו לבצע שכבה של פריימר.