העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מתי מומלץ לעבוד עם מתווך?

עלות דמי תיווך, שעלולה להגיע לכדי 2.5% מערך העסקה ברכישת דירה, מרתיעה רבים מפנייה למתווך. ובכל זאת, למתווך יש תפקיד מהותי בעסקת נדל"ן, והוא בהחלט יכול להועיל לכם.

צוות B144
clock-icon 2 דקות קריאה
מתווכת מחזיקה בית ביד בחמימות

עיקר התפקיד של מתווכי נדל"ן הוא להביא קונים ומוכרים או שוכרים ומשכירים אל שולחן המשא ומתן, בקשר לנכס כזה או אחר.
יכולתם של מתווכים לגשר ולפשר בעסקאות שונות בין אם מכירה ובין אם דירות להשכרה, היא שהופכת אותם למוצלחים יותר או פחות ואכן, בשנים האחרונות פונים רבים מהם לקורסים של מגשרי מקרקעין ונדל"ן.
יש מתווכים שמגדילים לעשות, ולא סומכים רק על ההערכות השווי שהם נותנים, אלא עובדים עם שמאי מקרקעין, כדי לתת ללקוחות שלהם שירות טוב יותר. שירות כזה עולה אמנם יותר, אבל הוא עשוי לאפשר גישור מהיר יותר על פערי ציפיות של מוכרים מול קונים, וההפך.

מתי חשוב לפנות למתווך?

אפשר לחלק את התשובה לשניים: למי שמשכיר או מוכר את הנכס, ועבור מי שמעוניינים בו.
בכל מקרה, עבודה מול או עם מתווך חשובה כאשר לא מכירים את המקום או האזור שבו מעוניינים בנכס, כאשר מחפשים משהו ספציפי או כאשר תנאי המכירה או ההשכרה הם תנאים מוגדרים, ולא פשוטים. במקרים כאלה יש למשרד תיווך או מתווך מנוסה ומקושר, יתרונות רבים.

אזור לא מוכר

כאשר אתם מבקשים לקנות נכס באזור חדש ולא מוכר מבחינתכם, רצוי לעבוד עם מתווך מקומי.
מעבר לעיר אחרת ורכישת דירה במקום חדש הם צעדים משמעותיים שעלותם גבוהה מאוד.  גם שכירת דירה או בית עלולים להיות עניין יקר, במיוחד כאשר מדובר במשפחה שלמה, על חפציה ומיטלטליה. כל מעבר דירה מחייב הזמנת חברת הובלות, אובדן זמן יקר ועוד.
המתווך המקומי מכיר את השטח בצורה הטובה ביותר, את מאפייני השכונות והאזורים, את טיב ומהות הנכסים, מחירים מקובלים באזור וכיוצא באלו. 
ניסיון "לתקוף" את הנושא לבדכם עלול לגרור בעיות ועיכובים ואפילו לגרום לרכישת נכס שאינו מתאים לכם או כזה שלא יענה על הצרכים שלכם.

כאשר הזמן יקר

הזמן של כולנו יקר כמובן ואצל רבים מאיתנו הוא המשאב הנדיר ביותר או גורם חשוב. דבר זה נכון במיוחד כאשר נמצאים בלחץ זמן. אם מתחילים שנת לימודים או עבודה חדשה, אם צריכים לממש נכס וכו'.
יש אנשים שפשוט לא יכולים או מוכנים להקדיש את הזמן הרב הדרוש לביצוע עסקת נדל"ן – מצד המוכר מדובר על שיווק, הצגת הנכס לאנשים וכדומה, ועבור הקונה או השוכר מדובר על חיפושים רבים של מודעות מכירה, נסיעות לראות נכסים, משא ומתן ועוד.
מתווך נדל"ן טוב מבצע את כל "העבודה השחורה" הזו עבור הלקוח ויודע כיצד לאתר את הנכס המתאים ביותר לצורכי הלקוח מצד אחד, ויודע לסנן עבור מי שיש להם נכס את הלקוחות האמיתיים והמתאימים מתוך מי ש'רק מבררים'.

 

 

זוג לוקח בחיוך מפתחות ממתווך

 

נכס בבלעדיות

בשוק הנדל"ן בישראל, יש מקרים רבים בהם נכסים מסוימים נמצאים בבלעדיות אצל סוכנות תיווך מסוימת. במקרים אלו, חייבים לעבוד עם המתווך, אחרת לא תשמעו על הנכס ובוודאי שלא תוכלו לקנות אותו או לשכור אותו. 
מצד בעלי הנכס, היתרון בתיווך בבלעדיות יכול להיות שיווק אגרסיבי יותר על ידי המתווך וגם דמי תיווך נמוכים יותר.

תיאומים לוגיסטיים

במקרה של השכרת דירה לשוכר חדש יש לאתר שוכרים פוטנציאליים, לסנן מועמדים לא מתאימים ובעיקר לתאם ביקור בנכס מול השוכר החדש והדייר שנמצא בנכס. במקרים רבים זה סיפור לא פשוט מבחינה לוגיסטית.
היעזרות במתווך נדל"ן מורידה את כל הפרוצדורות האלו מבעל הנכס ומעבירה אותן לטיפולו המקצועי של המתווך.

כאשר הנכס רחוק

כיום, לאנשים רבים יש נכסים להשקעה שאינם קרובים למקום מגוריהם. במקרה כזה כדאי להיעזר במתווך גם כי הוא מכיר את השטח הרבה יותר טוב ממי שלא מתגוררים באזור, וגם כי הוא יכול להשגיח על הנכס ולנהל אותו, במידת הצורך.
כאשר הם טובים ומוצלחים במה שהם עושים, מתווכי נדל"ן הם אנשי מקצוע מיומנים, השולטים באזור עבודתם ומכירים את השוק המקומי על בוריו.
ברוב המקרים המתווכים באמת מצדיקים את עמלת התיווך ומשיגים עסקאות מתאימות לצרכי הלקוח במחירים הוגנים.

 

רוצים לקנות בית חדש או להשכיר דירה? מיטב המתווכים מחכים לכם בקטגוריית תיווך באתר B144

search