העסק שלך לא כאן? להצטרפות חינם חץ

רפואה משלימה והכנה ללידה

הנה כמה טיפים בנושא רפואה משלימה והכנה ללידה.

תקופת ההריון היא תקופה נפלאה, בה יוצר גוף האשה חיים חדשים. הזמן הפלאי הזה מלווה לעיתים בלא מעט קשיים פיזיים ונפשיים, שבהם יכולה רפואה משלימה לטפל ולעזור בצמצומם. הנה כמה טיפים בנושא רפואה משלימה והכנה ללידה

נשים בהריון חוות לא מעט קשיים: משקל הגוף עולה, הגב כואב, הראש טרוד במחשבות שלא כולן חיוביות וישנן לא מעט חרדות. חלק לא מבוטל בצורך ברפואה משלימה בתקופת ההריון ורפואה משלימה בהכנה ללידה, נובע מתחושות אלה. כך, מטפלות רבות ברפואה משלימה שעוסקות בהכנה ללידה, מדברות על שיפור ההרגשה הכללית של האשה, הרגעה ובסופו של דבר גם הכנה ללידה: חיזוק הגוף והכנתו.

יש לזכור, שכמו בכל תחומי הרפואה, הגישה המודרנית אומרת שרפואה משלימה אינה רפואה חלופית: טיפולים ברפואה משלימה בתקופת ההריון ובהכנה ללידה אינם תחליף לרפואה מערבית, מודרנית. אסור לשכוח את הכלים האבחוניים שהרפואה המודרנית מעמידה לרשותנו ובוודאי לא את כל נושא ההתערבות המהירה ורפואת החרום. אם את בשמירת הריון או חווה הריון בעייתי מסוג כלשהו עלייך להתיעץ עם הרופא שלך לפני טיפולי רפואה משלימה.

במה מטפלים בעזרת רפואה משלימה בהכנה ללידה?

  • חיזוק האישה ההרה והעובר שלה, כולל חיזוק המערכת החיסונית
  • הקטנת כאבים ועומס על הגב, הצוואר והמפרקים השונים
  • טיפול במערכת העיכול: רפואה משלימה בהכנה ללידה יכולה להקטין בעיות של בחילות והקאות, עצירות ועוד.
  • הרגעה וטיפול בחרדות: רפואה משלימה בהכנה ללידה מטפלת היטב בתחום הנפשי וברגשות של האישה ההרה
  • רפואה משלימה בהכנה ללידה והכנת הגוף ללידה על ידי חיזוק שרירים שונים, איזון מנח העובר וכמובן הגשת סיוע בקידום הריון ואף זרוז הלידה

לאחר הלידה, נשים רבות ממשיכות להסתייע בשרותי רפואה משלימה כדי להחזיר את הגוף לאיזון הדרוש ואף לטפל במצבים כמו טחורים, כאבי גב ועוד.

אילו טיפולים ברפואה משלימה נפוצים בהכנה ללידה?

לפי שלבי ההריון השונים, ובהתאם למצבה של האשה, משתמשים לא מעט בדיקור סיני (אקופונקטורה) ובשיאצו. במקביל לשני סוגי הטיפולים האלה ברפואה משלימה בהכנה ללידה, ישנם תרגילי התעמלות שונים ואפילו כירופרקטיקה:

  • בחילות אקופונרטורה ואקופרוסורה, מתן ויטמין b6 ושורש ג'ינג'ר נפוצים ברפואה משלימה בהכנה ללידה
  • כאבי גב טיפולים כירופרקטייים ועיסויים ידועים כחלק מסל הטיפולים ברפואה משלימה בתקופת ההכנה ללידה
  • שינויים במנח העובר התעמלות והיפנוזה ואפילו מוקסי
  • זרוז לידה ניתן להשתמש ברפואה משלימה בהכנה ללידה לצורך זרוז צירים במיצויי צמחים שונים, אבל חשוב לזכור שלא כולם נבדקו מדעית.

מאמר זה על רפואה משלימה והכנה ללידה מובא לשם מתן מושג ראשוני בתחום ואינו מהווה תחליף להתיעצות עם בעל מקצוע או המלצה כזו או אחרת.