העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מה עדיף: לתקן מכונת כביסה ישנה או לקנות חדשה?

מכונת הכביסה שלכם התיישנה והתקלות מתרבות? אולי כדאי לכם לקנות מכונת כביסה חדשה – ולא לתקן. אילו שיקולים יכולים לעזור לכם בהחלטה?

צוות B144
clock-icon 2 דקות קריאה

מכונות כביסה ישנות – שוות יותר?

פעם חשבנו, שכל מה שחדש ומודרני, טוב יותר מהישן. והנה, כמעט כל טכנאי מכונות כביסה יגיד לכם ש"כבר לא בונים אותן ככה היום", כשהוא יבוא לתקן את מכונת הכביסה הישנה שלכם.
יש בהחלט שינוי באופן שבו מתוכננות ובנויות מכונות הכביסה המודרניות. 
פעם, מכונות הכביסה היו בנויות כדי להחזיק 15 שנים ואפילו יותר. היום הן יחזיקו בקושי עשר שנים, לפני התיקון המשמעותי הראשון. 
השאלה "אם לקנות מכונת כביסה חדשה" תלויה בכמה גורמים שקשורים דווקא למכונת הכביסה הקיימת שלכם ואם היא כבר בת 15 שנים או יותר.

שאלה תקציבית: עלות התיקון מול עלות מכונה חדשה

בטווח המיידי, תיקון עולה פחות ממכונה חדשה, אלא אם כן מדובר במכונה קטנה או שהתיקון כולל החלפת לוח בקרה אלקטרוני, שעלותו יכולה להגיע לכדי 850 ש"ח ויותר או החלפת מנוע.
אם מחיר מכונה חדשה מקבילה לשלכם הוא 1500 – 1600 ש"ח, יש להניח שאין מה להשקיע במכונה בת כמה שנים תיקון שעלותו 800 שקלים. 
אם התיקון אינו יקר – עד טווח של 400 ש"ח בערך, כדאי יהיה לתקן את המכונה: מחיר התיקון לא מתקרב בכלל למחירה של מכונת כביסה חדשה. 
כל זה נכון לתקלה ראשונה. הבעיה מתחילה בתקלה השניה והשלישית במכונת הכביסה. 
אז, גם אם מדובר בתקלות קטנות יחסית, יש להניח שהמכונה מתחילה להראות "סימני גסיסה", והתיקון הבא כבר יהיה משמעותי מאוד.
  • בשלב הזה כבר באמת כדאי ללכת על מכונה חדשה.

גיל מכונת הכביסה

מכונות כביסה ישנות – בנות עשר שנים, בשנת 2016 – ממותגים טובים ולא מותגי מדבקה, הן מכונות שכבר קשה למצוא כמותן בשוק היום. 
מדובר במכונות כביסה שיוצרו על ידי מפעלים בצרפת או אפילו בגרמניה, תוך שימוש בחומרי גלם טובים - נירוסטה בחלקים רבים של המכונה - ועוד. 
במכונות כאלה כדאי להשקיע בתיקונים חוזרים כיון שמכונות דומות – תוצרת גרמניה, לדוגמא – כבר קשה מאוד למצוא במחירים נמוכים מ- 2500 ש"ח וצפונה.

האם אכפת לכם מהתקלה?

יש מי שלא אכפת להם אם המכונה נודדת ברחבי המרפסת, ויש מי שלא זקוקים יותר לסחיטות במהירויות גבוהות או לפעולה על שישה ק"ג כביסה ויותר.
השיקול אם להחליף בולמים או מנוע או לתת למכונה להרעיש או לסחוט רק במהירויות נמוכות יחסית הוא שיקול שבחלקו הוא אפילו אישי.

מותג המכונה ועמידותה

היום ישנם יותר ויותר מותגי מדבקה: מכונות כביסה דומות למכונות אחרות, שעל כל אחת מהן מדביק היבואן את השם שלו; מה שנקרא ה"מדבקה". 
אפילו שמות שפעם נחשבו "גדולים" נקנו על ידי מפעלים או יבואנים שונים ולא מייצגים יותר את האיכות של אותם מותגים ותיקים. 
קניה של מכונת כביסה כזו תבטיח איכות סבירה למשך שש שנים, פחות או יותר, ופעולה סדירה וללא תקלות כל עוד התחזוקה של המכונה תהיה טובה. 
הבעיות יתחילו אם המכונה תעבוד קשה מדי, בצורה אינטנסיבית או על גבולות היכולת שלה. 
אם יש לכם שני תינוקות או שני חיילים בבית, חמישה ילדים בסך הכל ואתם עובדים בחקלאות, לא תוכלו לצפות שהמכונה תחזיק מעמד יותר מהזמן הזה, אם בכלל. כך, אם עדיין יש לכם בבית מכונה ותיקה אבל חזקה, מאוד יכול להיות שכדאי יהיה לכם לתקן אותה.
רוצים להתייעץ? מחפשים טכנאי מכונות כביסה אמין? חפשו עכשיו כאן, במדריך העסקים של b144!
 
search