העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כמה טיפ לתת למובילים?

גם לאחר שתאמתם מועד וזמן וסגרתם מחיר להובלה, עדיין נשארת השאלה "האם וכמה טיפ לתת למובילים"? בואו ננסה לענות עליה

בארץ מסתובבים לא מעט סיפורי אימה על הובלות שנגמרו לא טוב ועל מובילים שסרבו לעשות את העבודה שלהם בגלל טיפ שנראה להם נמוך מדי או מכל מיני סיבות אחרות.

אנשים יודעים לספר על מובילים שהודיעו שאם הם לא יקבלו תוספת כלשהי, הם לא יעלו את הארגזים לדירה החדשה וישאירו אותם ואת בעל/ת הבית על המדרכה, או על מובילים שלא הגיעו בכלל לעבודה: היו מקרים שבהם הם העדיפו לקחת עבודה משתלמת יותר, בהתראה קצרה למשל.

אז איך בכלל בוחרים חברת הובלה

אז הכלל הראשון בבחירת מובילים הוא לבחור בחברת הובלות מסודרת, שיש לה בעל בית, משרד ודרך ליצור איתה קשר. אחריות וביטוח הובלות גם הם דברים חשובים מאוד ויש להקפיד עליהם. מעבר לכך, מעבר לכל הערכת או הצעת מחיר שתקבלו, יש לוודא שסעיף הטיפ כלול בהצעה והוא ברור ומקובל על שני הצדדים. כל סכום שתתנו מעבר לכך הוא בהתאם לרצון האישי שלכם. ברגע שברור וכתוב בהצעה שטיפ שתתנו במרוכז לאחראי ההובלה בשטח, יחולק בין המובילים – הכל ברור.

אז כמה טיפ יש לתת למובילים

גובה הטיפ המקובל בשוק הוא 50 – 100 ש"ח לפועל (מוביל), בהתאם למורכבות העבודה ומשך העבודה. אם למשל היו הרבה ארגזים והמובילים עבדו רק אצלכם מבוקר עד ערב, גובה הטיפ צריך להיות בהתאם ואולי אף גבוה מ- 100 ש"ח. אם מדובר בהעברה של דירת שני חדרים קטנה בתוך תל אביב, אף אחד לא באמת יכול לבקש יותר מ- 50 ש"ח.

חמישים שקלים הוא גם טיפ סביר לתת למי שמפרק או מרכיב את הארונות שלכם, כל עוד מדובר במספר סביר של רהיטים כאלה – ארבעה, נניח. כל עבודה נוספת – ארון או שידה – יצדיקו עוד 20 עד 50 ש"ח. חישבו תמיד כמה זמן זה היה לוקח לכם וכמה שווה לכם הזמן הזה.

מה לגבי "פינוקים" בזמן ההובלה?

כל עוד מדובר בדירה בגודל של עד חמישה חדרים, יש להניח שהמובילים ירצו להתחיל את העבודה ולסיים אותה ולא יחפשו הפסקות ארוכות. קפה פה ושם, ופלים או עוגה יהיו יותר מג'סטה יפה ויאפשרו לקחת בדיוק את אותן הפסקות קפה קצרות. הכינו קפה (או מים קרים) ליום ההובלה והשאירו פינה במטבח שתאפשר לאנשים לקחת אוויר במהלך היום. אותו דבר כדאי להכין בדירה או במשרד החדש, וכל אלה מעבר לטיפ שמקובל לתת למובילים.