שיפוץ הבית או הדירה יכול להיות חתיכת כאב ראש שלא נגמר: הוצאה כספית עצומה, ריבים עם הקבלן, ובעיות נוספות שצצות בנכס במהלך התקופה. אבל גם אחרי שכבר סיימתם עם השיפוץ אתם צריכים להתמודד עם ההשלכות שלו. ליתר דיוק, עם הניקיון שצריך לעשות אחרי השיפוץ.

אבק מפוזר ברחבי הבית, כתמי צבע בכל פינה, חלקיקי רובה ושאריות שיפוץ של טיח, כל אלו מפריעים לכם לקבל את הבית שחלמתם עליו. אל דאגה, חברת ניקיון תדאג לפנות את הפסולת ולנקות את הדירה במקצועיות ויסודיות רבה. אז אם אתם שוקלים להזמין אחת כזו, או מתלבטים אם לנקות בעצמכם הכל, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על חברות ניקיון.

 

 

 

מתי זקוקים לשירותי ניקיון לאחר שיפוץ?

לפני שתתחילו ליהנות מהדירה המשופצת, תידרש מכם השקעה בניקוי יסודי של כל הלכלוך הרב שנשאר בעקבות שיפוץ הבית, כדי להותיר אותה נקייה ומצוחצחת. חברת ניקיון נחוצה במקרה זה, שכן היא יכולה לנקות כתמים קשים שיהיה לכם קשה להיפטר בעצמכם, לייעל את הזמן משמעותית ולנקות את הדירה ביסודיות עם חומרים מיוחדים - על מנת להיפטר מכל הלכלוך הרב.

 

 

מה כולל שירות ניקיון דירה לאחר שיפוץ?
 

 

 

האם לנקות בעצמינו או להזמין חברת ניקיון מקצועית?
 

מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון לאחר שיפוץ הבית, ממגוון סיבות:
 

 1. ניקוי דירה או בית לאחר שיפוץ, דורש מאמץ והשקעה רבה. ישנם המון פריטים בדירה שדורשים ניקוי ואתם יכולים לחוות קושי במידה ותנסו לנקות הכל לבד.
 2. חברת ניקיון מבצעת ניקוי שטיחים, ליטוש מרצפות, ניקוי חלונות, שאיבות במקומות צרים וקטנים שצברו אבק רב, שיהיה קשה להגיע אליהם בעצמכם.                                                 
 3. בתהליך שיפוץ הדירה, יהיו לכם המון דברים שתצטרכו להתעסק איתם; בניית תכנית, בחירת קבלן שיפוצים, הובלת החפצים לפני השיפוץ ועוד. כדי לחסוך לכם התעסקות נוספת. אתם יכולים להזמין חברת ניקיון שתדאג לכל ניקיון הדירה, תקל עליכם ותשאיר לכם את הבית מצוחצח.  
 4. לחברות ניקיון מקצועית יש כלים, חומרים מיוחדים וניסיון בניקוי שטחים קשים, שיכולים לחסוך לכם מאמץ וזמן רב.
 5. כאשר הניקיון מתחלק בין מספר אנשים הוא איכותי ויעיל יותר.

 

ניקיון לאחר שיפוץ

(צילום: ShutterStock)

 

 

 

איך ניתן לחסוך בעלויות ניקיון דירה לאחר שיפוץ?

אם אתם מעוניינים להוזיל את העלויות של חברת הניקיון לאחר שיפוץ הבית, יש באפשרותכם לבצע מספר פעולות: ראשית, אתם רשאים לבקש מקבלן השיפוצים לנסות למזער ככל הניתן, את הלכלוך שמצטבר במהלך השיפוץ. למשל, לבקש ממנו להשתמש בעיתונים ולהניח אותם על הרצפה, במקומות בהם מצטבר לכלוך רב או צבע. שנית, ניתן לבקש מהם לפנות לאחר השיפוץ את הפסולת שהצטברה.

במידה והקבלן אכן מזער את כמות הלכלוך לאחר השיפוץ, תוכלו לחסוך עלויות, שכן לחברת הניקיון תהיה פחות עבודה. כמו כן, אם יש לכם אפשרות לנקות בעצמכם חלקים מסוימים בדירה כדאי לשקול זאת, כדי לחסוך מחברת הניקיון עבודה ולהשאיר לה את החלקים הקשים לניקוי - וכך להוזיל את העלויות. 

