העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

איך מדבירים נדלים?

נדל אחד, כלומר ארבעים רגליים נכנס לחנות נעליים. וביקש מאוד שיתנו לו למדוד: זוג אחד נעלי זמש שחור, זוג אחד נעלי התעמלות, וזוג עם רוכסן. כתב אפרים סידון. אבל מה לעשות, שאנחנו מחפשים הדברת נדלים?

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה
הדברת נדלים היא אחת ההדברות הפחות מקובלות ונפוצות בישראל, שהופכת עירונית יותר ויותר. שלא כמו הדברת מקקים (יותר נכון – הדברת תיקנים), שכל מדביר מוסמך יבצע עבורכם כמעט בעיניים עצומות, הדברת נדלים מסובכת קצת יותר ודורשת הכרות עם הנדל והרגליו ועם חומרי הדברה מתאימים. 

לפני הדברת נדלים - הכרות עם הנדל

אנחנו לא עומדים להפוך אתכם כאן למומחים בעלי שם עולמי בנדלים או הדברת נדלים, אבל רצוי לדעת משהו על הנדלים ואורחות חייהם לפני שמזמינים מדביר להדבר נדלים. 
ראשית חשוב לדעת, שלא כל רב-רגל הוא נדל. באזורים רבים בישראל מכירים את הרברגל השחור: חיה ארוכה, שחורה, שלה רגליים רבות; שני זוגות רגליים שיוצאים מכל פרק בגוף. הרברגל אינו נדל ואינו דורש הדברת נדלים. זה נכון שאם נוגעים בו, הוא עלול לשחרר חומר מסריח לשם הגנה, אבל הוא אינו מסוכן כמו נדלים ארסיים. 
גם מבין הנדלים אין הרבה נדלים ארסיים בישראל. למעשה, מכל ארבעת הסוגים החיים בארץ, רק אחד - רבנדל ארסי, שאורכו מגיע עד 17 ס"מ – הוא נדל ארסי שיכול להיות סיבה להדברת נדלים. זה נדל בעל פרקי גוף צהובים-שחורים ורגליים אדומות. רבנדל ארסי אינו גורם למוות אצל בני אדם, אבל בעקיצה או נשיכה הוא בהחלט עלול לגרום לנפיחויות שונות ואפילו לתגובה אלרגית חריפה. 
הנדלים רגישים מאוד ליובש והתייבשות. בקיץ הם חיים מתחת לפני הקרקע ומתחת לאבנים גדולות וסלעים, שם נשמרות קרירות ולחות. אנחנו עלולים להתקל בהם בעיקר בעונות המעבר הלחות, וגם אז זה יהיה באזורים פחות מיושבים ולא עירוניים: אזורים בהם הנדלים יכולים להתחפר בקלות בקרקע. 

אם נתקלנו בנדלים ארסיים בבית, האם להזמין הדברת נדלים?

נדלים חיים בקבוצות ולכן אם נתקלתם בנדל ארסי בבית, יכול להיות שיש לו חברים בסביבה וכדאי להזמין הדברת נדלים. מצד שני, אם מדובר באורח בודד, תועה, אפשר לקטול אותו על ידי חיתוך הגוף לשניים ואין צורך בהזמנת הדברת נדלים. כיצד תדעו? 
התיעצו עם בעלי מקצוע ומדבירים שמתמחים בהדברת נדלים. הם יוכלו לאבחן את הבעיה ולהציע לכם פתרונות שונים, בתוכם אגב פתרונות הדברת נדלים ידידותית לסביבה. תמיד תוכלו להעזר באינדקס העסקים של בזק 144 למציאת בעל מקצוע באזור שלכם.
 
 
search