העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

מדריך רפואה משלימה לבעלי חיים

רבים בוחנים את האופציה של רפואה משלימה עבור בעלי החיים שלהם ומעוניינים לטפל בהם כמה שפחות בתכשירים כימיים ותרופות.

clock-icon 1 דקות קריאה
צוות B144

ההערכה כיום היא, שכמעט כל בעלי החיים הביתיים חוו הרעלה בדרגה זו או אחרת מחומרי ניקוי, חומרי הדברה ורעלים שונים. גם מסיבה זו, רבים בוחנים את האופציה של רפואה משלימה עבור בעלי החיים שלהם ומעוניינים לטפל בהם כמה שפחות בתכשירים כימיים ותרופות.

 הנה כמה טיפים ברפואה משלימה לבעלי חיים :

ראשית חוכמה, הדבר הראשון ברפואה משלימה לבעלי חיים, הוא רפואה מונעת: הקטנת סיכוייו של הכלב שלכם או של החתול לחלות, לפני הכל. בראש ובראשונה ממליצים כל המטפלים כולל כמובן וטרינרים על תזונה נכונה לבעל החיים, פעילות גופנית מתאימה ושמירה על סביבה נקיה ובריאה.

רפואה משלימה לבעלי חיים ורפואה הוליסטית לבעלי חיים נועדו בראש ובראשונה למנוע מחלות ולטפל טיפול בגוף כולו.אם כבר דרושה התערבות רפואית, אתם יכולים בהחלט לשקול רפואה חלופית לבעלי החיים.

לדוגמא, אקופונקטורה: דיקור במחטים יכול להקל על הכאב שחווה כלב מבוגר ולחזק את גופו ואת המערכת החיסונית שלו. במקביל, אפשר לתת לבעלי החיים טיפולים משלימים בצורת תוספי תזונה, כדי לשפר את המאזן האנרגטי שלהם. באופן כזה, רפואה משלימה לבעלי חיים נמצאה יעילה בטיפול במחלות כרוניות.

האם רפואה משלימה לבעלי חיים היא סוג של 'קסם'?

לא. רפואה משלימה לבעלי חיים היא ממש כמו רפואה משלימה לבני אדם. חלק מהטיפולים עשויים בהחלט להועיל לבעלי החיים במידה והם ניתנים על ידי מטפל מוסמך או רופא ובתאום עם רופא. אל תשכחו, שאם אתם בוחרים ברפואה חלופית או משלימה עבור בעלי החיים שלכם, עליכם ליידע את הווטרינר: תרופות מסוימות שכן תבחרו לתת לכלב או לחתול עלולות להפוך פחות יעילות בתנאים מסוימים.  

האם תמיד כדאי להעדיף רפואה משלימה לבעלי חיים, על פני רפואה מערבית, קונבציונלית?

בשום פנים ואופן לא! במצבי חרום, הדורשים התערבות כירורגית, רפואה מערבית תציל את חייו של בעל חיים.

אם כלב או חתול עבר תאונה, רפואה משלימה לבעלי חיים לא בהכרח תתאים למצב החרום עצמו. היא יכולה לבוא לכדי שימוש בטיפול המתמשך שלאחר טיפול החרום הראשוני: רפואה משלימה לבעלי חיים שוב, כמו רפואה משלימה לבני אדם יכולה להקל על מהלך הריפוי. הרפואה המשלימה או הרפואה ההוליסטית לבעלי החיים יכולה לחזק את החיה, לשפר את מצב הרוח שלה ובכך לקצר את הזמן שידרש להחלמתה.

בנוסף, ומלבד בטיפולי חרום, ישנו ערך עצום לרפואה המערבית בכל מה שקשור באבחון: צריך לזכור שכלב או חתול לא יכולים לדבר או להצביע על מה שכואב להם מעבר למינימום כלשהו. גם אם רוצים להגיש טיפולים משלימים לבעלי החיים ולהשתמש רק ברפואה משלימה, עדיין, חשוב מאוד להשתמש בכלים הדיאגנוסטיים האיבחוניים שיש בידי הרפואה המערבית.

מאמר זה על רפואה משלימה לבעלי חיים מובא לשם מתן מוזג ראשוני בתחום ואינו מהווה תחליף להתיעצות עם בעל מקצוע או המלצה כזו או אחרת.

search