 

ניקוי דירה לאחר שיפוץ

(צילום: ShutterStock)

 

 

 

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים חברת ניקיון מקצועית לניקוי הדירה?
 

אספנו עבורכם מספר טיפים אשר יעזרו לכם תהליך מציאת חברת ניקיון לאחר שיפוץ:

 

 • מומלץ לקבל המלצות מאנשים על חברות ניקיון, כדי שלא יגרם נזק כלשהו לדירה.
 • כדאי לברר אם חברת הניקיון מציעה לכם מחיר כולל מע"מ ולברר האם הוא כולל שירותי ניקיון שיכולים להתווסף בהמשך.
 • הזמן האידיאלי ביותר להזמין את חברת הניקיון, היא רק לאחר שכל עבודות השיפוץ הסתיימו.
 • לא מומלץ לקחת חברת ניקיון שמציעה לכם מחיר זול מידי. יכול להיות שתגלו "חתול בשק" והחומרים שבהם היא תשתמש לא יהיו מספיק איכותיים ויזיקו לדירה שלכם.
 • במידה ויש לכם בדירה שטחי עץ, עליכם לוודא שחברת הניקיון לא תנקה אותם עם מים, שכן זה עלול להזיק לעץ ולגרום לו להתנפח.
 • מומלץ לשלם לחברת הניקיון את מלוא הסכום רק לאחר סיום הניקיון ולהתחיל עם סכום סמלי מראש. כך תוכלו להיות רגועים שחברת הניקיון אכן תשקיע מאמץ רב בניקיון הדירה. כמו כן, תוכלו לבדוק האם הם עמדו בציפיות וניקו את הדירה כמו שתיאמתם מראש לפני התשלום הסופי.
 • לפני שאתם מקבלים הצעת מחיר מהחברה, מומלץ שאיש המקצוע מטעמם יגיע אל ביתכם, כדי לבצע בדיקה ולהחליט כמה זמן תידרש העבודה, כמות העובדים שיצטרכו להגיע ואילו כלים יתאימו לשימוש בדירה.
 • בקשו מחברת הניקיון לדעת באילו חומרים הם ישתמשו. שכן ישנן חומרים שונים העלולים להזיק לבית. לדוגמה, חומצת מלח - יכולה להזיק לכלים הסניטריים ולמרצפות הבית ולגרום לנזק בלתי הפיך, במידה ולא משתמשים בה באופן נכון.
 • כדאי להזמין את חברת הניקיון לפחות שבוע מראש.

 

ניקיון אחרי שיפוץ

(צילום: ShutterStock)

 

 

כמה עולה שירות ניקיון דירה לאחר שיפוץ?

המחיר משתנה בין החברות, בהתאם לגודל הדירה ולכמות הלכלוך שיש לנקות לאחר השיפוץ.
 

להלן טווח מחירים:

עלות ניקיון בדירת 3 חדרים בגודל 90-70 מ"ר, תהיה בין 1,500-1,100 ₪ כולל מע"מ. המחיר לדירה לא מרוהטת וללא פוליש.

עלות ניקיון בדירת 4 חדרים בגודל 110-90 מ"ר, תהיה בין 1,700-1,300 ₪ כולל מע"מ. המחיר לדירה לא מרוהטת וללא פוליש.

עלות ניקיון בדירת 5 חדרים בגודל 140-120 מ"ר, תהיה בין 2,000-1,500 ₪ כולל מע"מ. המחיר לדירה לא מרוהטת וללא פוליש. 

 

שיפוץ דירה הוא תהליך לא פשוט שדורש מצדכם הרבה התעסקות. כדי לחסוך לכם כמה שיותר בניקיון הדירה לאחר השיפוץ, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת ניקיון מקצועית, שתוכל להקל עליכם ולהשאיר את הדירה נקייה ומנצנצת. אז אם אתם מחפשים חברת ניקיון מקצועית, אתם יכולים להיכנס לאינדקס של B144 ולמצוא מגוון חברות ברחבי הארץ, המציעות שירותי ניקיון לבית.

 

מצאו חברת ניקיון אחרי שיפוץ באזורכם:
 

חברת ניקיון לאחר שיפוץ בתל אביב

חברת ניקיון לאחר שיפוץ בירושלים

חברת ניקיון לאחר שיפוץ בחיפה