העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עיצוב דלתות וחלונות

לדלתות ולחלונות הבית שלכם יש השפעה גדולה הרבה יותר ממה שחושבים על המראה הסופי שלו. לא רק לחומרים מהם עשויות הדלתות ומסגרות החלונות יש חשיבות, אלא גם לעיצוב

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
מבחר חלונות ודלתות

סגנונות עיצוב של דלתות וחלונות

הכלל הראשון לבחירת דלתות וחלונות – ויותר נכון מסגרות לחלונות – הוא לבחור כך שהעיצוב שלהם יהיה חלק מעיצוב הבית הכללי ומתאים לסגנון שלו. 
לדוגמא, אם כל הבית שלכם מעוצב בסגנון מינימליסטי, אין מה לרוץ ולבחור בדלתות פנים בעיצוב לואי ה- 14. אם כל הבית, הריהוט שלו וגופי התאורה (לדוגמא) הם כולם בסגנון אירופי-כפרי, אין מה לקנות דלתות מתכת או מסגרות אלומיניום בסגנון מודרני; פרופילים בלגיים למשל, יתאימו הרבה יותר. 
עיצוב החלונות (במיוחד) חייב להתחשב גם בסביבה שבה נמצא הבית. 
ייתכן וכל החיים שלכם רציתם חלון ויטרינה ענק בקדמת הבית, אבל אם קדמת הבית היא על רחוב ראשי למשל, זו לא תהיה הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר. 
באותה צורה, חישבו גם על המפנה של הבית: האם הוא פונה לדירות או לבתי השכנים? האם הייתם רוצים חלון גדול דווקא מול השכן החטטן שבבניין שממול? 

 

פונקציונליות של דלתות וחלונות

אל תשכחו שלחלון או לדלת יש מטרה מסוימת: אם הסביבה שלכם קרה או חמה במיוחד, קנו חלונות מבודדים, בעלי זכוכית עבה או דופן כפולה.
 אם הילד שלכם אוהב לתופף או לנגן בגיטרה חשמלית, אתם יכולים בהחלט לשקול לצייד את החדר שלו בדלת מבודדת, בעלת תכונות אקוסטיות מתקדמות. 
בצורה דומה קחו גם בחשבון חומרים ייעודיים ומתאימים לדלתות פנים שמיועדות לחדרים לחים או חמים במיוחד, כגון מטבח וחדר אמבטיה.

 

התקנת חלון ענק של יציאה למרפסת או גינה

 

שילוב של חומרים שונים בדלתות ובחלונות

אתם אוהבים את המראה הכפרי, ואת חמימות העץ, אבל מה לעשות? דלתות חוץ ופנים עשויות עץ "של ממש" הן דלתות די נדירות היום. כך גם מסגרות חלון, שרובן עשויות היום מאלומיניום. 
אפשר בהחלט להשתמש בחומרים מודרניים ובמתכת ועדיין לקבל מראה חמים וטבעי. 
הסוד הוא בשילוב נכון של חומרים כאלה עם חומרים טבעיים, כגון עץ וזכוכית. אפשר להשתמש בברזל ואפשר גם להשתמש באלומיניום שעבר צביעה מיוחדת, מחוספסת. צביעה זו תעניק מראה חם ותחושה של חומר טבעי למסגרות החלונות שלכם ואפילו לדלתות שונות. 

 

סוגי דלתות וחלונות 

כיום קיימים סוגים רבים, שונים ומגוונים של דלתות וחלונות. למשל, דלתות מצופות עץ  או כאלה שעשויות מחומרים דמויי עץ, דלתות משולבות שחלקן החיצוני עשוי מחומר אחד וחלקן הפנימי מחומר אחר ועוד. 
כאשר אתם בוחרים דלת, אל תשכחו גם את האופן שבו תשתמשו בה: לרשותכם עומד מגוון שלם של פתרונות, כגון דלתות נפתחות, דלתות הזזה או הרמה ודלתות מתקפלות.
גם חלונות יש בצורות תפעול שונות, כולל חלונות בעלי מנגנון "קיפ"; חלון שנפתח רק בחלקו, כלפי פנים או חוץ.
למסגרות חלונות יש סוגים וסגנונות רבים: אפשר היום לקבל פרופילים במגוון שלם של צבעים וגימורים ולא פחות מזה – עובי.
פרופיל עבה ישרה תחושה מלאה וביתית יותר, למשל, בעוד פרופיל דק עשוי להשרות תחושה מודרניסטית יותר, בהתאם לגימור ולצבע שלו.
 

 

וילונות – לא רק כיסויים יפים לחלונות

כאשר אנחנו מדברים על וילונות, אנחנו מדברים לרוב על הצבעים שלהם ואולי קצת על החומרים מהם הם עשויים. במילים אחרות, אנחנו חושבים רק על השימוש שלהם לייפוי החלל.
אבל לווילונות יש תפקידים נוספים, וכדאי לחשוב גם עליהם כאשר בוחרים חומר וצבע:
וילונות הם מבודדים אקוסטיים מעולים. התקינו וילון כבד על חלון שפונה לרחוב ותקבלו שכבת איטום ובידוד נגד רעש לא רעה בכלל. 
באותו אופן ובעזרת וילון מתאים, אתם גם יכולים להחשיך חדר שלא מותקן עליו תריס: לדוגמא, אם יש לכם חלון ויטרינה גדול, שפונה לנוף, תריס עלול להיות פתרון יקר וכבד. 
מצד שני, וילון שנפתח לשני הצדדים של החלון הגדול יוסיף ליופי הנוף שנשקף ממנו ואפילו ימסגר כביכול את תמונה הנוף הזו. 
אם כל זה לא מספיק, כדאי לזכור גם שווילון פסים אורכיים, שמותקן מתקרת החדר ועד לרצפתו, מעניק לחדר תחושה של גובה. זהו טריק ישן וטוב של מעצבי פנים, שכדאי לא לשכוח ולהתייעץ איתם, כאשר בוחרים חלונות ודלתות. 
מחפשים מעצבים שישדרגו את נראות הבית? היכנסו לקטגוריית עיצוב בית באתר b144 ובחרו מעצב על סמך המלצות ודירוגי גולשים.

 

search