העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כמה טיפ לתת למובילים?

אנשים יודעים לספר על מובילים שהודיעו שאם הם לא יקבלו תוספת כלשהי, הם לא יעלו את הארגזים לדירה החדשה וישאירו אותם ואת בעל/ת הבית על המדרכה. אחרים מספרים על מובילים שלא הגיעו בכלל לעבודה: היו מקרים שבהם הם העדיפו לקחת עבודה משתלמת יותר בהתראה קצרה

clock-icon 3 דקות קריאה
מאת: B144
סבל מרוצה קיבל טיפ

אז איך בכלל בוחרים חברת הובלה

הכלל הראשון בבחירת מובילים הוא לבחור בחברת הובלות מסודרת, שיש לה בעל בית, משרד ודרך ליצור איתה קשר. אחריות וביטוח הובלות גם הם דברים חשובים מאוד ויש להקפיד עליהם.

מעבר לכך, מעבר לכל הערכת או הצעת מחיר שתקבלו, יש לוודא שסעיף הטיפ כלול בהצעה והוא ברור ומקובל על שני הצדדים. כל סכום שתתנו מעבר לכך הוא בהתאם לרצון האישי שלכם. ברגע שברור וכתוב בהצעה שטיפ שתתנו במרוכז לאחראי ההובלה בשטח, יחולק בין המובילים – הכול ברור ולא יכולות להיות מחלוקות.

בהקשר זה רק חשוב להדגיש, שכל ממה שאתם מעבירים צריך להיות גם הוא ברור: אל תוסיפו כמה ארגזים ברגע האחרון, או תחליטו שאתם בכל זאת מעבירים ארון שהתכוונתם להשאיר מאחור. כל אלה עלולים להעלות את מחיר ההובלה, ובהתאם לכך, גם את הטיפ.

 

הובלה

עוברים דירה בקרוב? כל חברות ההובלה המומלצות מחותץ לכם במקום אחד.

היכנסו >>>

 

אז כמה טיפ יש לתת למובילים

נהוג לתת טיפ 10-15% מסך הזמנת העבודה. בכל מקרה, על הובלת דירה של ארבעה חדרים ומעלה כדאי להעניק טיפ שלא יפחת מ- 100 ₪ לסבל או איש צוות.

בהעברת דירה קטנה או הובלת משרד לא נהוג לתת פחות מחמישים ש"ח למוביל. במקרה של עבודה מורכבת הכוללת מנוף, או פריטים שבירים רבים או כאלה שהם בעלי חלקים עדינים, יפה תעשו אם תתנו טיפ בגובה של 20%.

 

כמה טיפ יש לתת על הובלת משרד או דירה כולל פירוק והרכבה?

במקרה שההובלה כוללת גם סידור, הרכבה ופירוק הריהוט, אם אלה נכללו בתוספת המחיר בהזמנת העבודה הרי שגם כאן חל הכלל של 10-15% מההזמנה. את הטיפ מומלץ לתת במרוכז לאחראי והוא יחלק בין המובילים.

אם לא סוכם מראש על תוספת מחיר עבור פירוק או הרכבה, בהחלט מומלץ על טיפ של 20% מכלל העסקה או תוספת של 50-100 ₪ על הטיפ להובלה.

 

כמה טיפ יש לתת להובלה קטנה?

הובלת משרד קטן בתוך העיר, הובלת דירת חדר עד שניים בעיר, כלומר, כל זמן שמדובר בעבודה של שעתיים – שלוש בערך - מקובל לתת טיפ על סך של 50 ₪. אם מדובר בבניין ישן שאין בו מעלית, או אם קיים קושי מיוחד אפשר גם מעט יותר.

 

הובלת ספה

 

כמה טיפ לתת על הובלת מקרר או ספה?

אם אתם מובילים רק פריט אחד עד ארבעה, הרי ש- 50 ₪ נחשב לטיפ סביר. גם אם מובילים מקרר או מכונת כביסה בלבד נהוג לתת כ 50 ₪ תוספת. אם מדובר בשלושה או ארבעה פריטים גדולים במיוחד, כמו למשל מקרר, תנור, מכונת כביסה ומייבש, ובמיוחד אם אין מעלית, ראוי לשלם בין 80-100 ₪.

 

כמה טיפ לתת על הרכבה בלבד?

הסתיימה ההובלה, הכול כבר בית החדש וגיליתם שאתם צריכים עכשיו להרכיב את הארון או המיטה, או אין לכם מושג איך מחברים את מכונת הכביסה? גם אם סתם רכשתם פריט ריהוט חדש להרכבה עצמית ואתם זקוקים למישהו שיעשה את זה עבורכם, מקובל לתת טיפ של כ- 20 ₪ לכל פריט שיתקינו מחדש, ו- 30 - 50 ש"ח לפריט ריהוט שירכיבו עבורכם, בהתאם למורכבות שלו.

 

מה לגבי "פינוקים" בזמן ההובלה?

כל עוד מדובר בדירה בגודל של עד חמישה חדרים, יש להניח שהמובילים ירצו להתחיל את העבודה ולסיים אותה ולא יחפשו הפסקות ארוכות. קפה פה ושם, ופלים או עוגה יהיו יותר מג'סטה יפה ויאפשרו לקחת בדיוק את אותן הפסקות קפה קצרות.

הכינו קפה ושתייה קרה ליום ההובלה והשאירו פינה במטבח שתאפשר לאנשים לקחת אוויר במהלך היום. אותו דבר כדאי להכין בדירה או במשרד החדש, וכל אלה מעבר לטיפ שמקובל לתת למובילים.

search