העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תכשיטים: עגילים עושים את ההבדל

בחירה נכונה של עגילים יכולים להוסיף המון למראה הפנים. כיצד עושים זאת נכון?

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

בין אם מדובר בתכשיט לאירוע, ובין אם מדובר בתכשיט ליום יום, עגיל יפה הוא תמיד משהו שמוסיף הרבה למראה הפנים. חשוב להתאים את העגיל למבנה הפנים, לתסרוקת וגם לבגד כדי לקבל את האפקט המושלם. הנה כמה טיפים לבחירת והתאמת עגילים.

כיצד להתאים את תכשיטי העגילים לסוג ואופי הפנים?

קיימים סוגים רבים של עגילים, שמשמשים כתכשיטים לאוזניים, ועל אלה נוספים עגילים למקומות אחרים בגוף, שקשורים יותר בפירסינג. המבחר גדול: מעגילי פנינים עגולות, שלמות, שבנויות על בסיס שננעץ באוזן, דרך עגילי יהלומים תלויים ועד עגילים צבעוניים, עשויים כפתורים ונוצות. בשעה שהמבחר העצום של עגילים עלול להיראות מפחיד, הרי שבסופו של דבר אפשר למצוא את סוג העגיל שמחמיא לפנים – ממש כמו כל תכשיט אחר, או איפור.

פנים עגולים

לפנים עגולים יש לעיתים מראה רך, צעיר מאוד. לפנים כאלה כדאי להתאים עגילים ארוכים, בעלי זוויות חדות ולא מסובכים יחסית. עגילים קטנים ועגולים רק יאבדו במכלול הפנים וידגישו את המבנה הילדותי שלהם. באותה מידה כדאי להמנע מחישוקים שונים וטבעות – חשוב להשאר בצורות פשוטות, שאין להן הרבה נפח.

פנים סגלגלים (אובאליים)

סוג הפנים הזה מאופיין במצח ברוחב הלחיים, ובסנטר חד צר יותר – אך לא חד. כמעט כל צורה של עגילים תתאים לסוג הפנים הסגלגלים: ניתן לענוד תכשיטי עגילים ארוכים-תלויים, או עגילים ננעצים גדולים, אבל לא עגילים ארוכים מדי. עגילים שיעברו את הסנטר, יאריכו יותר מדי את הפנים.  אם את בוחרת בעגיל ננעץ קטן, חשוב שתאספי את השער לאחור, כדי שהעגיל יבלוט. עגילי פנינים מאורכות, תלויות, יתאימו גם כן.

פנים דמויי לב

פנים אלה יש להם מצח רחב, לחיים צרות יותר וסנטר די חד. מעין משולש הפוך, אך מעוגל יותר (לא 'משולש' של ממש). תכשיטים שיתאימו לבעלות צורת פנים כזאת יהיו הפוכים בצורתם לצורת הפנים:  משולשים או לבבות הפוכים.  אפשר לענוד עגילים דמויי משולש כתכשיטים באוזניים, ובמקביל לענוד על הבגד משולש דומה, מאותו סט או מסט דומה, ענק – תכשיט לצוואר - באותו סגנון וכד'. בעבר היו פופולריים מאוד תכשיטים תימניים, שהיו עשויים כסף. לתכשיטים אלה היתה צורה משולשת, ועליהם היו תלויים חרוזים או אבני חן – טורקיז. לבעלות פנים דמויי לב יתאימו תכשיטים או עגילים כאלה.

פנים דמויי יהלום

למי שהמצח שלה והסנטר צרים מהלחיים. כאן יידרשו עגילים רחבים, מעוגלים. ניתן בהחלט להשתמש בתכשיטי עגילי טיפה, כמו פנינים מאורכות, אבל לא בתכשיטי עגילים ארוכים וצרים.

פנים מרובעים

פנים מרובעים מאופיינים  באחידות – מצח-לחיים-סנטר. תכשיטים עדיפים? מעוגלים או עגולים, מאורכים ומנצנצים. אפשר לענוד עגילים עגולים או מטיפוס 'נברשת' או אפילו עגילי טיפה, בתנאי שהם מסיטים את תשומת הלב ממבנה הפנים המרובע.

אם כן, אם האופי שלך מאפשר לך, בכל מה שקשור בתכשיטים ועגילים אל תחששי להשתמש באביזרים שונים ובשילובי צבעים שונים. עגילים קטנים ידגישו את הפנים. עגילים מאורכים – יעשו אותם ארוכים יותר. תכשיטים ועגילים שיש בהם נוצות, כפתורים ואפילו טונות של אבני סברובסקי או 'יהלומים מזויפים' יהפכו אותך לשיחת המסיבה, זה בטוח.

search