העסקת חברת נקיון או חברת אחזקת מבנים יכולה להעלות משמעותית את ערך הנכס שלכם ולא רק: יותר מאשר בעיני שוכר או קונה פוטנציאלי, אחזקת מבנים סדירה תעלה את רמת החיים שלכם עצמכם.

שטחים ציבוריים מסודרים ונקיים הם כלל ראשון באחזקת מבנים. חדר מדרגות נקי ומעלית מטופחת הם לא רק חגיגה לעיניים, אלא מאפשרים לראות ולזהות נזקים ופגעים קטנים, לפני שהם גדלים ומתפתחים. כך, טיפול מונע ותחזוקה טובה ע"י חברת אחזקת מבנים אמינה, שומרים על ערכו של הנכס לאורך זמן, בלי להכנס להוצאות גדולות.

למה דווקא אחזקת מבנים?

הדיירים עסוקים בענייניהם, ולא תמיד יכולים לסקור את מצב הבניין שלהם. בנוסף, כאשר שוכרים את שירותיה של חברת נקיון, היא תדאג לנקיון השטחים הציבוריים ותו לא. חברת אחזקת מבנים או חברת ניהול מבנים אמורות לגלות מעורבות שונה, ויש להן גם הכלים לזהות בעיות כשהן מתפתחות. חשוב לכן, כאשר דנים על סעיפי החוזה עם חברת אחזקת מבנים – כמו עם חברת נקיון – לפרט בדיוק מהם תחומי האחריות של חברות אלה. לדוגמא:

  • פירוט הנקיונות: בהתאם לחומרים מהם בנוי חדר המדרגות – אבן מיוחדת לריצוף, מראות רבות וכד' – משתנה תדירות ואופי השרות. בתים ישנים יותר יסתפקו במנקים שיגיעו פעם בשבוע וינקו את המדרגות. בבניינים אחרים תדרש חברת הנקיון לבצע פוליש אחת לתקופה. רצוי מאוד לעגן את השרותים האלה כבר במעמד קבלת הצעת המחיר הראשונה מחברת אחזקת המבנים.
  • לובי גדול מול לובי קטן, עם או בלי עמדת שומר: גם פה, שרותי אחזקת המבנה עשויים להיות שונים מהותית.
  • ניקוי ויטרינות: האם יש צורך בניקוי בסנפלינג? מי יבצע אותו? חברת נקיון או חברת אחזקת מבנים חיצונית?
  • גינון שטחים ציבוריים: גם במתחם פרטי יש הבדלים בין בניינים בצרכי הגינון. ישנם בניינים שהגינות שלהם גדולות יותר, וברור שהם צריכים הצעה שונה מחברת לאחזקת מבנים, מאשר בניין פנימי עם גינה קטנה.
  • חניון תת קרקעי וחניון חיצוני: לעיתים אתם עלולים לשכוח, אבל גם החניון דורש אחזקה וניקוי: צביעה ותחזוקה מונעת של צנרת המים והביוב בחניון, מערכות אורור ועוד – כל אלה עשויים לדרוש את התערבותה של חברת אחזקת מבנים ולכל הפחות חברת נקיון.

בית משותף נקי ושמור יישמור על ערכו. חלק מחברות אחזקת מבנים הן למעשה חברות ניהול מבנים מא' עד ת'. כאשר בוחרים מבצע לעבודות התחזוקה, כדאי שחברת הנקיון או חברת אחזקת המבנים תתחייב בדיוק לצרכים הרלוונטיים לבניין המשותף, בלי לשכוח גם את סביבתו.