העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

כיצד מוצאים מתווך

איז דברים צריך לבדוק אצל המתווך

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

כיצד מוצאים מתווך מקצועי ומיומן

מתווך נדל"ן מאורלנדו, פלורידה, מצא דרך יצירתית למשוך קונים לנכסים אותם הוא משווק. הוא בנה אתר עם תמונות תלת מימד של העיר ושל הנכסים רלבנטיים. המתווך שלח ללקוחות פוטנציאליים עלון מידע עם משקפי תלת מימד וקישור לאתר בו ניתן לראות את העיר ואת הנכסים בצורה מרהיבה ומיוחדת ואין ספק שהוא הצליח לגרום לאנשים רבים להיכנס לאתר שלו. רובנו לא מבקשים ממתווך הנדל"ן שלנו להפיק אתרים מושקעים ויצירתיים, אלא פשוט לספק לנו שירות מקצועי ואמין, לאתר עבורנו נכס מתאים מבחינת הצרכים שלנו והמחיר, או לחלופין למצוא קונים רציניים עבור נכס שאנו מוכרים.
בתחום בו המחירים גבוהים מאוד כמו תחום הנדל"ן ויש יותר ביקוש מהיצע, חשוב למצוא מתווך מקצועי ומיומן – על הדרכים למצוא אותו תלמדו במאמר הבא.

כך תמצאו מתווך נדל"ן שיודע את מלאכתו נאמנה.

רישיון תיווך: בישראל, מתווכי נדל"ן חייבים בהסמכה מתאימה ורישיון שיש לחדשו בכול שנה. לכן השלב הראשון במציאת מתווך מקצועי ומיומן הוא לוודא כי לבעל המקצוע שעמו אתם רוצים לעבוד יש את ההכשרה המתאימה בתחום ואת האישורים הנחוצים.
המלצות מוכחות: הדרך הטובה ביותר לאיתור מתווך נדל"ן מקצועי ואיכותי היא באמצעות המלצות מוכחות, לאו דווקא מהמתווך עצמו אלא מאנשים שאתם סומכים עליהם. לחילופין, אפשר לבקש לראות פרטים מוכחים של עסקאות קודמות – בין אם מצד הקונה או מצד המוכר.
התרכזו באזור הרצוי: מתווכי נדל"ן מתמצאים באזורים ספציפיים שבהם הם עובדים באופן קבוע לעיתים במשך שנים רבות. לכן חשוב לחפש מתווכים וסוכנויות על פי אזורי היעד. הכוונה אינה רק להתמקד בעיר הכללית אלא ממש בשכונות וברחובות.
היפגשו עם המתווך בנכס לדוגמא: דרך טובה להתרשם מדרך עבודתו של מתווך נדל"ן היא לקבוע פגישה בנכס לדוגמא – אפילו אם אינכם מעוניינים בנכס הזה ספציפית. כך תוכלו להתרשם מאופיו של המתווך ולראות כיצד החיבור ביניכם עובד.
זמינות: כמובן שהעבודה שהמתווך עסוק עם הרבה נכסים תחת אחריותו, היא אינדיקציה טובה לכך שמדובר על איש מקצוע מיומן. אך חשוב לשים לב לכך שהמתווך אינו עסוק מדיי ושהוא זמין עבורכם ופנוי לשאלות, ייעוץ, בדיקת הנכס וכדומה.
היכרות אמיתית עם השוק: חלק חשוב וחמקמק מעט במציאת מתווך נדל"ן מקצועי ומיומן היא לוודא כי הוא מכיר היטב את השוק הרלבנטי. המתווך חייב לשלוט בצורה מלאה בנתוני עסקאות קודמות ודומות, אפשרויות מימון, מגמות, מחירים, מאפיינים של נכסים וכן הלאה – מעט קשה לבדוק דברים אלו בלי הבנה שלכם עצמכם בתחום, אך ככול שתשאלו יותר שאלות כך תוכלו לקבל מושג ברור יותר בנוגע לידע שלו.
סיכום: מתווך נדל"ן מצוין הוא אחד האלמנטים הכי חשובים עבורכם ברכישת נכס או מכירתו, ההבדל בין מתווך מקצועי ומיומן לבין מתווך שאינו יכול לספק את הסחורה במלואה יכול להיות רווח של עשרות אלפי שקלים למוכרים או תוספת מחיר של סכומים גבוהים לרוכשים.

search