העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תכשיטים בדרך לחופה

זוגות צעירים, היכן קונים תכשיטים ראויים לאירוסים ונישואים מבלי לקרוע את הכיס?

clock-icon 1 דקות קריאה

חלק ניכר מהטבעות היקרות שאנחנו קונים הן טבעות אירוסין ונישואין. מדובר לרוב בקניה של זוג צעיר, בתחילת דרכו, כשהפרוטה לא בדיוק מצויה בכיסו. האם בקניית טבעת נישואין או אירוסין, יש מקום לשאלה "איפה לקנות טבעת"? בהחלט – והנה כמה פרטים שיעזרו לכם להבין מי השחקנים במגרש של קניית תכשיטים.

תכשיט יהלומים או טבעת מתוך קטלוג, או בעיצוב אישי?

יש מי שיבחרו בטבעת נישואין או טבעת אירוסין מתוך קטלוג של תכשיטן או חברת תכשיטים מוכרים וידועים. לעומתם, ישנם מי שיזמינו טבעת יהלומים בעיצוב אישי אצל צורף או מעצב תכשיטים, שרק מתחילים את דרכם, אבל עיצוב התכשיטים שלהם רדיקלי וייחודי ביותר. זהו קודם כל עניין של סגנון אישי.

מעצבים ותכשיטנים, צורפים או 'מישהו בבורסה'?

שאלת המחיר אינה שאלה משנית, אבל עד כמה זהות היצרן משפיעה על מחיר התכשיט? עד כמה משפיע שמו של היצרן, האופנאי או הצורף, על מחיר התכשיט או הטבעת? ההשפעה רבה מאוד: תכשיט יהלומים של קרטייה, כריסטיאן דיור או אפילו מעצב מקומי ידוע או חנות ידועה ומוכרת, יעלה יותר מאותו תכשיט בדיוק, שלא חתום עליו "שם גדול".

צריך להבין, שבסופו של דבר חלק גדול מייצור טבעות איכות הוא ייצור ידני. חומרי הגלם והוצאות השיווק הם המשפיעים ביותר מבחינת המחיר. ניתן לכן להוזיל את הטבעת אם מזמינים אותה אצל יצרן שהעלויות השוטפות שלו נמוכות והוא לאו דווקא משקיע בפרסום ושיווק. כך, לעיתים, לאותו סוג תכשיט, חנות בקניון תהיה יקרה יותר, רק בגלל שעלויות החזקת החנות גבוהות ומשפיעות על מחיר התכשיט או הטבעת. מצד שני, יצרנים עלומי שם עלולים להיעלם יום אחד, דווקא כשתצטרכו אותם. בנוסף, בעתיד, אם תנסו למכור תכשיט שאין שם מאחוריו, תקבלו רק את מחירו בחומרי הגלם; לא תתלווה לו אותה תהילת אספנות ויוקרה, שיש לתכשיט יוקרתי מבית מפורסם.

רכישה מקוונת של תכשיטים

היום ניתן לקנות לא מעט יהלומים, תכשיטים וטבעות בחנויות מקוונות באינטרנט: האם זו אופציה טובה?

רובנו מעדיפים עדיין למשש את התכשיט, להציג את היהלומים שבו אל מול האור ולחוש את הטבעת. גם מסיבה זו, הקנייה באינטרנט עדיין קשה לרובנו. גם נושא המידות הוא בעייתי: גם ככה קשה להפתיע מישהי עם טבעת, שאולי לא תתאים לאצבע הנבחרת. אז מה היתרון?
היתרון הוא בכך שאפשר לסקור את קטלוג הדגמים והעיצובים ללא לחץ מוכרנים או זמן. מול חנות מקוונת ניתן להשוות עיצובים של יצרנים שונים ולקבל עיצה ממכרים וחברים; אפשר אפילו לבחון את תגובת הכלה המיועדת כבדרך אגב: לבקש לשמוע את דעתה על טבעות ש"חבר" מבקש לקנות לחברתו.

משווקים שונים בבורסה מחזיקים אתרי אינטרנט למכירת יהלומים, תכשיטים וטבעות. רוב רובם מאפשרים לבחור טבעת יהלומים מהקטלוג המקוון, לבוא ולבחון אותה בבורסה ועדיין ליהנות ממחיר האתר המקוון – שהוא לרוב נמוך יותר.

טיפ לסיכום: בין אתם מעצבים ומזמינים תכשיט בעצמכם, ובין אם אתם קונים מקטלוג – קבלו תעודת הערכה גמולוגית של היהלומים, התכשיט או הטבעת, חתומים כהלכה. בכל מקרה כדאי לבחון את המחירים בשוק בכמה מקומות ולהתייעץ עם חברים או קרובי משפחה שקנו לאחרונה תכשיט או טבעת.