אווירה נעימה, גישה סבירה עם מכונית או במונית, מחירים שלא יעיקו עליכם ואפילו מרווחים בין השולחנות: כל אלה ועוד עושים והופכים סתם מסעדה – או אפילו מסעדה יקרה – למסעדה שתתאים לדייט רומנטי.
 

 נח לכם במסעדה הרומנטית שלכם? 

זה לא רק עניין הכיסאות והמושבים, והריפוד וגבוה השולחנות. כדי שיהיה לכם ערב נעים ואווירה רומנטית ביניכם, צריך שיהיה לכם כיף במסעדה שאליה אתם בוחרים לצאת. יש הרבה מסעדות טובות, שהאווירה בהן היא רומנטית ומושקעת, אבל מצד שני הן קצת מוקפדות ונוקשות. 

במקום מפואר או נוקשה מדי אתם עלולים להרגיש פחות נח. השיחה תהיה פחות קולחת, קשה יהיה לכם לשתף בדברים וכל הזמן תהיו מודאגים לגבי מה חושבים עליכם, או איך אתם אומרים לנהוג או מה להזמין.  אם פחות נח לכם באווירה של 'מפות לבנות', אבל אתם עדיין רוצים לצאת למסעדה "רצינית", נסו לבחור למשל מבין מסעדות בהרצליה: מסעדות בעיר עשירה יחסית, שיהיו יפות ומושקעות, אבל גם נוחות וקלות יותר בכל מה שקשור באווירה בהן.

 

מכירים אתכם במסעדה? אולי יותר מדי?

בחרו במקום או מסעדה שאתם לא יוצאים אליה יותר מדי, או כזו שבה לא כולם מכירים אתכם. 
למה זה? תתפלאו, אבל אם כל החבר'ה שלכם יוצאים לאותה מסעדה, יש בהחלט סיכוי שכל הערב תצטרכו לדבר עם אחרים, ולא עם הדייט שלכם. לכן, אם אתם גרים ברחובות, למשל, נסו לבחור מבין מסעדות בראשון לציון: מספיק קרוב הביתה כדי לקחת מונית בסוף הערב, אבל לא מספיק קרוב בשביל כל החבר'ה.

 

ובהקשר לכך בחרו מסעדה שבה יש לכם פרטיות

לא כל העולם ואשתו צריכים לדעת עם מי אתם מבלים ואיפה, ומה אתם עושים בארוחת הערב הרומנטית שלכם.

  • חפשו מסעדה שבה בערב התאורה קצת נמוכה יותר.
  • חפשו מסעדה שבה סידורי ההושבה נדיבים יותר: יש יותר מרווח בין השולחנות, למשל. כך לא תצטרכו לדאוג שמא יש לכם שותפים לשיחה. 
  • אם אפשר, חפשו מסעדה שבה יש פינות או שולחנות מבודדים במקצת, ושולחנות זוגיים, כמובן. 
     

ארוחת גורמה רומנטית
 

איך המנות במסעדה?

האוכל צריך להתאים לטעמכם, כמובן, אבל להיות סביר ומתאים גם לדייט רומנטי. זה לא הרעיון הכי טוב בעולם לצאת למסעדת בשרים רומנית, למשל. כמויות השום במטיטיי, הקבאב הרומני המפורסם, עלולות להרוס לכם כל ניסיון לרומנטיקה. 

מצד שני, סושי ואוכל יפני בכלל הוא סוג של אוכל עדין בטעמים שלו, הוא לא כבד והוא קל לעיכול. בהקשר הזה, אפשר גם לבחור במסעדה שמגישה אוכל למרכז השולחן: כך תוכלו לשתף בין המנות שלכם, לטעום מהכול ולחלוק את החוויה. 

 

צ'ינג – הצליל מהקופה הרושמת

בין אם אתם מזמינים ובין אם אתם משלמים על האוכל שלכם, בחרו במסעדה שבה ההוצאה תהיה מתאימה לכיס ולתקציב של שניכם. זה לא רק עניין התשלום בסוף הערב: אפילו אם אתם מזמינים ואתם יכולים להרשות לעצמכם להזמין, חשבו מה מרגיש הצד השני, כשהוא מביט במחירי המנות בתפריט. אולי יהיה לו או לה פחות נח להזמין מנות יקרות, למשל?  האם זה לא יפגע בהנאה שלהם מהערב? 

לדייט רומנטי, במיוחד בשלבים הראשונים של היחסים ביניכם, בחרו במסעדה טובה, שבה המחירים סבירים. לכל היותר, הזמינו בקבוק יין קצת יותר טוב או יקר, והשלימו בצורה כזו את החוויה. 

חושבים על ערב רומנטי עם בן או בת הזוג? היכנסו לאינדקס B144 ובחרו מתוך רשימת מסעדות מומלצות לדייט מוצלח ומפנק.