העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

היהלומים הכי מפורסמים בעולם

יהלומים הם חלומה של כל אישה. היהלומים הם אוצר טבע נדיר, וישנם לא מעט יהלומים שהתפרסמו במהלך השנים...

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

 תכשיטים מסוג יהלומים הם חלומה של כל אישה. היהלומים הם אוצר טבע נדיר, וישנם לא מעט יהלומים שהתפרסמו במהלך השנים בגלל תכונותיהם הנדירות.

יהלום הטאג' מאהל

היהלום ניתן לאשתו המנוחה של השליט ממונגוליה שאה ג'האן, עם מותה של אשתו הוא בנה את הטאג' מאהל מקור עליה לרגל של תיירים רבים. היהלום היה בצורת לב, ועליו היו חרוטים המילים "אהבה היא נצחית", היהלום היה התליון מיוחד במינו של שרשרת זהב המשובצת באבני אודם.

יהלום הופ

היהלום הכי מפורסם בהיסטוריה, צבעו כחול והוא מוצג כיום במוזיאון ההיסטוריה בוושינגטון. משקלו 45.52 קראט, בעל צורה הדומה לאגס, אורך היהלום 25.6 מילימטר, רוחב 21.78 מילימטר, היהלום הנ"ל מכיל את יסוד הבור, מה שמעניק לו את הצבע הייחודי שלו, ונחשב ליהלום פנסי (יהלום צבעוני), יהלומי פנסי נדירים יותר מיהלומים לבנים, ביחס של 1:10000.

היהלום ידוע כיהלום מקולל עקב בעלויות רבות שעבר, וסופם הטרגי של בעליו.

מקורו של היהלום הוא בהודו שם הוא נכרה במאה ה17, במכרה קולור, לא ידוע מי היו בעליו הראשונים אך ידוע כי סוחר יהלומים צרפתי רכש את היהלום והביא אותו לצרפת במצבו הגולמי לאחר חיתוך ראשוני גס, היה משקלו כ 115 קראט.

עם השנים היהלום עבר ידיים רבות בן המלך לואי ה-14 ועד שהגיע למוזיאון כל בעליו מתו חסרי כל עם חובות גדולים.

יהלום טיילור ברטון

יהלום במשקל של 240.8 קראט במצבו הגולמי לפני ליטוש וחיתוך, עם רמת הניקיון הגבוהה ביותר, יהלום נטול פגמים לחלוטין במצבו הגולמי, קריטריון נדיר מאוד בתחום היהלומים. היום נמצא במכרה בדרום אפריקה ונרכש על ידי סוחר יהלומים ידוע בשם הראי ווינסטון, לאחר ליטוש וחיתוך היהלום הגיע למשקל 69.42 קראט, בעל צורה מיוחדת של חיתוך טיפה.

שחקן הקולנוע ריצ'רד ברטון רכש את היהלום הנדיר כמתנת אירוסין לאהובתו אליזבת טיילור, היהלום שובץ והוענק לשחקנית המפורסמת כתכשיט, טבעת אירוסין במעמד הצעת הנישואין, הנישואין לא צלחו, ושנים לאחר מכן אליזבת טיילור מכרה את הטבעת. טבעת האירוסין נקנתה על ידי אלמוני.

יהלום 555

ליהלום הנ"ל אין שם רשמי אך הוא קיבל את הספרה 555 מכיוון שמשקלו עומד על 555.55 קראט, ובעל 55 פאות, היהלום נחשב כיהלום הגדול ביותר בעולם, צבעו שחור, אך שהיהלום מגיע במגע עם אור ניתן להבחין שיש בתוכו יהלומים אדומים, היהלום הנ"ל נחשב גם הוא כיהלום פנסי, נדיר גם בגלל צבעו המיוחד אך גם גודלו העצום.

היהלום עבר ליטוש במשך שנים רבות על ידי האמן רן גורנשטיין, שיצר באמצעות הליטוש צורת חמסה, ההשראה לצורה המיוחדת נגלתה אליו בזמן השבעה של הוריו, והוא רוצה להביא לידי ביטוי את המאפיינים שונים של היהלום המיוחד שכולם סביב הספרה 5.

search
ממוצע דירוגים: 1 מתוך 5, כמות מדרגים:1