העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

עצות חשובות לאיפור מקצועי

עומדת לפני אירוע חשוב? להלן מדריך קצר שמומלץ לקרוא בעיון לפני שמרימים טלפון למאפר או למאפרת

תוכן עניינים - קישורים בתוך הכתבה
צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

חתונה? חגיגת בר מצווה או מסיבה רצינית? את זקוקה לאיפור מקצועי? מאיפור כלות ועד לאיפור ערב – הנה כמה עצות שכדאי לזכור.

כל אחת רוצה להיראות במיטבה לאורך כל שעות היממה. במקום העבודה, בבית ובערב, לקראת יציאה לבילוי. ממש כמו לבוש, איפור הוא חלק משמעותי מסך כל ההופעה, ובמיוחד בשנים האחרונות הוא הפך לעניין מקצועי לחלוטין. אותו איפור שהיה פעם נחלתן של כוכבות קולנוע בלבד, נגיש וזמין היום הרבה יותר לכולן – גם בסטודיו וגם בבית, ללא מאפרת מקצועית.

איפור כלות מקצועי

איפור כלות הוא אולי המקצועי היקר והמורכב ביותר. סטודיו לאיפור כלות יציע מגוון שלם של שירותים, כולל חדר אישי, פגישות יעוץ מקדימות עם מאפרת מקצועית, ועוד. המאפרת תתחשב לצורך הביצוע עצמו במגוון גורמים:

  • גוון העור של הכלה ותווי הפנים: משפיעים על הגוונים הכלליים ועל עוצמת האיפור. עיצוב השיער של הכלה משפיע מאוד על המורכבות והאופי, ומאפרות מקצועיות רבות עובדות קודם כל בשיתוף עם ספרים.
  • איפור טבעי: כזה שמדגיש את תווי הפנים הטובים והיפים של הכלה אך מנטרל את הפגמים בעור ובפנים – הוא מאופק יותר. כאן דרושה לעיתים רגישות יתר של המאפרת ומקצוענות אמיתית.
  • עונת החתונה: לחתונת חורף יתאימו המאפר או המאפרת המקצועיים גוונים מסוימים, ואם החתונה מתקיימת בקיץ – גוונים אחרים. גם חתונת יום וחתונת ערב תהיינה שונות מבחינת האיפור, סגנונו וטיבו. כמו כן, דרושה התאמה למזג אוויר חם, כדי למנוע הזעת יתר מהפנים ושימוש במוצרים מתאימים. אם מדובר בשמלה מקושטת מאוד – גם אז, מאפר או מאפרת מקצועיים יידעו להתאים את האיפור כך, שלא יאפיל על האפקט המתקבל מהשמלה ויתאים לו.

לא לשכוח גם את ההתאמות הדרושות לאיפור, אם האירוע מתקיים בגן אירועים או באולם אירועים.

איפור ערב מקצועי

איפור ערב גם הוא נחשב מורכב: כאן, מלבד ההתאמה לשמלה, לגוון העור והמאפיינים הכלליים של המאופרת, חשוב להתאים את האיפור לסגנון האירוע. אירוע רשמי – black tie – יחייב איפור אלגנטי ומאופק, ואילו אירוע ערב קליל יותר יאפשר איפור מוחצן יותר.

כדאי ללמוד ממאפר או מאפרת מקצועיים כמה כללים בסיסיים, ולהשתמש בהם באופן רגיל, ואז לבוא לפגישת רענון או עדכון בטרנדים אחרונים באיפור, מוצרים שונים וכד'.

טיפולים נלווים

מאפרים מקצועיים רבים מציעים להתייעץ בקוסמטיקאית לפני הנחת איפור כלות מקצועי. לקוסמטיקאיות יש לרוב סל מוצרים שכולל קרמים ומוצרי טיפוח שתפקידם להזין את העור ולהעשיר אותו בלחות. טיפולים קוסמטיים כאלה יש להתחיל כמה שבועות לפני איפור כלות או ערב.

ולא שכחנו דבר אחרון: הרבה מאפרים מקצועיים מלווים את צילומי הכלה ומציעים לבוא לתיקונים אחרונים בערב האירוע – בין אם מדובר בחתונה ובין אם מדובר באירוע אחר.

search