העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

תיווך בעיר הגדולה

דירות להשכרה ולמכירה בתל אביב אולי אין, אבל מתווכי דירות לא חסרים בעיר הגדולה. האם יש מתווכים טובים יותר וטובים פחות? איך נוכל לבחור ולהגיע לאיש מקצוע טוב באמת?

clock-icon 2 דקות קריאה
צוות B144
מתווך עם קובייה של בית ביד

הביקוש לנדל"ן בתל אביב הוא גבוה, אפילו גבוה מאוד. הביקוש הזה הביא בעלי נכסים רבים לעשות בהם שינויים והתאמות, כך שהם יוכלו להוציא מהם את המקסימום, מבחינת ערך. זה אומר חלוקת דירות גדולות לדירות קטנות מאוד, הוספת חדר או סגירת מרפסת והכנסת שינויים אחרים, שהם לא תמיד מוצלחים, בלשון המעטה.
בתל אביב, מי שלא נזהר ושוכר את הדירה הלא נכונה, עלולים למצוא את עצמם ישנים באמבטיה, ואוכלים או מבשלים במה שהיה פעם חדר השירותים. בנוסף על כל זה, העיר מחולקת לרבעים ושכונות, שלכל אחד ואחת אופי שונה, הרכב אוכלוסיה שונה ותמהיל דירות וביתים אחר.
אם אתם רוצים לגור בשכונה שהיא בעיקרה מבוגרת או מבוססת, אתם צריכים לחפש נכס במקום אחד. אם אתם צעירים ומחפשים נכס עם פוטנציאל או דירה "עם אופי", תצטרכו לחפש אותם במקומות אחרים – ובמחירים אחרים. האם אתם יודעים איפה לחפש? ואם כן, האם אתם יודעים כמה הנכס שווה או כדאי? כאן נכנס לתמונה המתווך, כאשר הוא בהחלט יכול להציל אתכם מקניה או שכירת נכס לא מוצלחת. העניין הוא, שהמתווך צריך להיות בעל מקצוע טוב ומנוסה, עם קשרים טובים.

מתווך מורשה

נתחיל מזה שלא כל אחד ששם שלט "משרד תיווך" יכול להיות אכן מתווך. לא מתווך בתל אביב ולא מתווך מחוץ לתל אביב. כדי להיות מתווך, יש לקבל לשם כך רישיון ממשרד המשפטים. מי שרוצים להיות מתווכים לומדים לבחינות שעורך המשרד והם יכולים לקבל רישיון תיווך רק אם עמדו בבחינה.
חשוב מאוד לדעת, שהעבודה שהמתווך הוא מתווך מורשה מחייבת אותו לדברים מסוימים ובעיקר להגינות כלפי הלקוחות שלו אבל גם מגנה עליו, מבטיחה את קבלת העמלה שלו ועוד.

תיווך בתל אביב

מתווך או משרד תיווך בתל אביב לא שונה בהרבה ממשרד תיווך בכל אחד מחלקיה האחרים של הארץ. העניין הוא, שהיות ותל אביב היא עיר גדולה, מורכבת ומגוונת, הרי שהמתווכים שעובדים בה מתמחים לרוב במקומות או בשכונות מסוימות ובנכסים מסוג מסוים.
אם ניקח למשל עיר בינונית כמו ראש העין, נוכל למצוא בה לא מעט משרדי תיווך, אבל כל אחד מהמתווכים יכיר את כלל הנכסים בשכונות השונות ובכל העיר. בתל אביב, רוב משרדי התיווך משתדלים להתמחות לא רק בשכונות מוגדרות, ואפילו בסוגי נכסים מסוימים, אלא גם בנכסים בשווי מסוים.
קיימים לא מעט משרדי מתווכים בתל אביב שההתמחות שלהם היא בנכסי יוקרה. מדובר במשרדי תיווך שמתמחים בדירות פאר בשכונות הצפוניות של תל אביב ובבתים פרטיים. משרדי תיווך אחרים מתמחים באיתור הזדמנויות השקעה או פיתוח. מתווכים אלה קובעים את מיקומם לפי מידת ההתעוררות של השכונה התל אביבית או הפוטנציאל שלה לעבור הליך של שיקום או תמ"א 38.
פעם הייתה זאת פלורנטין, שנחשבה לשכונה להשקעה, ופעם אחרת יפו, שכונת ביצרון וכו'. משרדי תיווך תל אביביים אלה יודעים לאתר נכסים אטרקטיביים, בעיקר כאמור עבור משקיעים.
באופן כללי, ככל שיש יותר תנועה בשכונה מסוימת, או פוטנציאל בשכונה אחרת, שם תמצאו יותר מתווכים. ככל שהשכונה רדומה יותר או פחות מעניינת, יהיו בה פחות משרדי תיווך.

 

מתווכת מביאה למשפחה מפתחות לבית החדש שרכשו

 

התמחות בהשכרה מול תיווך בתל אביב של נכסים למכירה

מרבית משרדי התיווך בתל אביב ישמחו לתת לכם את שני סוגי השירותים: איתור של דירות או בתים להשכרה, לצד תיווך נדל"ן פרטי בכלל – גם של נכסים למכירה. קשה למצוא מתווכים שמתמחים רק במכירה או רק בהשכרה, אלא אם כן מדובר בנכסים מסחריים, שבהם נושא ההשכרה הוא הרבה יותר מקובל ונפוץ.

תיווך בתל אביב – נכסים מסחריים

התחום המסחרי בתל אביב מוצף במשרדי תיווך. בין אם מדובר בתיווך משרדים, מחסנים או כל סוג נכס מסחרי אחר, משרדי תיווך תל אביביים אלה עובדים הן בצורה עצמאית והן מול חברות ניהול שונות, שמפנות אליהן נכסים.
האם תוכלו למצוא נכסים מסחריים גם ללא מתווך? מאוד יכול להיות שכן, אבל זכרו שבמיוחד בתל אביב, שבה הביקושים לנדל"ן גבוהים, יש חשיבות לאיתור מהיר של נכס אטרקטיבי, ובכך יכול לעזור כל מתווך בתל אביב.

 

רוצים לקנות דירה חדשה שתתאים לכם בול? מיטב המתווכים ממתינים לכם בקטגוריית תיווך באתר B144