העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תריסים וחלונות ליופי וביטחון

רוצים לחדש ולשדרג את מראה הבית מעבר להחלפת רהיטים או צביעת קירות? הביטוח דורש אמצעי מיגון נוסף לבית? היכנסו וגלו כיצד תריסים וחלונות תורמים ליופי וביטחון הבית

צוות B144
clock-icon 2 דקות קריאה
בית מעוצב בסגנון מודרני עם חלונות ותריסים מיוחדים

רוצים לחדש את המראה החיצוני של הבית? הביטוח דורש מיגון נוסף על החלונות? נתקע לכם תריס או סורג מתקפל? לכל אחד מאלה יש פתרון – בין אם באמצעות בעל מקצוע, ובין אם פורץ מנעולים (אם מדובר במנעול תריס או סורג).

תריסים וחלונות לעיצוב הפנים והחוץ

מראה יפה לחלונות הבית ניתן להשיג במגוון דרכים. ניתן לרכוש חלונות מיוחדים, מפרופיל בלגי ועד משקופי עץ או אלומיניום בגימורים שונים.

החלונות של היום הם לא החלונות של פעם. בכל הקשור בהתקנת חלונות חדשים, כדאי לבחון את כל מה שיש לשוק להציע, כולל יכולות בידוד תרמי ואקוסטי.

תחום החלונות השתכלל מאוד ומה שהיה נחשב פעם שמתאים רק לאירופה, או למקומות קרים, נכנס היום יותר ויותר לשימוש בישראל.

חלונות טריפלקס

כחלק מבנייה ירוקה, אפשר לקבל חלונות מבודדים, אך כאן יש לשים לב למונח מבלבל במקצת: חלונות טריפלקס.

מתקיני חלונות ואנשי מכירות אוהבים למכור חלונות טריפלקס ללקוחות שלהם. מדובר בחלונות שבהם זגוגית שעשויה משני לוחות זכוכית, ופילם בינהם. הפילם מחזק את הזגוגית, והיות והזכוכית מודבקת אליו, הוא מונע פיזור שברים; השמשה הקדמית של הרכב שלכם עשויה מזכוכית בטכנולוגיה הזו.

היות והטריפלקס חזק יותר מחלונות רגילים, הוא מתאים למי שרוצים לוותר על סורגים, למשל, או על תריסים, אך אין לו כמעט יתרונות תרמיים או אקוסטיים.

חלונות עם זכוכית בידודית הם חלונות שבהם מותקנות שתי זגוגיות עם שכבת אוויר בינהן. לעומת הטריפלקס, לחלונות אלה יש תכונות תרמיות מצוינות ותכונות אקוסטיות טובות בזכות שכבת האויר המבודדת.

 

בחור צעיר מתקין לבד תריסים בביתו

מגוון בעלי מקצוע המתמחים בתחום מחכים לכם בקטגוריית תריסים וחלונות באתר B144

 

מסגרות וחלונות דריי קיפ

כמו חלונות הזכוכית הבידודית, שהובאו לארץ מאירופה הקרה (ומבודדים גם בקיץ כמובן), רואים כאן יותר ויותר חלונות דריי קיפ.

חלונות אלה ניתנים לפתיחה בשתי צורות: אופקית, לצד – כמו חלון רגיל, ואנכית – עד זווית של 45 – 60 מעלות.

היתרון הוא איטום טוב יותר מפני רוחות ואפשרות להשאיר את החלון פתוח גם במצב של רוח חזקה או אפילו גשם. בנוסף, היות והם נפתחים כלפי מעלה, הם לא מאפשרים יציאה ומתאימים לחדרי ילדים ומשפחה – במקום, נניח, סורגים.

סורגים

סורגים יפים, מברזל, בעבודת יד של מסגר, או חברה לייצור סורגים. את אלה ניתן לצבוע כיום במגוון סוגים של צבעי מתכת – מאפור ושחור, ועד צבעים 'קישוטיים' יותר, כמו כחולים ואדומים. התקנה של סורגים מעוצבים, בתוספת עציץ פורח בחלון, יכולה לחולל נפלאות למראה הבית או הדירה.

לצד הסורגים הרגילים, הקבועים, ישנם גם סורגים מתקפלים. לאלה יש מראה פחות או יותר אחיד, ולרוב הם צבועים בצבעי לבן, אך גם כאן ישנו מקום למשחק – בעיקר בצבעי הסורגים. את הסורגים השונים נועלים במנעולים תלויים או מנעולים שהם חלק מהסורג עצמו – בעיקר כשמדובר בסורגים מתקפלים.

במקרה של תקיעת הסורג, כדאי לא לנסות פתרון אחר, מלבד פורץ מנעולים, כדי לא להחליש את יציבות הסורג.

תריסים

בישראל נפוצים מאוד תריסי רפפה, שפעם היו ברובם עשויי פלסטיק. לצידם ניתן למצוא תריסי גלילה ותריסים – בעיקר בירושלים – עשויים לוח מתכת.

גם בתריסי הרפפה ישנה היום התקדמות עצומה בכל התחומים: מסוג החומר שמשמש לייצור התריסים, דרך איכותם וחוזקם, ועד לצבעים שלהם והאופן שבו הם מותקנים.

מפעלי התריסים מציעים מכירה והתקנה של תריסי רפפה עשויי אלומיניום מסוגים שונים, כך שכיום אפשר לקבל תריסים בעלי שלבי אלומיניום ממולאי פוליסטירן. לאלה תכונות אקוסטיות טובות יותר, הם קלים והם גם מבודדים יותר מבחינה תרמית. שילוב שלהם עם חלונות מבודדים יכול לחסוך לכם הרבה חשמל וחלופין, אם החלטתם לוותר על תריסים, תמיד אפשר לשלב חלונות וסורגים לשיפור הרגשת הבטחון האישי.

search