העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

שיפוצים–איך לבחור את השיפוצניק הנכון

החלטה על ביצוע שיפוצים בבית הינה אחת ההחלטות החשובות שמקבל כל אחד מאיתנו בשלב כזה או אחר בחייו

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

החלטה על ביצוע שיפוצים בבית הינה אחת ההחלטות החשובות שמקבל כל אחד מאיתנו בשלב כזה או אחר בחייו והסיבות לכך ברורות: הבלגאן של השיפוצים ואי הנוחות במשך כל התקופה הן גורם אחד, והגורם השני הוא ההוצאה הכספית הלא פשוטה, היכולה לעיתים קרובות להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים.

לאחר שמחליטים ש"הולכים על זה!", ההחלטה הבאה שצריכה להתקבל היא מי הם אותם בעלי מקצוע שיעשו את העבודה. כדאי להתייחס להחלטה הזאת בכובד ראש, כיוון שבחירת שיפוצניקים בלתי מתאימים עלולה לגרום מפח נפש רב: ההוצאות תהינה גבוהות ממה שהוערך בתחילה, העבודה עלולה להיות בלתי מקצועית בעליל והדבר המעצבן ביותר הוא שבתוך זמן קצר יחסית יהיה צורך לחזור על כל התהליך מההתחלה.


בעלי מקצוע מוסמכים – ערובה להצלחה בשיפוצים

בעבר הלא רחוק, בחירת שיפוצניק הייתה עניין של מזל או המלצה שהתקבלה ממישהו שכבר ניסה קבלן שיפוצים מסוים במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב. האפשרות הגרועה ביותר הייתה כמובן הימור על שיפוצניקים בלתי מיומנים, בלתי אחראים או אפילו חסרי ידע בסיסי. ואולם עדיין ישנן אמות מידה ברורות לבחירת בעלי מקצוע. בין השאר – בחירה בקבלני שיפוצים מוסמכים.

בעל מקצוע מוסמך הינו בעל מקצוע הרשום אצל רשם הקבלנים. תחת הסיווג המתאים בדרך כלל יהיה קבלן כזה בוגר קורס אחד או יותר, שהכשיר אותו לנושא. קבלן שיפוצים יכול להיות גם מי שעבר מספר קורסים חשובים, כגון חשמלאות, אינסטלציה וסוגים אחרים של הכשרה מסודרת.
בחירת שיפוצניקים בלתי מוסמכים עלולה להתגלות כטעות, בעיקר כשהדברים אמורים בנושאים הרגישים של עבודות חשמל ואינסטלציה. ראשית, תיקון בעיה בשני התחומים הללו כרוך בחפירות למיניהן היוצרות אי סדר ועולות ממון רב. שנית, עבודות חשמל שביצע גורם בלתי מוסמך עלולות להיות מסכנות חיים ממש.

מובן שבנוסף לאמור לעיל לא תזיק גם המלצה קטנה על קבלן שיפוצים כזה או אחר, ממכרים, קרובי משפחה וחברים שעבדו אתו. בעל מקצוע שהוא גם מוסמך, גם בעל ניסיון וגם קיבל המלצות חמות הינו קבלן השיפוצים האולטימטיבי.

search