העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

הצעת נישואין בלתי נשכחת: המדריך המלא

על חוף הים או עמוק בתוכו, ביער או באמצע המדבר... בערב, באמצע מסעדה עמוסה או בלילה, במיטה: יש הרבה אפשרויות להציע נישואין באופן בלתי נשכח. רק אל תשכחו את הטבעת!

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
הצעת נישואין

הצעת נישואין היא אירוע מרגש מאוד, שמלווה בלא מעט חששות. גם זוגות שיוצאים זמן רב ויודעים שהם רוצים להמשיך לחיות ביחד או יודעים שיתחתנו, עדיין, כאשר ההצעה מועלית באופן רשמי, היא מרגשת. 
כל אחד יודע שצריך ללוות את הצעת הנישואין לפחות בזר פרחים יפה, גדול, רומנטי ומפתיע. אבל זה די שגרתי ולא באמת מרגש או ייחודי. 
לעומת זאת, זר פרחים רגיל למראה שאתם מביאים לזוגתכם – כמו בכל סוף שבוע, כמו שאתם רגילים - שטבעת האירוסין מוחבאת בו, יהיה לא רק מפתיע, אלא ממש יפיל אותה מהרגליים.
אחר כך, אחרי שהתגלתה הטבעת, אתם יכולים לשלוף את השוקולדים או את בקבוק השמפניה שהחבאתם מראש.

 

עקרון ההפתעה

בשתי מילים? פוקר פייס. בחמש מילים? פוקר פייס לכל אורך הערב. 
בדוגמא למעלה הדגמנו כמובן את עקרון ההפתעה. אפשר לחולל הפתעה בכל מקום והיא יכולה לבוא בקטנה, ממש. יש לא מעט מסעדות, למשל, שישתפו אתכם פעולה ובארוחת ערב רגילה לחלוטין יגישו איזו טבעת אירוסים יפה בתוך הקינוח שתזמינו. 
זה לא משנה אם אתם הולכים על משהו קטן או תולים שלטים בכל העיר: הרעיון בעקרון ההפתעה הוא תזמון נכון ושמירה בסוד גמור על כל העניין, עד הרגע הנכון. 

 

מיקום, מיקום, מיקום

הדבר הטבעי ביותר הוא להציע נישואין במקום מרגש ובלתי שגרתי. הרבה בעלי צימרים כבר ראו הצעות נישואין, ויוכלו לעזור לכם להכין את הצימר שתזמינו ולמלא אותו בבלונים, תמונות מהחיים המשותפים שלכם, פרחים ועוד. 
אם בחרתם במיקום אחר – בטבע, למשל – הכינו אותו מראש או הביאו אתכם כמה דברים שיהפכו אותו אישי יותר ומותאם לאירוע. 
זה יכול להיות סל פיקניק או אפילו ארוחת שף זוגית, שתצוץ פתאום, משום מקום. 

 

הצעת נישואין במסעדה על שפת הים

טבעת יהלומים מהממת

כל אחד ואחת והתקציב שלהם: אנחנו מתחילים בנושא הזה, כי טבעות אירוסין עלולות להיות יקרות למדי, אם מבקשים לקנות טבעת יהלומים גדולים או נקיים במיוחד. 
יש זוגות שבוחרים יחד את הטבעות שלהם, אבל מדובר לרוב בטבעת הנישואין ופחות בטבעת האירוסין, שהיא יותר אישית מטעם החתן. 

 

יהלומים נמדדים על פי כמה פרמטרים:

גודל האבן

נמדד בקראט, שהוא יחידת משקל לאבני יוקרהו ומתכות אציליות. מחירו של קראט שלם עלול להגיע לאלפי דולרים, אבל אפשר למצוא אבנים יפות באלפי שקלים גם בגודל קרוב לזה.
מידת הניקיון של היהלום או ה"אבן": ככל שהיהלום שקוף יותר, צלול ונקי יותר (ללא נקודות או פגמים), הוא יקר יותר. 

צורה וליטוש 

ליטוש טוב יכול להעלות מאוד את ערכה גם של אבן קטנה יחסית או פחות נקייה. צורה יכולה להיות עגולה או אחרת; אליפטית, למשל, או אפילו צורת דמעה או מרובעת.

 

כיצד בוחרים יהלום בגודל של קראט אחד, למשל? 

באופן כללי בחרו קודם כל צורה – עגולה היא המקובלת ביותר.
אחר כך בחרו משקל מינימלי שמתאים לכם ואז בחרו מידת ניקיון וצבע. התחילו במידת הניקיון והאיכות הגבוהים ביותר ואז התחילו להתפשר קודם על מידת ניקיון ואז ורק אז, על צבע. 
בניקיון, רדו עד מידה שנקראת VS2 (שאלו את הצורף) לפני שאתם עושים ויתורים בצבע או חיתוך. בצבע, רדו עד מידה H לפני שאתם מוותרים שוב על משהו, כמו גודל או חיתוך.  הדבר האחרון שתורידו יהיה איכות חיתוך.
זכרו שהפרש של 10% בערך בגודל הוא מאוד לא משמעותי בעין. אם האבן באיכות טובה ואתם קרובים מאוד לגודל הרצוי, עשו שם ויתור קטן, ולא באיכות או בצבע. 

 

אפשרויות אחרות לטבעות אירוסין, מלבד יהלומים

אתם בהחלט יכולים להציע נישואין עם טבעת זמנית יפה, שמתאימה לתקציב של שניכם ולאופי שלכם. אתם יכולים להשתמש בטבעת שיש לה משמעות אישית עבורכם, כגון טבעת שעברה אליכם בירושה מסבתא או סבתא רבא. 

רוצים לדעת איפה כדאי לקנות טבעת אירוסין? היכנסו לרשימה מומלצת של חנויות תכשיטים באתר B144, בדקו המלצות של לקוחות ועשו בחירה חכמה!
 

search