העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מהי מרפאה וטרינרית מקצועית?

איך נדע מהי מרפאה וטרינרית מקצועית?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144


מהי מרפאה וטרינרית מקצועית?

יש מקומות עבודה המאפשרים ואף מעודדים את העובדים להביא את כלבם לעבודה. לא רק העובדים מצדדים בתופעה אלא גם הוטרינרים שאומרים שאם הסביבה מתאימה, אז הכלב בהחלט יכול להרוויח מכך וגם העובדים מקבלים הפסקות נעימות ומהנות משגרת העבודה השוטפת. בין אם אתם לוקחים את כלבכם לעבודה ובין אם הוא נשאר לבדו בבית, בין אם מדובר בכלב שובב וצעיר או בחתול מבוגר מאוד, יש מקרים בהם חיית המחמד שלכם תזדקק, מעבר לבדיקות הרגילות, גם לטיפולים מיוחדים במרפאה הוטרינרית – במדריך הבא תוכלו למצוא מספר עובדות שימושיות על הדרישות ממרפאה וטרינרית מקצועית.

מה צריך להיות במרפאה וטרינרית מקצועית

ציוד חובה: בדומה לבתי חולים ולמרפאות בהם המטופלים הם בני אדם, גם למרפאה וטרינרית יש ציוד חובה שחייב להיות במקום במצב תקין ומוכן להפעלה. ציוד זה כולל מכשירים וציוד החל מתרופות וציוד רפואי ועד מזון לבעלי חיים. ציוד החובה כולל בין השאר גם ציוד לבדיקות דם, תרופות הרגעה ונגד כאבים, ציוד חבישה, תשתית לביצוע ניתוחים פשוטים, חומרי הרדמה, ציוד חיטוי וכן הלאה.
ציוד מקצועי חשוב: מעבר לציוד הבסיס וציוד החובה הנדרשים על מנת להעניק טיפול איכותי ומקיף לבעלי החיים השונים, כיום במרפאות וטרינריות רבות יש ציוד מקצועי נוסף המאפשר טיפולים או בדיקות מקיפים יותר, כגון מכשירי הדמיה למיניהם (אולטרא-סאונד ורנטגן בעיקר), שירותי מעבדה (בדיקות דם, בדיקות שתן, בדיקות צואה וכדומה), מכשור רפואי לטיפולים אנדוסקופיים, שולחנות ניתוח מיוחדים, מוניטורים, ציוד אורתופדי ועוד.
זמני טיפול: זמני הטיפול במרפאה וטרינרית מקצועית, במצבי חירום בלבד, צריכים להיות בדומה לחדרי מיון למשל. רצוי שהמרפאה תוכל להתפנות ולספק טיפול מיידי לבעלי חיים המגיעים אליה פצועים או במצב קריטי.
ניתוחי חירום: מרפאה וטרינרית, קטנה כגדולה, היא מקום אליו מגיעים עם חיות מחמד לבדיקות שגרתיות וגם לטיפולים מיוחדים – כולל טיפולי חירום. לכן במרפאות יש ציוד מגוון ותשתיות רפואיות הן לאבחונים וטיפולים שגרתיים והן לניתוחי החירום. במרפאות עם שירותים כירורגיים חייב להיות שולחן ניתוחים ייעודי – כיום השולחנות באותן מרפאות הם רב תכליתיים, מתכווננים וחלקם אפילו מחוממים. לצד שולחן הניתוחים יש להחזיק מוניטור לניטור סימני החיים של החיה וכמובן ציוד ניתוח מתקדם ואיכותי.
תחומים נוספים בהן עוסקת המרפאה הוטרינרית המקצועית
• אפשרות לטיפולים אורטופדיים
• אפשרות לניקוי וטיפולי שיניים
• תשתיות אשפוז לחיות מחמד במצב קשה – לרוב במרפאות גדולות יותר
• טיפולים מיוחדים כגון ניתוחי ראש, פתולוגיה, בדיקות מעבדה מתקדמות ועוד.
לסיכום: בדיוק כמו המרפאות אצלינו, יש מרפאות וטרינריות כלליות והן מתאימות לטיפול במרבית הבעיות הרפואיות, ויש מרפאות וטרינריות מקצועיות מאוד עם הציוד המתקדם והיקר ביותר לטיפול במקרים חמורים. חשוב לוודא מראש כי המרפאה מתאימה למקרה הפרטני של החיה שלכם ושתשתיות הטיפול בה יכולות לתת מענה אידיאלי בזמן המהיר ביותר. אם חיית המחמד שלכם אינה זקוקה לטיפול וטרינרי מיוחד, כדאי לבחור במרפאה וטרינרית רגילה שהטיפולים בה על פי רוב עולים פחות.

search