העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תריסים וחלונות לשדרוג העיצוב

רוצים להעניק לבית או לדירה מראה מודרני וחדשני? אתם רוצים באותה הזדמנות גם לחסוך באנרגיה ובכסף על קירור או חימום? כדאי לכם לחשוב בכיוון התריסים והחלונות.

צוות B144
clock-icon 4 דקות קריאה
רהיטי עץ בסלון מודרני וברקע חלונות ענקיים המשקיפים לטבע

קחו שני בתים באותה שכונה, שנבנו באותו זמן או אפילו באותה שנה. בית אחד שמר על תריסי שלבי הפלסטיק שלו, כפי שהיו פופולריים עד תחילת שנות ה- 2000, ובבית השני הוחלפו התריסים הישנים לתריסים חדישים יותר שמבוססים על שלבי אלומיניום.
איזה בית ייראה לכם מודרני ומזמין יותר? התשובה ברורה, וכולנו מבינים שהתריסים המודרניים הם אלה שיהיו אטרקטיביים יותר, בכל צורה וקנה מידה.

מדוע וכיצד לתריסים וחלונות יש השפעה כה רבה על מראה הבית?

חלונות ותריסים, במיוחד בישראל, מדינה שבה יש מפתחים יחסית גדולים, משפיעים מאוד על המראה החיצוני של הבית, על האווירה בתוכו, ועל ההרגשה האישית של מי שגרים בו. לכן, מעצבי פנים רבים, כאשר הם נקראים לתכנן שיפוצים, ניגשים כמעט מיד לחלונות ולתריסים ומטפלים קודם כל בהם.

אם בבית לא מותקנים תריסים ייחודיים, בעלי אופי או מראה מיוחד, כמו תריסי עץ או תריסי מתכת עתיקים, אלא תריסי פלסטיק מהוהים, הנטייה המיידית של מי שעוסקים בעיצוב הבית היא כמעט תמיד להחליפם. כך אפשר להעניק לבית מראה ייחודי בין בתים שונים כבר מבחוץ.

תפקיד התריסים הוא לכאורה פשוט: בבסיסם הם אמצעי הצללה, ותפקידם ככאלה, הוא לווסת את כמות האור שנכנסת לבית. אך למעשה, את זה עושים גם וילונות, אז מהו הייחוד של התריסים?

לתריסים יש עמידות מכאנית, פיזית. הם יכולים לעמוד בפני משבי רוח, למשל. בנוסף, אם מדובר בתריסים באיכות טובה ומחומרים מתאימים, הם יכולים להוות מחסום פיזי בפני פריצות, כפי שמהווים סוגים שונים של תריסים חשמליים. שלבי תריסים אלה עשויים מתכת ובנויים כך שקשה יותר להרים ולפרוץ אותם, מאשר תריסי גלילה ישנים, למשל.

 

איש מקצוע מתקין חלון בבית

רוצים לשדרג את מראה הבית? בחרו עסק מומלץ להתקנת תריסים וחלונות והתקשרו עוד היום

 

תריסים הם עולם שלם של חומרים

אלומיניום

החומר הפופולרי ביותר לייצור תריסים בישראל הוא אלומיניום. מתכת זו קלה לעיבוד ולצביעה. היא שומרת על צורתה לאורך שנים והיא עמידה כמעט בכל תנאי מזג אוויר. בנוסף, מחירה אינו גבוה באופן יחסי והיות והתחזוקה שלה פשוטה, היא גם מהווה השקעה טובה לאורך זמן.

פלסטיק

חומר נוסף שבו משתמשים בישראל לייצור תריסים הוא כמובן פלסטיק או PVC. חומר זה עמיד היום יותר ממה שהיה בדורות הקודמים. הוא מטופל כך שהוא עמיד יותר בפני קרינת השמש ובפני פגעי מזג אוויר. ועדיין, במיוחד בהשוואה לאלומיניום, הוא פחות עמיד.

עץ

תריסי עץ נחשבים יוקרתיים מאוד וקשה היום למצוא אנשי מקצוע שעוסקים בייצור שלהם. עד כדי כך נחשבים תריסים אלה נדירים ומבוקשים, שבבתים שבהם מותקנים תריסים כאלה נהוג לא להחליף אותם, אלא לשפץ ולתקן אותם אם צריך.

יש לקחת בחשבון שאחזקה של תריסי עץ ובעיקר מסגרות ומשקופי עץ היא עניין יקר. יש לטפל בעץ, לצבוע אותו מחדש בכל כמה שנים, וכו'. ולמרות זאת, אם אתם מעוניינים במראה רטרו לבית שלכם, או אם אתם רוצים לשדר יוקרה, אבל סולידית, עץ הוא ללא ספק אופציה מעולה.

עיצוב מול חיסכון באנרגיה: האם הם סותרים זה את זה?

ממש לא. למעשה, היום, בעידן של מחויבות סביבתית, אנשים רבים מעוניינים לשדר את זה שהם טורחים ומתקינים חלונות ותריסים מחומרים ידידותיים לסביבה.

כך למשל ירדה קרנו של הפלסטיק בתחום זה, חומר שאותו ירש האלומיניום. בנוסף, רבים מתקינים היום חלונות טריפלקס או חלונות בעלי זיגוג כפול כדי לחסוך באנרגיה, וכי זה גם נראה טוב יותר.

חיסכון באנרגיה ניתן להשיג גם באמצעות שימוש בתריסים חשמליים, ולא בגלל שהמנועים החשמליים חסכוניים יותר מאשר הרמה ידנית של תריס גלילה, אלא מסיבה אחרת: בהרבה מקרים, שלבי התריסים האלה עשויים אלומיניום ובתוכו חומר מוקצף או שהם עשויים מאלומיניום עבה יחסית (במקרים אלה – ללא חומר מוקצף).
בכל מקרה, התריסים החשמליים כבדים יותר מתריסי פלסטיק ובמיוחד כאשר הם מותקנים על פתחים גדולים, קל יותר להרים ולתפעל אותם בעזרת מנוע.
אז המנוע אולי לא ידידותי לסביבה וצורך חשמל, אבל קל יותר להשתמש בתריסים חשמליים כדי לווסת את כניסת האור לבית ואת הקרינה שנכנסת ומחממת אותו, והם גם מבודדים יותר. כך, בצורה כזו, אנחנו ומקבלים בית מבודד יותר מהסביבה, ירוק ונקי יותר.

search