העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

טיפים לבחירת שמלת כלה

קיץ או חורף? צהריים או ערב? גן או אולם? אלו ועוד משפיעים על בחירתה של השמלה

צוות B144
clock-icon 1 דקות קריאה

מה חשוב לקחת בחשבון, כאשר בוחרים שמלת כלה? האם ללכת על אותה שמלת כלה שנמצאת בדמיון האישי כבר מגיל שש? האם להתחיל בקניית שמלת כלה שנה לפני החתונה, או ממש בחודשים האחרונים?

אפשר לקנות שמלת כלה ממעצב או מעצבת של שמלות כלה וערב. אפשר לקנות שמלת ערב ולהפוך אותה לשמלת כלה ואפשר גם לשכור שמלת כלה. ברור שלכל אופציה היתרונות שלה, ולכל אחת חסרונות משלה, אבל ברגע שהחלטת על הכיוון בבחירת שמלת הכלה שלך, הנה כמה טיפים שבכל מקרה כדאי לקחת בחשבון.

אופי החתונה

האם החתונה שאת מתכננת היא חתונת קיץ, או חתונת חורף? האם מדובר בחתונה של יום שישי אחר הצהריים, או בחתונת ערב באולם מפואר? אופי החתונה והסגנון שלה – כולל מיקום ואופי האולם או גן האירועים – ישפיעו מאוד על סגנון השמלה. חתונת יום-שישי, למשל, תחייב כמעט תמיד שמלה מאופקת יותר, עם מחשוף שמרני יותר וגזרה הרבה פחות מפוארת. חתונות ערב הן מטבען מפוארות יותר, וכך גם שמלות הכלה: באירועים כאלה יש הרבה יותר מקום לדמיון לתת את הטון בעיצוב שמלות כלה וערב.

אופי השמלה

אופי שמלת הכלה – כאופי הכלה. יש כלות מאופקות, שיבחרו בשמלת כלה מאופקת ועדינה, אולי עם מינימום של קפלים בבד, מבריקים ופאייטים. כלות אחרות יבחרו בשמלות כלה בסגנון ההפוך: מפוארות, עם מחוך ומחשוף, אבני סווארובסקי נוצצות ומלמלה בכל מקום שרק אפשר.

הרצון להשתמש בשמלה לאחר האירוע

האם את רוצה להשתמש בשמלת הכלה שלך באירועים אחרים? מעצבות ומעצבים של שמלות כלה ושמלות ערב מתכננים את חלקן היום כך, שהצבעים שלהן יתאימו לאירועים שונים. שמלות כלה רבות הופכות היום לשמלות ערב, אחרי שמסירים מהן חלקים או אמרות. כך אפשר להשתמש בשמלה לכל אורך החתונה, גם בלי להחליף אותה.

מבנה הגוף

נכון שיש לך אותה שמלת כלה בדמיון כבר מימי הגן ובית הספר היסודי, אבל כל אחת יודעת, שמבנה הגוף שלנו – וגם של הכלה היפה והחתיכה ביותר – לא נשאר כשהיה בגיל 17 או 20. כשתבואי לסטודיו לשמלות כלה או למעצבת, בואי עם ראש פתוח, לקבל את המלצות המעצבת: שמלות בסגנונות שונים ובגזרות שונות יתאימו לכלות בעלות מבני גוף שונים, וכדאי פשוט 'לזרום' עם העניין הזה ולקבל את המלצות המעצב או המעצבת.

לסיום: תקציב האקססוריז

קניית שמלת כלה לא עוצרת בשמלה בלבד: בנוסף לשמלה עצמה, כדאי לקחת בחשבון קישוטים שונים, הינומה, זר וכפפות ועוד ועוד אקססוריז. כמובן שיש להתאים הכל לשמלה עצמה, אבל אזור לשכוח גם לקחת בחשבון את מחיר ה'חבילה'. זה, בלי להזכיר בכלל את נושא הנעליים, התסרוקת, איפור הכלה ו... חליפת החתן. 

העיקר שיהיה במזל טוב, בכל מקרה!

search