העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים נוספים לבחירת טבעת אירוסין

מעמד בחירת טבעת אירוסין יכול לבלבל עקב המבחר העצום של טבעות אירוסין המוצעות היום בחנויות

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

מעמד בחירת טבעת אירוסין יכול לבלבל עקב המבחר העצום של טבעות אירוסין המוצעות היום בחנויות. על מנת לעשות בחירה מושכלת צריך ידע בתחום היהלומים.

טבעות אירוסין מתאפיינות בעיצוב הטבעת ובחירת היהלום המשובץ בטבעת. בעוד שעיצוב הטבעת הוא עניין של טעם ומשתנה מאישה לאישה. יהלומים יש לבחור על פי ידע מקצועי בתחום התכשיטים.

מאפייני היהלום וקביעת מחירו

הגורם הכי חשוב בטבעת אירוסין הוא היהלום, מחירי היהלומים השונים משפיעים בצורה ישירה על מחירי טבעות האירוסין. ניתן לומר כי מחירי טבעות אירוסין נקבעים על פי היהלומים המשובצים בהם.

כל יהלום נמדד על פי ארבעה קריטריונים ומחירו נקבע בהתאמה להם.

משקל- משקל היהלום נמדד על פי קראט. היחס עומד על קראט אחד השווה ערך ל- 0.2 גרם. ככול שמשקל היהלום הינו גבוה יותר כך היהלום נחשב כנדיר יותר ומחירו גבוה.

ניקיון- יהלומים נוצרים תחת האדמה בחום קיצוני קרוב לליבת כדור הארץ, בזמן היווצרותם הם ספוגים פגמים שונים מהחומרים הנמצאים בסביבתם, ישנם פגמים המעלים את ערכם בצורה משמעותית, כמו יהלומי פנסי. יהלומי פנסי הם יהלומים צבעוניים מאוד נדירים, שקיבלו את צבעיהם במהלך היווצרותם מחומרים שונים. יחד עם זאת ישנם פגמים אחרים המורידים את ערכו של היהלום. יהלום ללא פגמים לחלוטין הינו נדיר מאוד ולכן מחירו נקבע בהתאמה.

צבע- היהלום צריך להיות חסר צבע לחלוטין, אך לא כל היהלומים הם כאלה. ישנו סולם הקובע את צבעו של היהלום בין צהבהב לבין חסר צבע. יהלומים בעלי גוון צהבהב הם יותר נפוצים ולכן מחירם נמוך יחסית, לעומת זאת יהלומים חסרי צבע הם הנדרים ביותר ועומדים בראש הרשימה ומחירם גבוה יותר. יהלומי פנסי אינם נמדדים בצורה זו, כי הם מוגדרים כיהלומים צבעונים ובדיקת הצבע שלהם נעשית על פי עומק הצבע של אותו היהלום באופן ספציפי.

חיתוך- צורת החיתוך נקבעת על פי על הפרמטרים שמנינו מעלה, החיתוך של היהלום מעניק לו את היופי, הברק והניצוץ המיוחד. ישנן צורות חיתוך שונות ומגוונות אך ניתן לפצל אותן לשתי קטגוריות עיקריות:

צורות חיתוך עגולות- צורת חיתוך עגולה היא המוכרת והמבוקשת ביותר גם בתחום טבעות אירוסין אך גם לכלל תכשיטי היהלומים. מעבר לכך ישנן עוד צורות חיתוך בקטגוריה זו כגון: אליפסה (אובלי), עין (מרקיזה), חיתוך טיפה וחיתוך בצורת לב.

צורות חיתוך מרובעות- צורת חיתוך מרובעת מתאימה ליהלומים בעלי משקל גבוה יחסית, ומונה צורות שונות של ריבועים, מלבנים, מדרגות וכדומה. בראש הרשימה, הצורה הכי מבוקשת (אחרי חיתוך עגול) היא חיתוך פרינסס, חיתוך מרובע המעניק צורה וברק ייחודיים, במיוחד בתחום טבעות האירוסין.

עיצוב טבעת אירוסין

כפי שציינו העיצוב צריך להיעשות בהתאמה לטעמה של בת הזוג. על מנת לבחור את העיצוב המתאים לה ביותר כדאי לבקש עזרה בבחירה מחברה טובה, או קרובת משפחה המכירה את טעמה של בת הזוג ותוכל לעזור בבחירת עיצוב מתאים.

search
ממוצע דירוגים: 3 מתוך 5, כמות מדרגים:1