העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מחפשים מתנה? רוצים לתרום?

קראו כיצד אפשר להעניק פעמיים - סטודיו אנד ג'וי

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

סטודיו אנד ג'וי – מתנות תרומה לקהילה

הענקת מתנות תמיד הייתה פעולה משמחת בקרב חברים ומשפחה במועדים מיוחדים, חגים, שמחות ולפעמים סתם כי מתחשק, כאשר תמיד נרצה לתת למתנה ערך מוסף שיעלה חיוך על פניו של הנמען. סטודיו אנד ג'וי משלב בין השניים בצורה יוצאת דופן; סטודיו אנד ג'וי קם כפרויקט למען הקהילה בו מועסקים אנשים עם מוגבלויות. במסגרת הפעילות משולבים העובדים במסגרת עבודה ובכלל האוכלוסייה.

כעסק שחרט על דיגלו אג'נדה חברתית מאוד ברורה הכוללת שילוב של מוגבלים תוך התחשבות בצרכיהם ומתן שכר הוגן בעבור עבודתם, חשוב לנו שתדעו שלא כל עסק שמצהיר בפניכם שהוא תורם לקהילה, אכן עושה זאת באמת, אלא מתהדר בנוצות לא לו על מנת להגדיל את הכנסותיו.

אנו מוקירים את העובדה שארגונים נותנים מקום לשילוב התרומה לקהילה, ולכן חשוב לנו שתדעו להבחין בין אלו ששמים לנגד עיניהם את טובת המוגבלים וזכויותיהם לבין אלו המקדמים אינטרסים כלכליים.

מתנות תרומה לקהילה- מה צריך לדעת לפני הזמנה מספק

כדי לעזור לכם בבחירת המתנה מסָפָק אשר פועל חברתית, אנו ממליצים לכם לברר את הפרטים הבאים:

1. שאלו את הספק כיצד העובד מקבל את שכרו - האם לפי תפוקה או לפי שעה? האם השכר הוא הוגן? לידיעתכם, בחלק גדול מהמקרים מדובר על שכר לפי תפוקה, ולא מעט מהמשתקמים מקבלים סכום מגוחך של 100-200 ש"ח לחודש.

2. בדקו מול הספק האם הוא בעצמו מעסיק אנשים עם מוגבלויות (ובאיזה אחוז ממצבת כוח האדם) ומעניק להם את כל התנאים הסוציאליים, או שהוא משמש כקבלן משנה המעביר עבודות למרכזים שיקומיים (וכאן למעשה ייתכן מצב שבו אתם נעזרים במתווך ויש לבדוק האם אין כאן ניצול כפול של העובד מצד אחד ושל רוכש המוצר מצד שני)?

3. חשוב לבדוק האם בית העסק מעסיק אנשים עם מוגבלויות רק בתקופות שיא או בהתחייבות מוסרית לאורך השנה, תוך שמירה על רצף תעסוקתי שיש לו משמעות מאוד גבוהה בקרב בעלי מוגבלויות, כמו גם הבטחה להמשך פרנסה.

אלו הם רק חלק מהשאלות העולות בבואכם לבדוק את מידת מחויבותו של עסק המצהיר על עצמו כתורם לקהילה.

אתם מוזמנים לקרוא כתבה בעניין ניצול אנשים עם מוגבלויות שהתפרסמה לאחרונה בידיעות אחרונות. לקריאת הכתבה המדוברת לחצו כאן.

איך אתם יכולים לתרום?

במידה ואתם מעוניינים להמשיך ולתמוך בפרויקט שלנו, אתם מוזמנים להיכנס אלינו לאתר ולהזמין מתנות וחבילות שי למגוון אירועים ומועדים. 

כמו כן, נשמח לארח אצלנו קבוצות לסדנאות עבודה עם המשתקמים כדי להכיר מקרוב את הפעילות האמיתית ומה שעומד מאחוריה.

פעילותנו בקהילה סובבת פעילויות סביב הכנת מארזי שי, שזירת זרים, הכנת מתנות על מנת להעביר מסר חם ונכון יותר לגבי ערכי הנתינה בהם סטודיו אנד ג'וי מאמין.

search