בדירות רבות מותקנים חלונות, ויטרינות ומוצרי אלומיניום אחרים, ברמה טובה, אבל לא ברמה הטובה ביותר. האם כדאי לכם לשדרג את המוצרים האלה? כמה יעלה לכם לשדרג את מוצרי האלומיניום שמותקנים בדירה?

אילו מוצרי אלומיניום מותקנים בדירות?

באופן כללי, בבתים ובדירות מותקנים היום מוצרי אלומיניום מסוגים רבים. חלונות שונים, מחיצות מחולנות בין חדרים, דלתות מהסלון למרפסת ועוד, כולם סגורים במוצרי אלומיניום. למעשה אפשר לומר, שכמעט כל פתח סגור כיום על ידי מוצר אלומיניום, מלבד אולי דירת הכניסה הראשית לדירה.

בגלל הנוכחות הרבה של מוצרי אלומיניום בדירה וכמובן שבגלל מחירם הבסיסי, מרכיב מוצרי האלומיניום השונים הוא המרכיב השני מבחינת עלות, לאחר בניית השלד. אלומיניום וזכוכית אינם חומרים זולים, וכיום, עם הדרישות השונות ליעילות אנרגטית ולבלימת רעשים, עלויות אלה רק הולכות ועולות.

מסיבות אלה, קבלני בניין נוטים לחסוך בנושא של מוצרי אלומיניום: תמיד קיים פיתוי בנושא זה, והקבלנים משתדלים לספק את המוצרים הבסיסיים ביותר, ברמת גימור זו או אחרת. מוצרי אלומיניום אלה יספקו אמנם את הסחורה במובן הפשוט של המילה, אבל לא תמיד המראה שלהם יהיה היפה או המקורי ביותר ולא תמיד ניתן יהיה לדבר על עמידות לאורך זמן 10 שנים ויותר, כפי שמציעים מוצרי אלומיניום איכותיים.

נקודה נוספת שחושב לדעת לגבי מוצרי אלומיניום בסיסיים, שמותקנים בדירות חדשות הוא הנושא הפונקציונלי:

לא כל חלונות האלומיניום נולדו שווים לא מבחינת איכות ומראה, לא מבחינת כושר בידוד ואפילו לא מבחינת אופן הפתיחה שלהם. אם ניקח כדוגמא, חלונות האלומיניום הפשוטים ביותר יאפשרו לכם פתיחה בסיסית. לעומת זאת, חלונות מודרניים מאפשרים לכם פתיחה על יותר מציר אחד (חלונות קיפ). דווקא חלונות אלומיניום מסוג זה יכולים לשדרג לכם את חווית השימוש במקומות קריטיים כמו חדרי אמבטיה, חדרי ילדים ואפילו מטבח. בנוסף, קיימים היום מנגננונים שונים לפתיחת ויטרינות או חלונות הזזה גדולים, וכל אלה לא בהכרח מתומחרים על ידי הקבלן.

כיצד לשדרג את האלומיניום?

יצרנים גדולים של מוצרי אלומיניום, מציעים היום לשדרג את המוצרים שאותם מתקין הקבלן בתוספת מחיר שנעה סביב 5-7%. לא מדובר כאן בקפיצה מחלונות אלומיניום בסיסיים או סגירות רגילות לפרופילים בלגיים ולוויטרינות בשטח של 10 מטרים רבועים, אלא בעיקר בשיפור באיכות הפרופילים והצביעה שלהם. למרות זאת, גם שדרוג זה במוצרי אלומיניום שנראה צנוע יכול להיות ההבדל הקטן שעושה את ההבדל הגדול, במיוחד במראה ובנראות לאורך שנים.