העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

סיווג של מרפאת שיניים

כיצד אפשר לסווג מרפאות שיניים ואיך תדעו לאיזו מרפאת שיניים כדאי לכם לפנות?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

כיצד אפשר לסווג מרפאות שיניים ואיך תדעו לאיזו מרפאת שיניים כדאי לכם לפנות?

מרפאות שיניים, אפשר לחלק לשלושה סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא מרפאות שיניים של רופא יחיד או שותפים שהם רופאי שיניים כלליים. מרפאות שיניים כאלה יתנו לכם בוודאי מענה טוב לבעיות שיניים כלליות, הכוללות טיפולי הגיינת פה שיננית וניקוי שיניים, טיפולים משמרים סתימות ואפילו טיפולי שורש. מעבר לטיפולי שיניים אלה, ישנם טיפולים ספציפיים שבישראל ניתנים לרוב במרפאות שיניים

מהסוגים האחרים:

1. מרפאות שיניים יעודיות: אורטודונטיה, השתלות שיניים, ניתוחי חניכיים וכד'. מרפאות שיניים אלה נמצאות בבעלות של רופאי שיניים מומחים בתחומים ספציפיים, כמו באמת אורטודונטים, פרוסתודונטים (כתרים, גשרים ותותבות) ומנתחי פה וחניכיים. בחלק מהמקרים מדובר במרפאות פשוטות יותר מבחינת הציוד כמו, נניח, אצל אורטודונט ומקרים אחרים דרוש ציוד ייעודי שאין במרפאת שיניים כללית.

2. מרפאות שיניים משולבות או מרכזים לבריאות הפה. במרפאות שיניים כאלה עובדים ופועלים מספר סוגים של רופאי שיניים, והמרפאות מחולקות לפי ייעוד ושימוש. מרפאות שיניים ומרכזים אלה בנויים בדרך כלל לתת את כל סל השירותים, מטיפולי הגיינה וטיפולים משמרים, ועד ניתוחי חניכיים, השתלות ושיקום פה.

בחירה במרפאה הנכונה

כשאתם בוחרים מרפאת שיניים, עומדות בפניכם האופציות לבחור ברופא שיניים כללי שיהיה זה שיפנה אתכם למרפאות של רופאים מומחים תוך כדי ניהול הטיפולים שלהם תזדקקו. אופציה שניה היא לבחור במרפאה משולבת, שבה תוכלו לקבל את כל סוגי הטיפולים.

אחד השיקולים בבחירת מרפאת שיניים כזו או אחרת הוא סוג הטיפול ומשך הטיפול. אם כל מה שאתם צריכים הוא סתימות, אין לכם לכאורה מה ללכת למרכז רפואי או מרפאת שיניים גדולה. לעומת זאת, אם עיקר הטיפול הוא שיקום, ותזדקקו לאורטודונט, ניתוח חניכיים, השתלה וכד', אפשר להבין למה עדיף יהיה לעשות את הכל תחת קורת גג אחת לוגיסטית ומקצועית.

האם מחיר צריך להיות שיקול?

טיפולי שיניים הם נושא כואב, גם מבחינה כלכלית. יכול להיות שיהיה הבדל בין טיפול במרפאת שיניים משולבת, גדולה או מרכז רפואי לשיקום פה, לעומת ריפוי אצל רופאים מומחים ו'טיול' בין מרפאות. בנושא זה אין כללים ויש לקבל הצעות מחיר רלוונטיות במרפאות שיניים ואצל רופאי שיניים.

בהקשר זה כדאי לדעת שישנן מרפאות שיניים לימודיות בבתי הספר לרפואת שיניים ובמרכזים הרפואיים הגדולים. חלק ממרפאות אלה הן מרפאות מומחים וחלקן משלבות עבודת סטודנטים, תחת פיקוח המורים, כמובן. מחירי הטיפולים במרפאות אלה עשויים להיות נמוכים יותר.

search