העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עוברים דירה? גלו כמה צפויה לעלות לכם ההובלה

כאשר שוכרים את שירותיה של חברת הובלה, חשוב להבין קודם על מה מחייבים אתכם כאשר מתייחסים ל'הובלה'. זאת, בין אם מדובר בדירה ובין אם מדובר בפריט בודד או משרד

צוות B144
clock-icon 4 דקות קריאה
דירה ארוזה לפני הובלה

הידעתם? למובילים מקצועיים יש ביטוח הובלה הכולל את הפרטים המלאים על העובדים ועל משאיות ההובלה. במקרה ודבר מה משתבש בעת ההובלה, הביטוח אחראי לפצות אתכם על האובדן ולהשיב לכם סכום כסף להחלפת החפצים שניזוקו או לתיקונם.
זהו רק אחד מהדברים המשפיעים על מחירה של הובלת דירה. לפניכם רשימת הפרטים הנוספים שיעזרו לכם בתהליך סגירת המחיר עם המוביל.

 

מתי מתבצעת ההובלה?

לרוב המובילים יש תעריפים שונים הקשורים למועד המעבר. כדאי לדעת שמובילים שמבצעים יותר מהובלה אחת ביום נוטים לעיתים לתת מחיר נמוך יותר למי שמוכן לבצע את ההעברה בחלקו השני של היום כאשר סיומה עתיד להיות כבר בשעות הערב המאוחרות.
בנוסף, יש עונתיות בתחום זה: באביב ובקיץ המחירים נמצאים בשיא, כיון שרוב האנשים בחופש (פסח או חופשת קיץ), ומעניינים לעבור דירה עוד לפני החגים ותחילת שנת הלימודים. אם אתם מוכנים לעבור דירה בחורף או בסתיו, אתם עשויים להרוויח לא מעט. 

 

האם ניתנים שירותים נלווים? 

מעבר לשרות ההובלה עצמו, יש אין ספור שירותים ומוצרים שמובילים מציעים. אלא כוללים למשל קרטונים לאריזת דירה, פצפצים וחומרים אחרים לאריזה של פריטים עדינים וכו'. חלק מהדברים – קרטונים בכמות בסיסית, למשל, אפשר לכלול במחיר הראשוני של העסקה. מעבר לזה, תלוי בכם ובחברה. 

 

לאיזה מרחק על המובילים לנסוע?

חשוב לסכם עם המוביל במדויק מאין ולאן מעבירים את החפצים. קודם כל כיון שמדובר במרחק: אין דין הובלה בתוך העיר, כדין הובלה מקצה אחד של ישראל לקצה השני או בין ערים סמוכות אפילו. 
דבר שני, האם יש צורך בעצירה במהלך ההעברה? למשל כדי לתרום חפצים או על מנת להעביר רהיטים למקום אחר, כגון מקום שמציע שירותי אחסון תכולה? חשוב לתאם זאת מראש כדי שהמוביל יוכל לשקלל את העצירה הנוספת בהצעת המחיר.

 

כשעייפים מלארוז

התעייפתם ממעבר הדירה? בחרו עכשיו חברת הובלה טובה שתעשה לכם מעבר קל

 

מה מעבירים?

כמות החפצים שאתם רוצים להעביר חשובה מאוד אבל גם טיב וגודל הרהיטים והחפצים עצמם. אם אתם זקוקים גם לשירותי אריזה תהיה לכך השפעה על המחיר. גם הצורך בשירותי פירוק והרכבת רהיטים מקצועיים ישפיע לא מעט על המחיר

 

האם יש צורך בהובלה עם מנוף?

הובלות עם מנוף הן הובלות יקרות יותר. אין צורך שהמנוף או המשאית יהיו אתכם לכל אורך היום, אבל בכל זאת, שרות זה מייקר את ההובלה. אם יש רהיטים גדולים או כבדים במיוחד הדורשים העברה בעזרת מנוף, חשוב לברר מראש האם למוביל יש דרך לבצע העברה שכזו ומה מחירה.

כמה – כאמור, חשוב לדעת מראש כמה רהיטים וכמה ארגזים אתם מעבירים, כדי לדעת האם אתם זקוקים למשאית קטנה או גדולה ואולי ליותר ממשאית אחת. ישנם מובילים שיגיעו אליכם הביתה כדי לבדוק בעצמם את הרהיטים והחפצים המיועדים לעבור.

זכרו דבר נוסף: הובלות קטנות הן תמיד יקרות יותר באופן יחסי, מהובלות גדולות. למה זה? כיון שיש מחיר בסיסי כלשהו לעצם הגעת המובילים לביצוע המעבר. לכן: אם אתם יכולים, חפשו מוביל קטן, שממש מתמחה בסוג זה של הובלות. ברוב המקרים יהיו אלה מי שנותנים שירותים למשרדים ולעסקים דווקא, ופחות לאנשים פרטיים (כיון שמשרדים מבוססים יותר על ריהוט קל וניירת).

 

כמה אנשים עובדים?

מספר הסבלים ואנשי ההובלה שיעבדו ביום ההובלה חשוב ממספר סיבות – זה ישפיע מאוד על קצב ההובלה ויעילותה אבל גם על המחיר, שכן נהוג לצ'פר כל אחד מהמובילים בטיפ בסיום ההעברה וזאת בנוסף על התשלום הקבוע לאחראי על ההובלה.

 

איך עובדים?

כדאי מאוד לבחור חברת הובלה מקצועית ולא במוביל העוסק בתחום באופן חלקי. ההבדל יהיה ברור בעת העבודה משום שאין תחליף לעבודה מקצועית ולעובדים אחראיים ויעילים. בנוסף, לחברה ותיקה עם מוניטין בתחום יהיו ביטוח ואחריות שאולי לא יהיו ל'חאפרים' מזדמנים.
לסיכום, כדאי לקחת בחשבון את כל הפרטים שציינו לעיל, לקבל הצעות מחיר ממספר מובילים, להשוות בניהם ולא לפחד להתמקח. יום המעבר הוא יום מתוח וארוך ובחירת המוביל וסיכום כל הפרטים והמחיר מראש יכולים לעשות את ההבדל בין הובלה מוצלחת להובלה בעייתית.

search