העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך לבחירת טבעות אירוסין

מספר שיקולים מרכזיים בבחירת טבעות אירוסין

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

תכשיטים כמו טבעות אירוסין מסמלות חגיגיות, טקסיות, אהבה והצהרת כוונות ולכן עליהן להיות יוקרתיות, מעוצבות כהלכה ומתאימות לטעמן של העונדות אותן. להלן מספר שיקולים מרכזיים בבחירת טבעות אירוסין.

סוגי טבעות אירוסין

לעומת טבעות נישואין, טבעות אירוסין אינו מחויבות בדיני הכשרות היהודית ולכן ניתן באופן תיאורטי, להשתמש בכל סוג של טבעת, מכל חומר ומכל צורה. הדבר הראשון בבחירת טבעת האירוסין אותו יש לקחת בחשבון הוא הצורה והתאמת הצורה לבעליה.

ניתן למצוא מספר סוגים נפוצים של טבעות אירוסין :

סוליטר טבעת "עגולה", חלקה והומוגנית אשר נושאת בראשה אבן יהלום (או אבן אחרת) מרכזית ודומיננטית. היהלום יכול להגיע במספר ווריאציות של הצמדה לטבעת בין היתר ע"י שימוש בתופסנים (שיניים) כאשר ההבדל העיצובי במקרה זה נובע ממספר השיניים וגודלן.

סוליטר עם יהלומי צד על מנת להפוך את טבעת הסוליטר ליוקרתית יותר אך יחד עם זאת, הומוגנית ואסתטית, ניתן להשתמש בשיבוץ יהלומי צד לאורך הטבעת עד למפגש עם אותו "כתר" אשר מהווה את יהלום הסוליטר. טבעות אירוסין אלו נפוצות ומבוקשות במיוחד.

טוויסט טבעות אירוסין, במגוון הצורות לרבות סוליטר, אשר אינן מגיעות במראה העגול אלא יוצרות בקצה החיצוני מעין זווית פיתול (טוויסט) אשר מקנה להן מראה מיוחד. טבעות טוויסט שוברות את המבנה המרחבי הרגיל לטבעות והופכות למרכז תשומת הלב על ידה של העונדת אותן.

סוגים נוספים של טבעות אירוסין: טבעות קלאסיות (חישוקים) וטבעות מעוצבות ע"י צורות גיאומטריות מופשטות יותר.

טבעות אירוסין מה עוד חשוב לדעת לפני הבחירה?

על מנת לבחור טבעות אירוסין בצורה הטובה ביותר, יש להכיר את הצורה אשר אותה תעדיף העתידה לענוד אותה. לשם כך רצוי לחטט מעט בקופסת התכשיטים שלה ולבחון את העיצובים המועדפים עליה.

בנוסף, צבע הינו שיקול אותו יש לקחת בחשבון גם כן בבחירת טבעות אירוסין, כאשר ברוב המקרים בהירות עור יעדיפו צבעי טבעות בהירים ולהיפך אך הדבר תלוי גם כן בהעדפה אישית. שים לב כי הצבע נקבע ע"י החומר ועל כן יש להכיר את סוג המתכת הרצויה (זהב צהוב לעומת זהב לבן למשל) ולעמוד על איכותה ומידת הניקיון שלה, כנ"ל גם לגבי איכות היהלום, במידה ותבחר ללכת על האפשרות הטובה ביותר.

search