העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך למציאת חברת הובלות טובה

מציאת חברת הובלות טובה ואמינה זו עבודה לא קלה, אך בהחלט ברת ביצוע. במאמר הבא תקבלו כמה טיפים למציאת חברת הובלה טובה שתעזור לכם לעבור דירה בקלות וביעילות

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
העמסת משאית לפני הובלה

עבור כל אותם שוכרים שנאלצים לעבור דירה בפעם המי יודע כמה, וגם עבור כל אותם אנשים שסוף סוף קנו דירה או בית, המשימה של מציאת חברת הובלות שתיקח את חפציהם מהבית הישן אל הבית החדש היא משימה לא פשוטה כלל.
מעט חברות הובלה נשארות הרבה זמן בשוק, וגם אם השתמשתם בעבר במישהו שהיה טוב ואמין, סיכויים רבים שהחברה שלו לא קיימת, או שהוא כבר עובד היום תחת שם אחר. 
איך תמצאו מישהו אמין? 

 

קשרים ומכרים 

זה בדיוק הזמן להפעיל את הזיכרון ואת רשימת הטלפונים ולשוחח עם חברים ובני משפחה, בעיקר עם כאלה שעברו דירה לאחרונה. 
נסו להבין מהם מה היה היקף ההובלה, אם ביצעו אותה בעונה הבוערת – בקיץ – וכמה אנשים עבדו על המשאית. בנוסף, קבלו פרטים לגבי שירותי נלווים, כמו שירותי אריזה, פרוק וסידור, הרכבת רהיטים וכו'.
את הפרטים על המובילים עליהם שמעתם חוות דעת טובות תשמרו - אל תסתפקו בשם אחד בלבד.

 

מנוע חיפוש

רשת האינטרנט היא מקור נפלא למידע. בעזרת מנועי חיפוש ואתרי מידע ודירוג ניתן למצוא פרטים אודות בעלי מקצוע בכל התחומים וביניהם גם על חברות הובלה. 
בחלק מהאתרים וגם בקבוצות שונות בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות תמצאו המלצות או אזהרות בנוגע למובילים מסוימים.
יש אתרים שידאגו לכם לכמה הצעות מחיר מחברות הובלה שונות. האתרים האלה מעבירים את הפרטים שלכם לחברות ההובלה. שימו לב לכך והחליטו אם אתם מעוניינים שהפרטים שלכם יסתובבו ברשת. 

 

2 מובילים עובדים בכיף

 

לפני שמתחילים לדבר עם חברות ההובלה

עוד לפני שיחות הטלפון הראשונות עם המובילים חשוב לבדוק מה היקף ההובלה שלכם:
סטודנטים שמעבירים מיטה וארון בלבד, עם כמה ארגזי ספרים, מצעים וכלי מטבח, יוכלו להיעזר במוביל בעל משאית קטנה יחסית או טנדר. 
משפחה גדולה שמעבירה רהיטים וחפצים של בית שלם תזדקק למוביל בעל משאית גדולה שמסוגל להעביר כמות רבה במיוחד של חפצים, למספר סבלים ולמישהו יפרק וירכיב את הארונות, המיטות והשידות שהיא מעבירה.
חישבו אם אתם צריכים שרות של אריזה ופרוק או סידור הבית, אם יהיה לכם צורך במנוף בדירה החדשה ורשמו כל מה שעולה על דעתכם. 

 

שיחת הטלפון עם המוביל

השאלות הבסיסיות שמעניינות את המוביל הן למשל:

  • מאיפה ולאן ההובלה?
  • כמה חדרים?
  • האם יש תכולה חריגה?
  • מאיזו קומה לאיזו קומה?
  • האם יש מעלית בבתים?

בנוסף, תשאל שאלת מועד ההובלה (אתם צריכים לשאוף להיות ראשונים, על הבוקר) ואילו שירותים נלווים אתם מבקשים. אם המחיר הכללי ייראה לכם רלוונטי, המשיכו הלאה. 

 

פגישה או שיחה מקיפה יותר

כדי להימנע מהפתעות, אתם צריכים לתת לחברת ההובלה את כל הפרטים, בצורה השלמה ביותר. חלק מהמובילים יתנו לכם הצעת מחיר על פי צילומים של תכולת הבית. 
מובילים אחרים לא יסתפקו בנתונים שנתתם להם ויגיעו בעצמם לדירה כדי לראות מה צריך להעביר. זה מומלץ גם עבורכם משום שמוביל מקצועי ידע לומר איזה מהרהיטים ניתן להעביר כמו שהם ואיזה מהם ידרשו פירוק והרכבה. 
לאחר שיעבור על הבית, המוביל גם יאמר לכם האם יש בביתכם רהיטים שיהיה מסובך להעביר במעלית או בחדר מדרגות ואם נראה לו שיש צורך במנוף. 
בפגישה כזו כדאי גם לברר כמה מובילים יעבדו ביום ההעברה, האם למוביל יש ביטוח על החפצים אותם הוא מעביר (על כל צרה שלא תבוא), מה יהיה מחיר ההובלה וכמה נהוג לשלם כטיפ למובילים. 
כדאי לבדוק גם האם המובילים מציעים גם שירותי אריזה והכנה למעבר (עטיפת רהיטים ופריטים שבירים), באיזו שעה ביום יחל המעבר ומתי הוא צפוי להסתיים.
ורק אז – לאחר שתקבלו את כל הפרטים ממספר חברות הובלה - תוכלו להשוות בין ההצעות, לבחור את זו המתאימה לכם ביותר.
ולסיום: זכרו שביום המעבר אתם חלק מהצוות. חשוב שתהיו במקום בזמן הטענת המשאית ופרוקה כדי לענות על שאלות, לפקח על העבודה וגם כדי לפנק את המובילים בשתייה קרה בזמן העבודה. המטרה של כולם, בסופו של יום, היא לעבור אותו בשלום.
זקוקים למובילים או לחברת הובלה? היכנסו לרשימת חברות הובלה ומובילים מומלצים באתר b144 והזמינו שירות הובלה.

 

search